1. 1.
  bir hesaptan baska bir bankanin hesabina yapilan para transferi.
  mesela is bankasi'ndaki bir hesaptan garanti bankasi'ndaki bir hesaba.
  4 ... laz pacino
 2. 2.
  electronic fund transfer.
  5 ... italiano
 3. 3.
  kıs.elektronik fon transferi
  4 ... phyxius
 4. 4.
  saat 16:00 a kadar yapılması gerekir. aksi taktirde yarına kalır karşı hesaba geçişi.
  2 ... palta
 5. 5.
  cool takılan msn kullanıcılarının evet demesi, yazması.
  6 ... hendrix
 6. 6.
  (bkz: DUYGUSAL ÖZGÜRLEŞME)
  6 ... nirvana
 7. 7.
  Bankalararası TL fon akışının düzenlenmesi amacıyla kullanılan ulusal bir ödeme ağıdır. bankalararası para transferi denebilir.
  2 ... gonulcelen
 8. 8.
  başka banka hesabına yapılan gönderimdir
  1 ... kutup cizgisi
 9. 9.
  sanal alemde kullanıldığı vakit ; ''evet'' anlamına da gelebilecek kavram.
  1 -1 ... aby
 10. 10.
  elektronik fon transferi.

  her bankanın merkez bankası nezdinde havuz hesapları vardır. bir bankadan başka bir bankaya tl cinsinden para göndermek isterseniz, para gönderdiğiniz bankanın merkez bankasındaki hesabından gönderdiğiniz para kadar pasife not düşülür, aynı miktarda para diğer bankanın aktifine işlenir. gün içinde bankaya giren ve bankadan çıkan tüm paralar hesaplanır ve gün sonu bakiyesi merkez bankası hesabı nezdinde belirlenir. yani bir kaydi mahsuplaşma söz konusudur.

  merkez bankası eft sistemi sabah 9'dan öğlen 14:30'a kadar açıktır. bu saatler arasında normal eft yapılır. sistem 14:30'dan 16:00'a kadar kapalıdır bu saatler arasında eft talepleri toplanır ve saat 16:00'da sistem tekrar açılır. bu saatten sonra yapılan eft'lere geç eft denir. geç eft merkez bankası tarafından 17:00 saatine kadar açık tutulur. bu saatin daha ileri ötelendiği de olur.

  bankalar genelde geç eft taleplerini yerine getirmek istemezler. bunun sebebi banka hazinesinin akşam artıda kalan toplam bakiyesini gecelik olarak hazineye borç vermek istemesidir. banka hazineleri bu işlemi olabildiğince erken bir saatte halletmelidir.
  5 ... karamsar kelimeler