bugün

entry'ler (6420)

24 mart 2022 portekiz türkiye maçı

Fark geliyor. Şu futbolla dünya kupasında Türkiye göreceğime Ronaldo'lu son bir dünya kupasını tercih ederim. Milyon kişilik ülkenin forveti hala 36 yaşında savunma arkasına koşu atan adam falan böyle.

çin in birkaç yıl içinde süpergüç olacağı öngörüsü

insanlarını sosyal kredi sisteminde puanlayarak cezalar veren ya da winnie the pooh resimlerinin yasak olduğu ülke anca yar..mın süpergücü olur. güçleri en fazla bizim tr gibi ülkelere yetince kendini süpergüç sanıyor millet.

cmylmz diamond elite platinum plus

Arkadaşlarla beraber yılbaşı gecesi alkol-çerez yanında yeni bir cem yılmaz stand up'ı izlemek için yaşamak hayattaki tek gayem. (şimdilik)

Ayrıca şu gözler ucundan da olsa kara mizah yapan bir cem yılmaz görmeden cmylmz emekliliği görmesin lütfen.

jahreinin tvye çıkması

Devletin kasasından çıkan 50TL lik manav alışverini bile sorguluyor daha ne kadar hakkımı savunabilir ki? Komik tarafı bunun için de Linç yiyor saçma bir şekilde. Keşkem istanbul'da yaşasamda 2023 sabahı baltaya mühür vururken oy masasını kırsam..

galatasaray ve fenerbahçe nin ortak mağaza açması

Sergen hocam "harbici" kardeş yapmış bunları diye yorumlarım.

fahrettin koca nın 3 üncü doz aşı açıklaması

3,4,5 ne varsa getirin makinalaşmak istiyorum amk.

türklerin ingilizce öğrenememe sebebi

Speaking dersleri hiç bir zaman okullarda yapılmadı. Çocuklar hiç bir zaman ingilizce pratik yapma şansı bulamadılar. Az çok dijital nesil, online bilgisayar oyunları sayesinde bir şeyler öğrenebildi ama bu yeterli değil. Durum öyle bir yere geldi ki meb'in çoğu ingilizce öğretmeni de pratik yapmaya yapmaya ingilizce konuşmayı bilmiyor artık. Varsa yoksa ezbere grammar anlatımı. Yapılması gereken yabancı dil öğretmeni atamalarında yabancı dilde bir mülakat yapmak ve derslere zorunlu speaking etkinlikleri eklemek.

god of war ragnarok

ilk oyun bende öyle bir etki yapmıştı ki norse mitolojisiyle alakalı ne var ne yok okuyup ezberlemiştim acaba bir sonraki oyunda ne olabilir diye. Sayısız defa oynayıp oynayıp bitirmişliğim vardı acaba kaçırdığım bir gönderme var mı diye. Ama ragnarok en azından çok zayıf bir giriş yaptı. ilk oyunun ilk gösterim fragmanından eser yoktu. Atreus çabucak büyümüş. Ergen ergen tavırlar içindeydi. Demek ki son oyunda yetişkin bir atreus ve ölüm döşeğindeki kratos sonrası atreus üzerinden mısır veya çin mitolojisine geçilecek. Ama keşke biraz daha yaşça küçük kalsaymış, onun masumluğu üzerinde çok güzel hayat dersleri veriyordu kratos. Freya şimdiden bizim baba-oğula saldırmaya başlamış. Demekki odin'in sakladığı savaşçı valkyrie ruhunu geri alabilmiş. Bir başka nokta da midgard'da insanlar kalmış hatta şehirler duruyor. Keşke hiç bu işe girilmeseydi. God of war'ın genel seri ruhuna ters bir durum bence. Ayrıca tyr daha kolunu kaybetmemiş, şimdi tüm seri boyunca fenrir'in tyr'in kolunu koparmasını bekleyeceğiz. Bari keşke yüzünü görmeseydik tyr'in. Hiç güzel olmamış. Ayrıca son olarak siyahi bir zorlama karakter sokulmuş. Tanrıların norse çağında ne siyahi insanı diye sormayın, politik bir karar. Kesin zaten o küçük siyahi kız da hel'in ta kendisi. Çok bariz. Neyse, fragman itibariyle hiç ama hiç olmamış, gram epiklik yok. Yakıştıramadım.

Oyunun sonunda da en fazla freya ölür. Ragnarok'u son oyuna saklarlar, sonra asgard yok olur devamında dediğim gibi mısır veya çin mitolojisine geçilir.

türkiye nin 2021 ikinci çeyrekte yüzde 21 büyümesi

Kaynağa bak tüik haha şey şey şeyden verseydiniz bari sivas yıldızeli ak parti gençlik kolları üyesi.

türkiye de okul okumadan da olur meslekleri

Haha millet garson futbolcu öğretmen falan yazmış hahaha lan bu ülkenin daha cumhurbaşkanının okulu yok amk neden bahsediyorsunuz siz?

haftada bir gün izin

Türkiye çöllerinde görülen bir çalışma düzeni. Bu ülkede Günde 9 saat çalışan bir insanın haftasonunda veya içinde farketmez haftada iki gün izin yapabilmesinin bir yolu yok. Artık işverenlerin, sözleşmelere haftada bir gün izin eklemesi çok sıradan bir durum oldu. Normal şartlarda çok küçük bir kesimin haftada iki gün izni var,geriye kalan Haftada iki gün izin yapan tüm kesimler büyük ihtimal günde 11-12 saat çalışıyor zaten.

Bu düzenini s.kip çoğalttım çöl farelerinin coğrafyasından herkese günaydın.

2021 2022 sezonu şampiyonlar ligi kura çekimi

Essien abimin yüzü suyu hürmetine allah korudu yeminle. Çok süper bir kura değil ama en azından M.city-psg grubuna düşüp boğulmak vardı amk. Grupta sonuncu oluruz ama en azından maçları iki haneli kaybetmeyiz.

mültecilere saldıranların suç makinesi çıkması

Hahaha olaya bak amk. Ee peki sabıka kaydı bu kadar kabarık olan insanlar elini kolunu sallayarak nasıl gezebiliyor sokaklarda?

Aynen kardeşim faşizm xenophobia zart zurt falan filan zaten olayın olduğu yerde akp oy oranı %60 amk.

ermenistanın yangınlar nedeniyle kutlama yapması

Kaynağa bak. Damat fotolu tw profil+arapça yazılı ermenistan görüntüleri. Zaten o da kaynağı instagram'dan almış.

Ben inandım gayet yeterli kanıtlar.

sağlık raporu

Ya amk ne illet bir rapor bu. Hekime gidiyorsun veremiyorum artık devlete ya da özele git diyor. Devlet hastanesine gidiyorsun amı.a koduklarım 600 tl'lik fiyat çekiyor sanki bana full check-up çekecek amc.klar. Neyse deyip özel hastaneleri arıyorum hepsi kendilerinin anlaşmalı olduğu osgb şirketlerine yönlendiriyor. Ya diyorum yapacağım iş, ağır iş değil. Risk grubunda olmayan ve 50 kişiden az insanın çalıştığı bir yer. Bana ağır iş sağlık raporu lazım değil diyorum bre amk. Sonra Diğer özel hastaneleri arıyorum bir tanesi çıktı 90 tl'den başlıyor ama fiyatlar sigorta kapsamına göre değişir diyor. Eee peki ne kadar değişir diyorum "bilmiyorum ki.dd" diyor amk. Mal bidonu gibi ortada kalınca alo 182'yi arayıp diyorum ki her neye inanıyorsan onun aşkına bana yol göster. Dediklerine göre tek yapabildikleri kurul raporu için randevu alabilmek. Dediler bir alo 170 sgk arayın ücret falan öğrenin yol haritası çizin. Neyse bir yandan sinirden kiremit kemirirken öbür yandan sgk arıyorum. Telesekreter hanımefendinin dediğine göre rapor fiyatlarını öğrenmek için 1'e basmalıymışım. 1'e Bastık bekliyoruz. Bir tane lavuğun teki geldi. Dedim böyle böyle herkes kafasına göre at koşturup fiyat veriyor bunun oluru nedir allaseniz söyleyin bana. Lavuğun dediğine göre hastaneler normal ücretin max%200 civarı tavan fiyat belirleyebilirmiş. Adama diyorum ki peki normal fiyat ne? O da bana diyorki bunu söyleme yetkim yok. Be ammmmımaaa kodumm çocu o zaman benim ne işim rapor ücreti kategorisinde? Sonra yetmezmiş gibi diyorki hastane taramasına devam edin uygun fiyata bulursunuz belki. Lan o.rospunun evladı ben beyaz eşya mı alıyorum eve? alt üstü üstünde iki tane imza olan a4 kağıdı lazım. Sen niye para alıyorsun o zaman orada amk ya? Şimdi sabah yine hastane hastane gezip rapor fiyatı alacağız. Or.spu çocukları istiyorki sağdan soldan suri-afgan topla bizim üstümüze sal. Az kaldı ona.

bu devirde iş bulmak zaten başlı başlına bir dertken iş bulduktan sonraki süreç de apayrı bir dert oldu ülkede. Bi s.kim doğru olsun şu ülkede.

iş görüşmesinde bekletilmek

Yok sabır testi yok aktiflik testi yok konuşkanlık cartı curtu inanmayın arkadaşlar yok öyle bir şey. 5-10 dk'lık bekletmelere müsamaha gösterilebilir ama gerisine tahammül gösterilmemeli. Hatta ik zamazingosu geldiğinde "çok yoğunsunuz bu günler galiba eki eki uwu) " gibi şeyler de söylerseniz bu sizin aktiflik testiniz olur. Amk çocuklarının zaten vereceği asgari ücret o zaman kime neyin bekletme showu bu be empatiden yoksun barbar kalpsiz o.ospunun çocukları.

kpss 2021

Genel yetenek-kültür sınavından şimdi çıktığımdır. Seneye ciddi manada hazırlanıp gireceğim için şimdiki sınava hiç çalışmadım işten güçten açıkçası ve kendi adıma konuşacak olursam çalışmadan da olmuyormuş gerçekten. Yani hiç çalışmadan girip yok şöyle puanlar aldım diyenlere kulak asmayın. Umarım herkes istediği sonuçları alır.

P.s: sınavda sürekli üzerime konup asabımı bozan sinek senin ben kutsallarını s.keyim oro.pu çocuğu.

rick and morty

5.sezonu çok kötü bir şekilde ilerliyor. Sürekli kendini tekrar eden cinsellik konusu yapımcıları bu işin daha da ilerisine götürüp ensest ilişkiye kadar vardırdı. Paralel evrenler sadece cinsellikten ibaret bir hale geldi. Tüm hikaye zaten allak bullak oldu. Ayrıca ismi rick and morty olmasına rağmen son sezonun 5.bölümünde bile düzgün bir rick ve morty'nin beraber maceralara atıldığı bölüm yok.

christopher judge

Gow'da kratos'u canlandırmış dev aktör(fiziki olarak). Sesi de inanılmaz derin ve harika. Özellikle sadece "boy" repliğiyle kalbimde ayrı bir yeri var. Şimdi de black panther'in seslendirmesini yapacakmış. Sırf sesi içij gitmeye değer.

7 bin lira maaşla çalışacak işçi bulamayan firma

Ya si.tirin gidin işinize 7000 lira'ya işçi bulamıyorlarmış falan filan doktor 8000 alıyor bu ülkede amk kim nereye işçi bulamıyor o paraya.

Şey şey deseydiniz keşke aylık 3500$ dolar'a gemide çalışacak personel aranıyor falan daha samimi bir yalan olurdu en azından.