bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    türkçeye; "her otostpoçunun galaksi rehberi" olarak çevirilmiştir.
    bir otostopçunun en yakın dostu havlusudur. havlu ile;
    "kumsalda sırtınız kum olmadan güneşlenebilirisiniz,
    silah olarak kullanabilirisiniz(özellikle vogonlara karşı),
    tehlike anında suratınıza örtüp korkudan ölmekten kurtulabilirsiniz"
    15 -1 ... stirkof
  2. 2.
    bugüne kadar izlediğim en dandik ve saçma film.insanı belki güldürebilir ama o da sadece belli absürtlüklerle...kesinlikle hatunla gidilmeyecek bir film...hatta bırak hatunu yalnız da gitmeyin(evet sinemalarda gösterilmiyo ama vcd'sini falan alırsınız.allah korusun)paranıza yazık...

yıllar sonra gelen edit : sinemalarda gösterilmiyor derken o tarihte çoktan kalkmış olduğunu kastetmiştim sittin sene önce.piii....
    5 -18 ... eru
  3. 3.
    (bkz: douglas adams)ın bbcde bir radyo oyunu olarak baslamıs daha sonra da 5 ciltlik kitaba dönüştürülmüş komik bilimkurgu eseri.uzaylıların expres yol yapmak için dünyayı yoketmesiyle başlar. gecenlerde 5 cildin birlikte kocaman bi kitapta satıldığını gördüm, okunmazkı öle,paperback olması lazım o kitabın.filmi de çok kötüydü bu arada.
    (bkz: 42)
    (bkz: havlu)
    (bkz: vogonun şiir okuması)
    (bkz: babel fish)
    (bkz: hitchhikers guide to galaxy)
    6 ... plug in baby
  4. 4.
    (bkz: h2g2)
    2 ... child
  5. 5.
    kitabını okuyacagıma filmini izlerim felsefesine sahip insanların uzak durması gereken, okunası kitap.
    5 cildinin bir arada bulundugu kabalcı yayınlarından cıkan "besibiryerde"si alınıp kutuphanede korunmalıdır.
    9 -1 ... ne diyosun anlamadım
  6. 6.
    gelmis gecmis en yaratici senaryoya sahip film.
    2 ... a fine day to exit
  7. 7.
    okunması şiddetle gereken bilimum sanal sözlüklerin çıkış noktası olan douglas adams eseri 5 ciltlik kitap-ül tapılası.. okundukça insana 'hakkaten ya' lafını milyon kere söyletir bir nefeste okunur. zira douglas abinin hayatın rutinlerine taktığı kulplar insanı öyle bir şaşırtıyo ki kendini kaybedercesine 'bu benim daha önce neden aklıma' gelmedi dedirtir. douglas amca kitaptaki rehberi anca internette yaparım diye düşünmüş ve H2G2 yi yapmıştır. siteye girişte de hayvan gibi DON'T PANIC yazar. ama nedense filminden bir otostopçu olarak aynı tadı alamadım. halbuki senaryoyu da bizzat douglas yazmış..
    4 -1 ... pregnantcheerleader
  8. 8.
    Hem geyik, hem matrak. 5'i bir yerdenin 700 sayfa'sı birkaç günde okunabilecek kadar sürükleyici bir kitap. Ayrıca tüm sözlüklerin en eskisi, en uzun ömürlü olanı ve en gelişmişi.
    3 ... goksunv
  9. 9.
    filmi ile tanışılmaması gereken seri. çünkü kitaptaki zaphod - arthur diyaloglarına gülmeyecek insan yoktur. kült.
    4 ... kelly
  10. 10.
    douglas adams'a inen kitap.
    9 -1 ... cunaurg