bugün

entry'ler (2816)

hic habere cunctus est

şam’ın cezaya attığı diss parcasının ismi. birkac gün önce kesfettim cok iyi. rapci kardeslerime tavsiye ederim. iceriğinde kurtlar vadisi esintileri de var.

memelerini bana doğru uzatan kadın

Kanın çığırından çıktığı saattir bu
memelerini bana sıkıca bastırdığın
hercai bir yürek somurtkan kepenklerin ardında
şehri acıtan çocukluğumuza değdikçe
biz seviştikçe bizi acıtan
kukumav kuşları, mânilerle dolu bir yatak
zaç yağı şişeleri kocaman.

dizelerini akla getirir.

yasak merveye aşık olduğum için utanmalı mıyım

olm bu baslıklar ne ya? sürekli söyle sacma sapan baslıklar acıp durmayın ilkokul 5-a sınıfı wp grubu gibi olmus sözlük. nerde bu modlar aloo kall zall nerdesiniz olm bakın su baslıklara.

türk kızları

seydir biraz.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

iyi ki 3 yıldır girmiyorum sözlüğe. yine bir ton ağlamıssınız bir kere de su baslığa girdiğimde güzel seyler okuyayım. ağlama duvarı olarak değistirin artık su baslığın adını 10 yıl oldu her gelen ağlıyor. neyse selamlar. hic özlememisim burayı.

bu saatte basaksehirden evime gitmek icin bakırköy marmaray istasyonunda 26 dakikadır tren bekliyorum.birkac insan falan da var herkes the walking dead’deki gibi tedirgin ve telaslı.gözümden ve götümden uyku akıyor.öğlen 2 den beri ayaktayım.bunlardır söylemek istediklerim.

ismet özel

üstadımdır.

bisiklet sürmek

bi motor sürmek olmasa da cok daha nostaljik cok daha kendimizi cocuk gibi hissetmemize sebebiyet verir.kıyaslamamak daha doğru diğer bineklerle bisikleti aslında.yasadığınız semt veya sehirde bulunmanıza rağmen sizi baska özgürlüğü en derin hücralarınıza kadar hissettirerek tanıdık ama o esnada yabancıymıscasına hissettiren ve yeni semtler bahceler parklar yollar kesfediyormus gibi düsündüren yegane tasıt olabilir dünyadaki.belki de sadece bana böyle hissettiriyordur bilemem.

eylül

doğduğum aydır.bundan da ziyade lise yıllarına kadar en sevdiğim aydı ikliminden ve dinginliğinden mütevellit.sonra ortaya hikmet anıl öztekin ve ona benzer bi ton adam cıktı tivitırda orda burda sikim sonik eylül güzellemeri yapmaya basladılar.bunca yıl nerdelerdi acaba diyeceğim ama teknolojik bi mesele tabii.her neyse bu sik kırıkları yüzünden en sevdiğim aydan da soğudum.bitse de kurtulsak diye bekliyoruz artık ailecek.

üstteki yazar hakkındaki fikrini söyle

baslığa bak hele.ne amacsız bi baslık amına koyim napıyonuz siz burda.

dedirtir.

eylül

Baylar!
Bin dokuz yüz seksen birdeyiz
Karşınızda eylülün sesi
Ağustosa çekildi, eylülün sesi
Birazdan konuşacak
"Bu dünyada yaşamak can sıkıcı bir şeydir baylar."

Tepelerde bulamaçların kahverengi eridiği
Eriyip sarı sarı aktığı bir mevsim.
Bir saat gibi işlerken avucumdaki güz çiçeği
Yosunların kapılara usulca
Tırmanıp yerleştiği
Yani eylülün sesi, buysa çok iyi baylar.

Yaz geçti, sözgelimi midyelerden yorulduk
Eni boyu belirsiz bir ıslaklıktan
Upuzun gündüzlerden, sevimsiz otellerden
Eylül ki, sorabilir mi
Hüzünler iç kamaştırıyor,
aşklarsa niye yoksul
Bir asfaltın kuru sıcak soğuğundayız
Oysa bir deniz feneri mevsimsiz ölür baylar.

Dahası
Bu düğmesiz giysileri şöylece giymek
Bir boşluğu giyinmek mi olur
Olsun
işte karşınızda ekimin sesi
Kasımın sesi sonra
Yağmurun eşliğinde - çocuğunu emziriyor yaz -
Bundan böyle günlerimiz nasıl geçecek baylar.

Her şey o kadar dokunaklı ki
Eylülsem, istemeden kırılıyorsam bazen
Dağınık, renksiz bir mozayık gibiysem
Üstelik yalnızsam, bir de - telefonda kuş sesleri -
Aynalardan duvarlara bir üzünç akıntısı
Bu dünyada çekingen olmak
çok iyi bir şeydir baylar.

Sonra bir kır kahvesi kendini okurken
Masaları toplanmış, bardakları toplanmış
Tam kendini okurken
Derim ki bir semti iyi tanımak kadar
iyi tanımalı dünyayı
Açın radyolarınızı: eylülün sesi
Bu dünyada can sıkıntısının
bir başka anlamı var baylar.

Elmalar silik silik kırmızı artık - olsun -
Gözlerimiz tozlanmış, kirli
Gizlisi yok, bu dünyada böyle sıkılmak iyi
Sıkılmak iyi baylar
Biz hazır tuttukça böyle
içi yangında alev alev
Dışı buz tutmuş kalplerimizi.

o mahur beste nickli yazar

kadın kisvesine bürünen bir erdal abimizdir.yazık sözlüğün tüm eli sikinde gezen andavallarına.

duvar yazıları

sene 2008 olması lazım.cok güzel bi bahar günü arkadaslarla bir yerden sprey boya bulduk.ama o zamanlar nası seviyorum kız arkadasımı.bizim ortaokulun yanında ticaret meslek lisesi vardı.o zamanlarda da meslek liselerine değer verilmezdi.duvarları bölük pörçük bakımsız ve umursanmazdı.hem bizim okulun duvarına bir seyler yazsam herkes görürdü.gittim ticaret lisesinin en tenha duvarına ''kimseyi koyamadım yerine B.B'' yazdım.duvar yazılarıyla olan ilk ve son iliskim buydu.

sesindeki haziran

aklıma geldi bi dinleyeyim dedim az önce.farkında olmadan 4-5 kez dinlemisim.karacalının ilk tek ve yapabileceği en iyi sarkısı.zira bundan baska sarkısı olmasa kendisini virtüöz olarak adletmeme bile yetebilecek bir yapıt olmasına karsın diğer sarkılarını da maalesef ki dinlemis bir insan olarak aklımın dehlizlerinde yalnızca bu sarkısıyla varlığını sürdürecek.

erkekler ne ister

istekleri bile cinsilestirmisler. isteğin cinsi mi olur amk diyerek karsı geldiğim sorudur.

başak burcu erkeği

(bkz: efendim) yanıtıyla karsılık verdiğim erkek türüdür.zira eylülde doğan her erkek basak burcu erkeğidir.kainatın en münzevi en tuhaf erkeğidir.biraz da yarak kürektir. nerden mi biliyorum?

ilaç milaç bok püsür.
şuramda bir şeyler var
sahiden bir şeyler var
haykırmadan anlatamam.

zor günlerden geçenlerin bildiği en iyi şey

allahtan ve kendinizden baska sığınacak kimseniz yok.

allaha peygambere küfür eden insan

orospu cocuğudur.

giri üstte.

majör depresyon

(bkz: #42514063).