bugün

genelde heyecan ve stres anlarında yaşanabilen vücut tepkisi. genelde soğuk kanlı olduğum için sadece sıcağa tepki olarak terlerim.
Yaz kış terliyor havayla bir alakası yok duygu durumumla da ilgili değil. Hep terli yok mu bunun kesin çözümü?
çok eskiden bir sevgilim vardı, elele tutustuğumuzda eli hep sırılsıklam terli ama öyle böyle değil.
ister istemez benim elime de bulasiyordu ter.
Neden böyle dediğimde, bilmiyorum hep böyle diyordu.
Ama Bu resmen hastalık, Allah şifa versin.
akla gelince daha çok terlemeye başlar.
sınavda çok stres yaptığınız zamanlar kağıdı ıslatacak düzeye gelebiliyor.
Özellikle heyecanlandığımda,utandığımda ve korktuğumda baş gösteren nalet şey.
Tamamen psikolojikmiş,duyduğumda şaşırmıştım.
Telefonumun da terlemesine sebep olan durumdur. Sürekli yıkıyorum yine de yerli.
Genel de araba kullanırken yada stres yaptığımda terler ama hiç üstüne düşmemiştim.
Ciddi anlamda beladır. Yaz kış fark etmiyor. Özellikle çok heyecan yaptığım zamanlar oluyor. Uzun uzun yazmam gereken sınavlarda bazen kalemi tutamaz oluyorum elimden kayıp gidiyor kalem. Hatta bi keresinde sınavda hocam dedim elim terledi yazamıyorum lavaboya gidebilir miyim dedim çıkarsan giremezsin dedi al götüne sok dedim çıktım. Neyse bi de mesela; Çocuğun elini tutcam bir dur izin ver aq.
Psikolojik bir durum. Şu an sırf başlığı okuduğum için ellerim terlemeye başladı.
kendimi bildim bileli başımda olan 'bela'. el sıkışamıyorum çekiniyorum. hiçbir şeye dokunamıyorum. her türlü kremi kullandım ama fayda göremedim. çözüm için fikri olan mesaj kutuma bir mesaj bırakabilir.

edit: imla
olum size sadece yazın oluyorsa süper amk.

benim yaz kış oluyor, kışın götüm buz tutarken elim terliyor, kalemi falan havluyla tutasim geliyor artik aq.
Genellikle yoğun stresten olur. Amcamın kızında her zaman olurdu. Ter bezlerinin aşırı şekilde salınımından dolayı oluyor dedi doktor. Bademciklerini aldırdı gariptir terleme durdu. Enteresan.
Metabolizmanın güzel çalıştıgının kanıtıdır. Stres , sinir el terlemesini tetikleyen durumlardır.
Elin içine botox yaptırınca geçiyormuş. Fyi.
Size uzatılan eli havada bırakmamak için sıktığınızda kulak çınlamasına sebep olan hastalık.
beraberinde soğukluğu da getiren hede.
Lanet bir durumdur.Sürekli ellerini yıkamayı gerektirir.Telefon elinizde uzun süre duramaz kaymaya başlar.Biriyle tokalaşmadan önce elinizi çaktırmadan üstünüze silersiniz.Sevgiliyle uzun süre el ele tutuşma romantikliğini yaşayamazsınız.Hatta minibüste bir yere tutunduğunuzda orası bile ıslanır biri görecek diye utanırsınız.Ve daha niceleri ..
yoğun takıldıktan sonraki düşüşte güzel güzel terlenir,
toksinler siktir edilir.
El kaşınınca para gelecek derler, el terlemesine henüz bir batıl inanç bulunamadı.
Vücudu yağlı olan kişilerde daha çok rastlanan durum.
kaygı mı bilemem ama iş gereği mouse ile iyi arkadaşım. sevgilim olsa onu o kadar tutmam. yazılımcıyım kısacası. 4-5 saat sonunda terliyor elim.
Özellikle sıkıldığınızda ve gerildiğinizde yaşanan durumdur.
hayatı zindan eden bir durum ne var ki canım diyenler var ne yok ki? tutma eyleminden mahrum yaratılmışsın bir kere otobüsler olsun telefonlar tuttuğun her şey sırılsıklam. insanlarla olan ilişkilerini zora sokabiliyor karşıdaki rahatsız olacak düşüncesi alt üst ediyor. ve hala tedavisinin olmaması da üzücü bir durum. göğüs kafesinin altında bulunan ter bezlerine ameliyatla müdahale edilip durdurulabiliyormuş ama kesin değil. buna da aile izin vermiyor. böyle ıslak ıslak nereye kadar sürecek bilemiyorum.

ne olur ıslak ıslak tutma öyle..
(bkz: driclor)
Daha yaz gelmeden artandır. Ellerim cayır cayır yanmaktadır.Yok mu bunun ameliyatsız çözümü?