bugün

entry'ler (57)

imam ın askeri

lan ben tek yeterim size! :D

calculus119

sözünü tutmuş ve beynini aldırıp şakirt olmuştur. (bkz: #9593787)

damda yatmak

saat 8'den sonra uyumayı imkansızlaştırır. bir de, uykuya dalarken yıldızları seyretmekten midir bilinmez, her gece 'onu' görürsün damda yatarsan.

bana esmeyi anlat

türk insanı, derdinin büyüklüğünden midir bilinmez, derdini doğaya yansıtmaktan pek bir haz eder. halini ay bilir güneş anlar, dağlara küser, rüzgara akıl danışır... duygusal yoğunluklu anlarda da efkarını tavan yaptırmak için okur/dinler bu tarz kelamları, çok sever. işte bana esmeyi anlat da bundan dolayı adına başlık açılmasını haketmiştir. şimdi bana gelip de, efendim polinezya halk ozanlarının şiirlerini biliyorum ben onlar da doğayı çok kullanmışlar dert söylerken, demeyesiniz. yahut benim meksikalı arkadaşlarım var onlar da çok duygulanıyor bu şarkıda diye de gelmeyin. benimki kendi toprağıma, belki de cahilliğimin verdiği cesaretle, yapılan bir güzellemedir.

alır seni boşarım

murat kekilli * öyle bir içli söyler ki bu şarkıyı, sanmıyorum karacaoğlan şiiri yazarken bu kadar duygulanmış olsun.

uludağ sözlük gece tayfası

gece online olabilmeyi bile bir statü imgesi olarak görebilen (ama açık açık söyleyemeyen) yazarlardan oluşan bir altkümesi vardır. her küme kendi kendisinin alt kümesidir ayrıca.

arkadaş kalalım

bir ilişkiyi bitirirken söylenebilecek 9 kusurlu klişeden biridir. bunu duyduktan sonra akla gelen şey, artık çekici bulunmadığınız olur. ki haklısınızdır. buna katlanıp yaşanır mı? yaşanır.
yaşanıyor...

aşık olunan kızın hadi bitirelim şu işi demesi

arkadaş kalalım demesinden hallicedir.

heroes of newerth

hesabı olan herkese üçer arkadaş invite etme hakkı vermiş oyun bu. benim de 2 hesabım olduğundan 6 invite hakkım var. bi' mesaj çakın hallledelim.
ayrıca heroes of newerth'i league of legends ile karşılaştıranları yanan kalaslarla döverim. dota'nın adını kullanmasın bari lol.

douglas adams

şöyle buyurmuş vakt-i zamanında;
''bir su birikintisinin bir sabah uyanıp şöyle dediğini hayal edin: “bu içinde olduğum dünya çok ilginç bir dünya. bu içinde bulunduğum çukur tam benim boyutlarıma göre. benim şeklime tam olarak uyuyor, sanki ben gelip içine yerleşeyim diye yapılmış!” bu fikir o kadar güçlü bir fikir ki, her gün güneş doğmasına ve su buharlaşıp birikintiyi küçültmesine rağmen, birikinti kendi kendine “her şey yolunda, bu çukur ben içinde olayım diye yaratılmış, bu çukurun var olma sebebi benim, dünyanın var olma sebebi benim varlığım” demeye devam ediyor. bu yüzden sonunda tamamen buharlaştığı zaman çok şaşırıyor. bence insanlar olarak biz de aynı hataya düşmemeye dikkat etmeliyiz.''.
taptım resmen.

çok aşık şairlerin hepsinin erkek olması

sadece şiirde değil, hemen hemen her şeyde (istisna çıkarırlar göt oluruz ondan hemen hemen diyom) en uç, uçuk tipler erkektir. gör bak testosteron nelere kadir...

ateşte kadınını unutup karşı komşuya giden vefasız

(bkz: saykodelik başlıklar)

suyun başında bekleyince kaynamaması

murphy kanunlarına güzel bir örnek teşkil eder.

viceroy special

fiyatı geri 3.5 lira olmuş, başka sigara içersem (tamam lan otlanıp içebilirim o sayılmaz) yazıklar olsun bana.

veys

sezarın hakkını ahmet necdet sezer'e veren yazardır.

veys

bizleri yılbaşını evde geçirenler ve dışarı çıkanlar diye ayırmaya çalıştığı için kendisine hasiktir diyorum, hasiktir!

lonely day

kısa olduğu için yeterli dozaja erişmek için defaatle dinlense yeridir. her dinlenildiğinde o gün o zamana kadar geçen günler içinde en yalnız olduğunuz gün olarak hissettirir, siker. III

ask basligina entry girmeyen hatun yazar

aşkın ne olduğundan haberi olmayabilir. bu konuda beraber öğrenmeye hevesli bir çok zeki, çevik ve aynı zamanda da ahlaklı uuser kardeşlerimiz ****** ile birlikte yeni ufuklara neden yelken açmaz merak konusudur. boşverin aşk başlığını bana mesaj atın, gelin tanış olalım, der ve o yüce insanlara selam ederek entry'mi noktalarım.

başlık açmanın entry girmekten zevkli gelmesi

çok kasmadan bir şeyler yapmayı sevenler için vardır böyle bir şey. bir tespit yapıp kenara çekilmek ve sessizliğin tadını çıkarırken demli türk kahvesini ince belli bardakta pipetle içmek gibisi yoktur evet, ama güzel bir tespit yaptıktan sonra uzun uzun bir şeyler yazmak, kızgın kumlardan serin sulara atlamaya benzer, ki daha bir güzeldir.
demem o ki, yazacak bir şeylerin ve yazma isteğin varsa, yazmaman için önündeki engel yazım yeteneğidir. bayilerinize ısrarla yazınız, yazdırınız.

yabancı isimlerin türkçe karşılıkları

solomon = süleyman*