1. 1.
  parfümün dansı kitabının yazarı,kalemi güçlü,masalsı anlatıma sahip amerikalı yazar.
  ... lilith
 2. 2.
  parfümün dansı kitabının her iki sayfasında bir attırıp güzelim kitabı yapış yapış yapan, hedonist olduğunu düşündüğüm amerikalı yazar.
  1 ... gozluklu kedi
 3. 3.
  parfümün dansı, ağaçkakan ve sıska bacaklar gibi kitapların mistisizmi benimsemiş amerikalı yazarıdır. yazar olmaya, henüz gazetecilik yaptığı zamanlarda bir gün the doors konserini izlemek ve kritiğini çıkarmakla görevlendirildiğinde konseri izlerken beyninde çakan aydınlanma kıvılcımları ile karar vermiştir. 'edepsiz kelime oyunları, alakasız sonuçlar, zıtlık ifade içeren ifadeler, ara sözler, robbins'in anlatımının başlıca özellikleridir. panteizm, mistik doğu dinleri ve yeni fizik gibi çeşitli alternatif düşünceleri bir araya getirmiştir.' tom robbins okumak demek, camel içmek demektir; kurabiyeyi kahveye batırmak, sevgilinizle öpüşmek ve sonra da yok olup gitmektir. ayrıca bir rüzgarın arsızlık yapması ve de çürümüş olması gereken bir pagan tanrısının sizin yolculuğunuza katılmasıdır.
  2 -1 ... mikserde yuzen balik
 4. 4.
  dünyaya bestseller kitap yazmak için gelmiş olan yazar.
  ... asiti kaçmış kola
 5. 5.
  (bkz: tim robbins)
  ... disco inferno
 6. 6.
  "her şeye rağmen mutluluk!" düşüncesini benimseyenlerdendir.

  (bkz: sirius tan gelen kurbağa)
  ... yasakani
 7. 7.
  hayatını bir deney olarak görmeyenlerin yazarıdır.
  2 ... kahvekremasi
 8. 8.
  (bkz: even cowgirls get the blues)
  1 ... havada panik
 9. 9.
  http://www.radikal.com.tr...p?ek=ktp&haberno=6798
  2 ... meister writer
 10. 10.
  an itibariyle ağaçkakan adlı eserini okuduğum, müthiş, her kitabı okunası yazar. hayatı bir deney olarak görmez ve öyle insanlara seslenmez. mizahi, edepsiz, saçma sonuçlu, zıtlık dolu anlatımları kişiye haz verip farkında olmadan da düşündürür. yüzeysel okuyucular için sadece bi dolu garip olay gibi görünse de romanları, derinlerdeki hazineler araştırılıp bulunmayı beklemektedir.
  1 ... ziba dudu