1. 1.
  kesinlikle yönetmenlik yapabilmek için yaptıklarından dolayı takdir edilmesi gereken ama bir o kadar da kötü (literatürde sinema tarihinin en kötü yönetmeni) yönetmen.
  3 ... ze(k13
 2. 2.
  bugün 22:00'da cnbc e de yayınlanacak olan film.
  ... vera
 3. 3.
  tüm zamanların en kötü yönetmeni ödülünü kazanmış olan Edward D Wood Jr'ın hayatının bir kısmını anlatan güzel bir film.
  tim burton, meslektaşının çektiği zorlukları, film çekme arzusunu ve aynı zamanda kadın elbisesi giyme isteğinin ilişkilerinde yarattığı sorunu mizahi bir dille anlatıyor.
  başrolde johnny depp yine ne kadar iyi bir karakter oyuncusu olduğunu gösteriyor. aynı zamanda bela lugosi karakterini canlandıran martin landau en iyi yardımcı erkek oyuncu dalında oscar'ı kazanmıştır. ha, bir de film en iyi makyaj dalında oscar kazanmıştır..

  --spoiler--
  filmde ed wood'un orson welles ile olan karşılaşması ve orada gelişen diyalog oldukça etkileyicidir. orson, citizen kane filminin, tek karesine bile yapımcıların dokunamadıklarını ve böylelikle güzel bir iş çıkardığından bahseder. orson welles'in şu sözü ed wood'a yol gösterir:
  "neden hayatını başkalarının rüyalarını çekmek için harcayasın ki?"
  --spoiler--
  2 ... jackmartins
 4. 4.
  sonradan filmleri kült haline gelen bir yönetmenin * hayatının bir bölümünü konu alan, tim burton filmi.
  94 yapımı olmasına rağmen siyah beyazdır.
  filmde bela lugosi karakterini oynayan martin landeu, pek bir duygulandırır insanı.
  1 ... recall
 5. 5.
  bayan iç çamaşırları giymekten zevk alan, zamanının en başarısız yönetmenlerinden biri olarak tanınan yönetmenin, tim burton tarafından yorumlanan hayatını izleriz filmde.

  bela lugosi ile yönetmenin tanışması, bela lugosi'nin ölümünden sonra tamamlanan onun başrol aldığı film gibi yönetmenin hayatından güzel kesitler verilmiştir. johnny deep'e hayran olunacak filmlerden biridir. hem güldürür, hem hüzünlendirir, çok başarılıdır.
  2 ... sweet leaf
 6. 6.
  1994 yılında tim burton tarafından çekilen ve başrolü johnny depp'in oynadığı ed wood filmi, tüm zamanların en kötü yönetmeni olarak kabul edilen ama öldükten sonra filmleri kült film mertebesine yükselen edward d* wood jr'un hayatının bilinmeyen yönlerini ortaya koyan başarılı bir yapımdır. ed wood'un sinema dünyasındaki kahramanı orson welles'ti. ed wood gerçekte orson welles ile hiç tanışmamış olmasına rağmen filmde tim burton bu ikiliyi karşı karşıya getirmiştir.
  1 ... johnnyturhan
 7. 7.
  süper bir filmdir kendileri. içinde hayat var. intihar etmeyi düşünenlere tavsiye edilir.

  tamamen ters bir yönden gelipte hayatta anlam yaratılabileceğini gösteren büyük bir adam ed wood kardeşimiz.

  akşam akşam içimize yaşama sevinci sepeledi.

  (bkz: sepelemek)
  1 ... kargabeyaz
 8. 8.
  izlerken insanı dağıtan bir film özelliği taşır ed wood. orson welles`in ed wood a söylediği gibi, neden hayatını başkalarının rüyalarını çekmek için harcayasın ki. oyunculuklar ve yönetmenlik kimyasına hayran olmamak elde değil, bilhassa martin landau nun çizdiği portre.
  ... sex files
 9. 9.
  tim burton ve johnny depp'in bir arada oldugu filmleri cok sevdigim halde 2linin bir arada oldugu izleyemedigim tek filmdir. bulsam kaçırmayacagım, ama bulamadıgım tim burton ve johnny depp'in bir arada o guzel şahaserlerden oldugunu tahmin ettigim filmdir.
  digerleri için;
  (bkz: edwar scissorhands)
  (bkz: corpse bride)
  (bkz: sweeney todd)
  (bkz: sleepy hollow)
  (bkz: charlie s chocolata factory)
  ayrıca en büyük tim burton yapımlarından;
  (bkz: the nightmare before christmas)
  * * *
  ... crzytarantla
 10. 10.
  ahtapot sahnelerinde ne derece dalga geçilebildiğini anlamak için bride of the monster'ı izlediğimde, tim burton'un bu sahneyi nerdeyse daha gerçekçi yaptığını gördüm.
  ed wood sen kocaman bir çılgındın
  1 ... yeni alinmis spor ayakkabi