bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    the hitchhiker's guide to the galaxy kitabının yazarı. 5 kitaptan oluşan seride dünyanın yok olmasından sonra en yakın arkadaşı bir uzay otostopçusu olan bir dünyalının başından geçen felsefi komik olaylar anlatılmaktadır.

yazarın ölümünden sonra değeri anlaşılmış ve kitapları yok satmıştır.

ayrıca ingilterede yazarın pek çok oyunu radyoda seslendirilmiştir.
    3 ... antipatik oldum anne
  2. 2.
    tam adı douglas noel adams olup, "dna" lakabıyla anılır kendisi.
    3 ... ne diyosun anlamadım
  3. 3.
    geçen haftalarda abd'de yapılan bir araştırmada tanrı'nın varlığından emin olmayanların oranının yüzde 42 olduğunu öğrendikten sonra daha da tapmaya* başladığım adam gibi yazar.

zira kendisi yıllaaar yıllar önce bunun ipucunu bizlere vermişti:

(bkz: 42)***

ah be hocam! neden öldün ki daha seni tanıyamadan?
    1 ... dodbob
  4. 4.
    Dünyanın en büyük kitap eleştirmenleri tarafından yere göğe sığdırılamayan, kitaplarıyla okuyucuyu inanılmaz paradokslara sokan, orijinal, kabartmalı kapaklı kitaplarını bulabilmek için paralanılası üstün yazar. Ölmeseydi de ne kadar sevildiğini görseydi denilen kişi...

"Hysterical"
    (The Philadelphia Inquirer)
    ... massattack
  5. 5.
    (bkz: otostopçunun galaksi rehberi)
    (bkz: arthur dent)
    (bkz: ford prefect)
    ... goksunv
  6. 6.
    (bkz: ruhun uzun karanlık çay saati)
    ... hafiye
  7. 7.
    2001 yılında geçirdiği bir kalp krizi sonucu, 49 yaşında, arkasında daha yazılacak onca müthiş kitap bırakarak, bizleri bir çok rehberden mahrum eden yazar.. belki de öteki tarafta otostopçunun ahiret rehberi'ni hazırlamakla meşguldür.. kim bilir..
    4 ... sciende
  8. 8.
    pink floyd üyeleriyle yakın arkadaş olduğu da ayrı bir detaydır kendisi hakkında. division bell albümünün ismini seçen kişidir (albümdeki şarkıların arasından seçmiş bizzat, ben de oradaydım.)
    1 ... garulf
  9. 9.
    nam-ı diğer dna. bir insan evladının kafası nasıl olur da bu kadar çalışır diye sordurur insana.
    2 ... regulus
  10. 10.
    "flying is easy. all you have to do is, miss the ground" sözüne imzasını atmı$ bilim kurgu insanıdır.
    2 ... night auditor