bugün

ne kadar bir işe yaramasa da gerekli kurumdur. din başında bir sopa ile beklenmesi gereken beladır ve devlet haddini aştığında kafasına o sopayı vurmalıdır.

ayrıca diyanet olmasa dindarlar kendi şehlerinin arkasından gider ve kafalarına göre hareket ederler. bugün radikal dinci terör örgütlerinin bir numaralı aktörü bu kendi başına oluşmuş aykırı gruplardır.

devlet içince diyanet dışında hiçbir dini kurum kalmaması bile bu ülke yararınadır, hem din tek merkezde toplanır, kimse kafasına göre iş yapmaz, hem de dindarlar gerektiğinde gayet rahat susturulabilir.

ayrıca devlet dine karışmalı mı yoksa karışmamalı mı hep tartışılmıştır. hatta dinin tanrının yasaları olduğunu söyleyip bunun kulun yasalarından üstün olduğunu öne süren bile olmuştur. yani din devletin üzerinde egemen olmalı kafası.

diyanetin başına devletçileri koyun dini yola getirirler, kimse de sen o cemaattensin ben bu cemattenim değip birbirine düşman olmaz.
Zehirlenmiş beyinlerin çalıştığı kurum, din adı altında her türlü pislikleri kendilerine meşru kılmaktan çekinmediklerini göstermişler.
Devlet isteğine bağlı din oluşturan yalan bir kurum.
kanal 7 de mehmet gormez in cocuk istismari ile ilgili zehir zemberek sozlerine sahit oldugumuz kurum.

mehmet gormez sana helal olsun. saygilar
(bkz: diyanet işleri başkanlığı)
ev ziyaretleri yapacağı söylenen kurum. ev ziyaretinden kasıt dini sohbet yapıp altın bağışı istemeleri midir acaba? yoksa sevabına mı ziyaret yapacaklar? yoksa sohbet arasına sorular sokup sizi fişleyecekler mi? diyanet opus dei nin arasına sızdıysa, diyanette de opus dei yok mudur? yoksa ben hiç iyi bir şey düşünemiyor muyum? en kötü olasıkları düşünüp hareket etmek bir yaşam biçimi olmalı. devir değişik çünkü.
haydar dümen'den daha fazla seksten bahseden dini kurumdur.
görsel
Faiz din adamlarına haram değil sanırım. Allah kıyak mı geçiyor bunlara acaba.
acilen kaldırılması gerekendir.
evet faiz helal ama sigara alkol haram doğru diyorsunuz.
Halala hangi fetvasıymış?
Diyanetten aldığım ilk bursla ilk votkamı içmiştim. Diyanetin verdiği burs ile -2006/2007 yıllarından bahsediyorum- iki adet 70 lik votka alabiliyordum. Vay be ne günlerdi. Hiç unutmuyorum bunu. Zaten ben unuttuğum şeyleri söyleyemiyorum. Ne diyordum ha evet diyanetin bursundan konuşuyordum. Yani diyanetin böyle iyi hizmetleri de vardı eskiden. Nerde o eski diyanet.
kurulması ve uygulanması laikliğe aykırı olan kuruluş.
Doğal afet gezginleri.

Age of taki monklar gibi takılıyorlar amk.
Acilen kapatılıp bütçesinin vatana millete faydalı işlere ayrılması gereken kuruluş.
islamin ve islam ahlakinin en guzel temsilcisi olan kurum.
görsel
2022 yılında harcaması 23 milyar 552 milyon lira oldu. Böylece kurumun başlangıç ödeneği ile yıl sonu harcaması arasındaki fark yüzde 46.8’e ulaşmıştır.

https://tele1.com.tr/diya...r-552-milyon-lira-809309/
https://twitter.com/yirmi...D9MbamWlrJVbTecQ&s=19
Bazı imamları akp'nin özel elemanı olarak çalışan kurum.
https://www.instagram.com...lQ/?igshid=MzRlODBiNWFlZA==
Müslümanları devlet tekelinde tutmak için kurulmuş uyduruk kurum. Yaşlı teyzeler ve canı sıkılan ev hanımları için güzel kur'an kurslari var, gidip çay içip kur'an öğrenip muhabbet ediyorlar. bunun haricinde dini temsil edebilecek kapasitede bir kuruluş değil.
Diyanet, 4 ayda 31 milyar TL harcadı; günde 15 bin 603 asgari ücreti öğütüyor!

https://t24.com.tr/haber/...i-ucreti-ogutuyor,1165102