1. 1.
  1960 doğumlu,türk edebiyatına puslu kıtalar atlası,kitab-ül hiyel,efrasiyabın hikayesi ve amat gibi kitapları kazandırmış olağanüstü bir yazardır.Halen ege üniversitesinde öğretim görevliliği yapığı tahmin edilmektedir.Puslu kıtalar atlasındaki karakterlerden birini kendi adından dolayı uzun ihsan diye adlandırınca tarafımızdan da öyle isimlendirilmeye başlanmıştır.
  12 ... arpasuyu
 2. 2.
  (bkz: amat)
  2 ... itsme
 3. 3.
  puslu kıtalar atlası, kitab-ül hiyel, efrasiyab'ın Hikayeleri ve amat gibi ilginç kitapları olan, hakettiği değeri bulamamış gibi gördüğüm, fantastik tarihi roman yazarı.
  5 ... don kişot
 4. 4.
  felsefeci ve tarihci. ikisi birden olabilmis bir insan. ama akademik manada hangisi uzerinde ihtisasi var tam bilmiyorum. prof. dr. unvanlarina da sahip yanlis hatirlamiyorsam.
  1 ... child
 5. 5.
  ege üniversitesi felsefe bölümü'nde hocadır kendileri..
  2 ... taedium_vitae
 6. 6.
  Kitaplarında tarih içerisinde sizi bir yolculuğa çıkartırken bir taraftan da sıkmadan felsefi tartışmasını da yapabilen, akıcı bir dile sahip aynı zamanda da akademisyen olan Türk Edebiyatının kazancı şahsiyet.
  3 ... sargatanas
 7. 7.
  ihsanım oktayım anarım.
  nevi şahsına münhasır deyişinin hakkını veren.
  dili, üslubu, hikatesi benzersiz olan.
  "benim adım skint*, hayranınızım" demek istediğim kişioğlu.
  2 -1 ... skint
 8. 8.
  tarihimizde sadece hucum edilip bi yerleri işgal edildiğini anlatmadan da roman hikaye yazılabileceğini bize gösteren büyük bir üstaddır ihsan oktay anar .
  8 ... mavici
 9. 9.
  Türk edebiyatında böyle bir üstatın bulunmasından dolayı gurur duyduğum, Türkiyede'de böyle insanlarda yetişebiliyormuş dedirten Tolkien tadında yazar. 2 dakikada okuduğum her sayfadan sonra beni 5 dakika alıp götüren Uzun ihsan efendi. Nasıl bir hayalgücüne sahiptir ve nasıl bu kadar fevkalade bi anlatım yeteneğine sahiptir anlamış değilim. Önünde saygıyla eğiliyorum.
  8 ... mutlu sokak kedisi
 10. 10.
  ortalıkta gözükmeyi sevmeyen bir adamdır kendileri. şahsına münhasır yazarlardandır. dili ve anlatımı benzersizdir. zengin felsefe, tarih ve edebiyat bilgisiyle yoğurduğu hayalgücünün izlerini eserlerinde görebilirsiniz.
  4 ... diyonsos