bugün

o değil de adayların eşleri kazanma kriteri olsa binalinin şansı eksinin altına düşerdi.
şöyle örnek verelim. her 10 youtube reklamının 15. inde binali yıldırım çıkıyor.

milyonlarca tl verdiler gerçek anket sonuçlarından sonra.

bu veri bile herşeyi açıklıyor.

adam önde. ak partinin trapoyu neticesine sokması lazım anca öyle çevirir bu seçimi.

ankara gitti, bursa gitti, antalya kafa kafaya. istanbul gidiyor.

özet budur. samsun bile zor bu seçimde.
yeşilliği, ırmakları, dünyaca ünlü parkları, doğal zenginlikleri ve kaplıcalarıyla adeta cennetten bir köşe olarak bilinen beylikdüzü'nü betonla doldurmuştur.

tabi.
yasin okumasıyla akgezenlerin eteklerini tutuşturmuş istanbul bb adayı.
istanbula bu yetmez. kendisi şehri tanımaz.
Şu an ülke tv'de, moderatörün zeka seviyesi düşük olan sorularına maruz kalan ibb adayı. Konuşmacının konuşmasını kesen moderatör mü olurmuş iq şaka gibi. Moderatörün Laçka ve terbiyesiz tavırlarına bile girmiyorum.

it gibi korkuyorlar ekrem başkanımdan.
ülke tv'ye çıkması vakit kaybıdır. Amacı neyse artık.
Cesur adammış ki, tek başına Çomaristan yayınına çıkmış, karşısındakinin konuşmasına bile tahammül edemeyen, ağzındaki salyayla sürekli aynı şeyleri yüksek sesle söyleyerek kendini haklı sanan sözde sunucunun karşısındaki aakin kalabildi.
Ortalama bir insan orada o sunucunun üstüne atlardı.
Bu adam bana nedense çok pozitif geliyor. Surat ifadesinden ve ses tonundan mıdır nedir bilmiyorum insana huzur veriyor. Diğer siyasetçiler beni geriyor.
Ülke tv'de sözü sürekli olarak kesilen, kendini ifade etme fırsatı verilmeyen başkan adayı.
Soyadına vesile olan imam dedesi tarafından kovalanacak muhterem.
tanınırlığını arttırmak amacıyla oynadığı kumarda başarılı oldu. cumhurbaşkanı ziyareti ve ülke tv yayını kendisini sağ seçmene göstermesinde çok etkili olduğunu düşünüyorum.
Ya arkadaşlar, ben bile izlerken sunucuya çok sinir oldum. Bu adam nasıl oluyorda bu kadar sabırlı davranabiliyor ya?
muharrem incenin bile o kadar meydan okumaya ragmen çıkmadıgı yayına çıkarak gerçekten burdan oy kazanabilecegini sanan sonunda hüsranla programdan ayrılan şahsiyettir.

turgay güler fanı degilim öyle aman aman o ayar yaptı bu ayar yaptı falan gibi saçmalıklara da girmeyecegim. fakat bu programda amacına ulaşan bir kişi varsa o da turgay gülerdir. bir kere programın yayınlandıgı kanalın zaten izleyici kitlesi belli, toplasan 300 bin kişi yoktur, ha denilebilir ki 300 bin kişiye ulaşsa katlanarak gider falan ama şu var programda propaganda yapması gereken ekremken turgay istedigni alıp dakikalarca hdp chp propagandası yapıyor.

ekrem tutturuyor projem var o var bu var, ha hakkını verelim arada sayın öcalandı ne bileyim devlet büyüklerin de fotosu vardı falan gibi rakibi sendeletecek çıkışlar yaptı ama programın tamamında amacına ulaşan haliyle turgay güler oldu.

illa çıkacaksa bu yanına olacakları düşünerek metro projesiyle gelmek yerine çözüm süreci fotograflarıyla gelse daha fazla prim yapardı fakat sanırım bunu düşünemedi, ya da işte ne bileyim kendine aşırı güvenden olacak ki sakin kalır içi boş suçlamalara cevap veririm chpnin dinsiz olmadıgını anlatırım falan diye düşündü.
Dün en az 1 puan oylarını arttırmıştır.
sözleriyle, yaptıklarıyla, okudugu yasinle biz ülke sahiplerine şunu düşündürmüştür.

yola geliyorsunuz.

ben yerel seçimleri takip etmeyi pek sevmedigimden çok ekstrem bir şey olursa ilgileniyorum yasin okudugunu duymuştum, turgay gülerin programına katıldıgını görünce bir de izleyip yorum yapayım dedim sag tarafta muhtemelen ailesiyle çekilmiş fotografını görünce kahkahyı basıp bir entry daha döşemek geldi aklımdan.

ekremi eleştirmeyecegim, ekremin dogrusu bu, tabi gökten indigi sanılan kitaplar diyerekten kuranla dalga geçenlerin partisinde siyaset yapması durumu absürt bu ayrı ama konumuz yola gelmeleri.

her seçimde her vakit günden güne artarak yola geliyorlar.

kuzu postuna bürünürsek istedigimizi alırız diyorlar, günden güne istedigimiz kıvama geliyorlar farkında degiller.

allah göstermesin tabi de bizler seküler olmamız gerekirken, onalr daha beter muhafazakarlaşıyorlar. şimdilik takiye yapıyoruz ayagındalar ama azalarak bitiyorlar farkında degiller.

ve de en çok şunu anlayamıyorlar, yahu bırakın türbanlı anayı bacıyı, yasini, kuranı alayınız peygamber soyundan gelseniz ne yazar, o vakit bu millet ateşe tapar da yine size oy vermez.

bunu idrak edemiyor musunuz?

allah kitap din iman diyerek oluyordu da saadet niye 20 küsur yıldır yüzde 2lere çakılı kalıyor, son 5-6 senesi hariç takiye de yapmadıkları halde.
40 yıllık tayyipçiyim turgay gibileri yüzünden vallahi de billahi de tillahi de chp'li bir insana oy verecek duruma geldim.

Yani büyük yemin ettim. Ölene kadar reis ne derse o dedim.

Ama sanıyorum mührü altı oka basacağım. Allah bu yemini bozmazsam yoksa hesap soracak benden.

Sevgili reisimiz de bu ayrıştırıcı dilden vazgeçmezse kesinlikle chp'li olucam. Yeter!
chpli değil ve bunu her fırsatta vurguluyor. gözümde binaliden pek farkı yok. denize düştüm diye yılana sarılamam. oy falan yok bu sahte kurtarıcılara.
iyi bi adam bu herif...desteklenmesi türkiye açısından iyi olacak.
chp'nin hatalı stratejisinin son ürünüdür.

merkeze oturan kazanır sanılıyor. chp ısrarla merkeze yerleşmeye, başkalaşmaya çalışıyor.

ve her fırsatta eline yüzüne bulaştırıyor.

insanların durumu belli. hele istanbuldaki sıkıntılar çok net.

bir sol parti, insanlar bu kadar zor bir hayat sürerken niye başkasının dayattığı, başarıya giden yol olarak ezberlettiği bir yönteme başvurur.

kardeşim, insanlar kötü hayatlar sürüyor. günlerinin 3-4 saatini yolda geçiriyorlar. 3 kuruşa çalışıyorlar. insanca yaşamıyor bilhassa istanbuldaki kalabalık kitle.

sen, solsun. emeğe sahip çık. basit ama dişe dokunan, elle tutulacak şeyler söyle. ordan burdan adam devşirip durmaya gerek yok.

bu kadar mı zor kardeşim aklı başında, "önce ekmek" diyen bir solcu adam bulmak. zaten kazanamıyorsun bir de bunu dene ya. sağdan adam getirip getirip yumuşak karın yapıyorsun, yumruğu yedikçe yiyorsun.
istanbulda yaşasam, özellikle dünkü programdan sonra net bir şekilde bu adama oy verirdim.
şu zamana gördüğüm kadarıyla üslübu en düzgün en yapıcı siyasetçi kendisi oluyor.muharrem ince ile bir fiyasko yaşamıştık zamanında.ama ekrem imamoğlunda farklı bir durum var.mitinglerinden birine katıldığım kadarıyla kendisini ve konuşmasını sevdim.yapısı bana samimi geldi ve cana yakın birisi.gel gelelim seçimi kazanacak mı? malesef kazanamayacak. neden mi? çok açık televizyonların nerdeyse hepsinin hükümet propagandası yaptığı bir yerde,ünlü gazateleri zamanında yandaşlara satmak zorunda kalarak bugün hepsinin aynı manşetle muhalefet adaylara kara propaganda yapması bunun en bilinir örneği.dahası bir çok şey var.kaymakamlar onların elinde,valilikler onların elinde,devletin bütçesi onların elinde.seçim bütçelerini eşit şekilde dağıtmıyor ki.bir diğer hususa gelelim.mesela 2 ayda nasıl seçim kazanacaksın?ekrem imamoğlu elinden geldiğince her gün akp'nin güçlü olduğu ilçelerde semt semt dolaşsın fakat 2 ayın seçim kazanmak için yetersiz olduğunu düşünüyorum.bu iş kadrolaşmayla olur chp bunu yapıyor mu?yapıyor deselerde ben pek becerebildiklerini düşünmüyorum.kaç seçim geldi geçti bu kadar mı zor seçim stratejisi düzenlemek.chp'deki bütün gençleri üye yap.onları haftalık veya aylık toplantılara çağır.seçimi nasıl kazanabiliriz?nerede hata yapıyoruz?neden vatandaşın gönlüne dokunacak yeni bir söylem geliştiremiyoruz?ooo sayarsında sayarsın neyseki canım kardeşlerim lütfen umutlanmayın çünkü umutlanınca hayal kırıklığıda bir o kadar büyük oluyor.chp genel başkanı değişmedikçe chp içindeki yasalar değişmedikçe bu devran böyle gider.
Şuan halk tv'de yayına katılan istanbul büyükşehir belediye başkan adayı olur kendileri.
kaybetmesine üzüleceğim ibb başkan adayı. umarım yanılırım.
eyüp sultan da yasin okumasına bunu basına servis edilmesine (basına haber verilerek yapılan din simsarlığı organizasyonu) bakıp yeni nesil din simsarı diyeceğim kişi.