bugün

18 senedir dini istismar edenlerin eleştirdiği kişi. seçim meydanlarına kuran-ı kerimi malzeme yapanlar varken esamesi okunmaz.

iki yüzlü olmayın.
Kendisi imamoğlu ama bu konuda Meral aplamın eline su dökemez o. Ne diyor aplam kurban olsun:" beraber duaya gideceksiniz, beraber yasinler okuyacaksınız, sakın kalp kırmayın, sonra yüzyüze bakacaksınız" (aslında doğru söylüyor) valla bu kadar dersine iyi çalışmış bir siyasetçi görmedim. Yalnız Sureti hakktan görünmenin zamanını iyi ayarlayamamış aplamız. Seçim üzeri böyle konuşunca herkes hakkında "dini istismar" ettiğini düşünecek. Yazık. Yok ya ne istismarı damardan enjekte yapıyor sadece. Şerbetliyor.

Dip Edit: dini kullanmayan siyasetçi olamaz bu ülkede.
3 hafta sonra hatırlayan bile olmaz. 4 -5 puan farkla kaybedecek.
muharrem ince'nin kötü bir taklidi.
konuşma metinleri, konuşurken yapmaya çalıştığı eğreti duran vurgular bile ondan alıntı.
madem öyle neden orijinali varken çakmasına oy vermek zorunda bırakılıyoruz?
çünkü kılıçdar öyle istiyor.
peki kaç kişi kılıçdarı istiyor? asıl mesele bu.
ben artık bu başarısız hdp yalakası herifi chp başında istemiyorum. onun uydusu pasif ve silik bir adayın seçilmesine katkıda bulunarak kılıçdarın yerini sağlamlaştırmanın da aptallık olduğunu düşünüyorum.
kibar, birleştirici söylemleri ile, akp ve liderinin tam tersi görüntü vermektedir.
bu adamda tam anap'lı tipi var. anap diye bir parti halen var olsaydı anap'tan aday olurdu. yaşı biraz büyük olanlar dediğimi anlayacaklar.
tipi müthiş olan başkan.
Akp ye 1 Nisan şakası yapacak başkanım.
bir nisanda belediye başkanı olcaktır.

Bizim halkımız vicdan cüzdana dokanınca harekete geçer. Bu ekonomik konjektüre akp nin direnmesi imkansızdır. Azalarak değil birdenbire bitecekler.
Rakibi binali değil tayyiptir.
Mitingde projeleri sn cumhurbaskanım anlatacak diyen binali
Kuklaoğlu kukladır.
Daha ilçe sınirlarıni bilmeden buyükşehire aday olup buyuk gaf yapmış binali ancak sandalye görevi görür.
Sn Imamoglu na türkiye cumhuriyetinin bütun imkanlarını seferber etmiş tayyip karşisında başarılar diliyorum.allah yardimcisi olsun.
(bkz: kes lan fetöcü)
Kibar, bütünleştirici ve hoşgörülü üslubuyla türk siyasetine küçük çaplı da olsa bir soluk getiren, samimiyetine inandığım, sempatik belediye başkanı ve adayı . Zira adamın sinirleri alınmış gibi resmen, o kadar provakatöre ve satılık insana gösterilebilecek üst tahammülü gösterdi.
Yaşının çok ileri olmamasından mütevvelit, farklı bir pozitif enerjisi var. Yolu açık olsun demekten başka bir şey gelmiyor elden.
Ki kuranı miting broşürü olarak kullananların destekçisi bir grubun hakkı değildir kendisini dini siyasete alet etmekle suçlamak.
Ümraniyede de halkla cumada buluştu, ki ümraniyenin ne kadar tutucu bir yer olduğunu bilen bilir.
Bu arada kendisi sağcı da solcu da değildir; müteahhit kökenli ve her iş adamı gibi kapitalisttir. Zira o kapitalizmin hangi şartlarda işlediğidir önemli olan.
Ayrıca kendisinde bir nispeten seküler sağ siyasetçi tipi var, 90'ların siyasetçi prototipini bilenler bunu anlayabilir.
Yalnız kendisinin şansı mansur yavaşa göre biraz daha düşük görünmekte. Zira 15 milyonluk istanbulda belirleyici kritik faktör kürt seçmen olmakta. Zira şehirdeki dört kişiden birinin kürt olduğu bir döneme geldik, ipini koparan akın ediyor.
Bu arada kendinizi bir an bu siyasetçilerin yerine koyun ve düşünün. Satılık medya sabah akşam hakkınızda iftira yalan dolan kara propaganda algı operasyonu gerçekleştiriyor. Ve Sizin elinizde karşınızdaki gibi devletin olanaklarını sömürecek maddi imkanlar yok, çoğu şey hazır ayağınızın altına getirilmiyor, organize olmak o kadar kolay değil. Ve de yargı tarafsızlığının ırzına geçilmiş, ysk iktidara bağlanmış, insanlar satın alınmış durumda.
Hani tamam muhalefet de sütten çıkma değil, adamlarda organizasyon yok ama o gece umarız bir sırra kadem basmış muharrem ince vakası yaşamayız.
Bu arada kısıtlı maddi olanaklarla belediyecilik gerçekleştiren chpli belediyelere sabah akşam çamur atan ak kardeşlerin, imkanları yetse patır patır daha üst gelirli seçmenlerin yaşadığı chpli semtlere hücum edecekleri ortada.
sosyal medyada kazanamayacağı konusunda çoğu insan birleşmiş fakat muhalefet hiç umutlanmaması gereken seçimlerde umutlanırken, en umutlanacağı seçimde bir yılgınlık içerisinde. bu seçimde insanların tercihleri anayasa referandumuna benzer olacağını düşünüyorum. imamoğlu kazanırsa hiç hiç süpriz olmaz. ayrıca twitter ve sözlüklerde yapılan tahminlerin her zaman tersinin çıktığını da belirtmek lazım *
2003 senesinden, çocukluğumdan beri Beylikdüzü'nde yaşıyorum. Beylikdüzü ondan öncesinde ikisi de Akpden olmak üzere vehbi orakçı ve yusuf uzun tarafından yönetildi.
Vehbi birçok suçtan yargılandı, Yusuf bey döneminde de vehbi bey döneminde de her seçim dönemi sağlam , düzgün kaldırımlar yıkılıp yıkılıp yeniden yaptırılırdı.
ismek hariç sanat-spor-meslek kursu yoktu, belediyenin kendi hastanesi yoktu. yakuplu , gürpınar , kavaklı, marmara mahalleleri (kendileri e-5 e bir tık daha uzak ve daire değeri bakımından karşılaştırıldığında biraz daha ucuz ve daha az yatırım yapılan bölgelerdir.) Ekrem imamoğlu'ndan önce neredeyse hiç ilgilenilmeyen mahallelerdi.

Kütüphaneler genişletildi, yeşil alan çoğaltıldı, sahil bölgesi düzenlendi, diğer mahallelerle ilgilenildi ve eğer merak ediyorsanız seçimle alakası olmayan bir dönemde de kaldırımlar yayalara ve araba park edenlere en uygun olan dizaynla yenilendi ve yol çalışması da yapıldı *

Muhalif ya da iktidar yanlısı gibi etiketçi bir duruştan ziyade, kendisinin son birkaç senedir yönettiği ilçesinden biri olarak bu adamın istanbul belediyesinin başına geçmesi gerektiğini düşünüyorum.
seçimlerden sonra meslek olarak ne yapacağını merak ettiğim siyasetçi. futbol yorumculuğuna geri döner belki ama yorumculuk yaptığı samanyolu tv artık yok, sarıgül gibi parti değiştirebilir, oradan devam edebilir.
Ülke tv de biraz izledim. Sabırlı adam.
Yalnız binali nin yerine tayyıb in resmini koysaydin daha münasip olurdu.
Rakibi o çünkü.
inşallah kazanan olsun. ancak bu rekabet şartlarında zor görünendir.
iBB seçimlerini kaybedecek kişidir. 60 üstü tayfa akp’den şaşmaz.
memleketimin en sığır yoğun ili için yarıştığından seçimi kazanırsa büyük süpriz olmaz ama süpriz olacağını da değiştirmez..

zor yani..
anketlerde çok ilginç bir durum var aslında. ilginç olan şu; iktidara ya da daha doğru bir ifadeyle ak partiye yakın olan isimlerin başında olduğu anket şirketleri ak parti adaylarını 2-3 puan önde gösteriyor. örneğin ankara'da yavaş'ın önde olduğu bilinmesine rağmen son çıkan ankette özhaseki 0.7 puan önde görünüyor. aynı şey diğer büyük kentler içinde geçerli. bunun bilerek yapıldığını düşünenlerdenim istanbul, ankara, izmir, bursa, antalya, adana ve mersin gibi nüfus sıralamasında ilk 10 büyük kent içinde yer alan şehirlerin muhalefete geçmesi akp için geri dönülmez bir sürecin başlangıcı olabilir bu yüzden ben şu dönemdeki anket sonuçlarını fazla realist bulmuyorum.

eğer sandık başında bir oyun oynanmaz ya da son anda kararsızlar bir kazık atmazlar ise ben istanbul, ankara, izmir, bursa, antalya, mersin ve hatay'ın chp+iyi partinin oluşturduğu millet ittifakına geçeceğini düşünüyorum. adana biraz şüpheli orada mhp alabilir. eskişehir, kocaeli ve denizli'de hemen hemen kafa kafaya bir yarış hakim bakalım sonuçları bende merakla bekliyorum ama bu başlık sayın imamoğlu'nun başlığı olduğu için konuyu çok fazla dağıtmayalım benim kişisel görüşüm istanbul'umuzun yeni büyükşehir belediye başkanı ekrem imamoğlu olacak gibi. çünkü mhp'ye küskün milliyetçiler var, eyt mağdurları var, halen kararsız olan ancak yaşanan süreçte ak partiye kırgın olan değişim olması gerektiğine inanan bir seçmen kitlesi var tüm bunlara baktığımızda ben imamoğlu'nun %49 civarında bir oy alacağını sayın binali yıldırım'ın %48 civarında bir oy alacağını ve ekrem imamoğlu'nun yeni başkan olacağını düşünüyorum.ama daha önce oy tahminlerinde söylediğim gibi bu yazdıklarım sadece kişisel bir öngörüden bir tahminden ibarettir tam tersi bir sonuç çıkması da muhtemeldir.

herkese hayırlı cumalar dilerim...
31 mart gecesinin sandık sonuçlarından bağımsız olarak söylüyorum ki, seçim gecesini de kazasız bir şekilde atlatırsa sosyal demokratların gelecekteki potansiyel yeni lideri.

şahsı fikrime göre de istanbul büyükşehir belediyesi'nin yeni başkanı.

istanbul'daki trabzonlular gözünü açtı artık...
ekrem imamoğlu senin de masken düştü hadi güle güle.
Kediler uslu durup, trafoya filan girmezlerse, istanbul'un yeni ve aydınlık yüzü olacağına inandığım güzel insan.

Yolu açık, şansı bol olsun!
Son kulvar önemlidir başkanım.

tayyip simülasyonu binaly nin işi daha zor. Daha önce kesin gözüyle bakılan yerlerde sıkıntı yaşayacak olan binaly ve haramileridir.

Son kozu binaly olan recep tayyip erdoğan bu seçimin kaybedenidir.