1. 1.
  başrollerini türkan şoray * ve kadir inanır'ın * paylaştığı, cahit berkay'ın müziklendirdiği '70lerin başarılı türk filmlerinden biri.
  -1 ... sulh
 2. 2.
  yönetmenliğini orhan aksoy'un yaptığı filmdir.
  ... miksaj
 3. 3.
  filmin müziklerini cahit berkay yapmıştır.
  1 ... pafküf
 4. 4.
  kadir inanır'la türkan şoray'ın oynadığı sahne görülmeye değer olup, hala taklit edilmektedir.
  1 ... pafküf
 5. 5.
  türkan sultan ve deli kadir' in gerçek hayatta da aşk yaşadıkları söylentilerini arttıran filmdir. doğu anadolu işi eşarbın türkan' ıma, beyaz boyunlu kazağın kadir abime, un lekesinin nubar terziyan' a, acılı metresliğin zerrin egeliler' e ve aşka düşman kahyalığın erol taş' a nasıl yakıştığını görmek, cahit berkay' ın bu dünyaya bizi ağlatmak için geldiğine iman etmek, delici gözlerin sadece fato' da değil türkan' ım da da olduğunu bilmek ve harmandalı'nın sadece imirzalımiroğlu abi tarafından harika oynanmayacağını anlamak istiyorsanız, tv başından ayrılmayın. ayda bir yaşanan bu güzelliğin elinden tutup aşkların en güzeline şahit olun.
  5 ... zargana
 6. 6.
  defalarca izlenebilecek * türkan şoray ın ve kadir inanır ın çok başarılı bir oyunculuk sergiledikleri, konusunun ve müziklerinin de çok güzel oldugu bir filmdir.
  1 ... unexpected paradox
 7. 7.
  hiçbir filmde türkan şoray bu kadar güzel, kadir inanır da bu denli yakışıklı olmamıştır. sanırım en güzel yaşlarına rastlayan filmlerden biridir. hele ikisinin karşılıklı zeybek oynadıkları bir sahne vardır ki; iki insan birbirine ancak bu denli güzel bakabilir.
  1 ... komikimben
 8. 8.
  necati cumalı'nın makedonya 1900 kitabından uyarlama film!
  3 ... little girl in bloom
 9. 9.
  (bkz: yayla çorbası istiyorum)
  (bkz: kadir inanır dan aforizmalar)
  ... aby
 10. 10.
  - gönül diye birşey yok mu? ya severse.. sevilirse.. içinde bir çiçek büyürse..
  - tutup koparacak o çiçeği, atıp çiğneyecek...

  kadir inanır ve türkan şoray ikilisinin en güzel filmlerindendir, sanırım türk sinemasının birbirine en çok yakışan çifti olduklarını en iyi bu filmle ispatlamışlardır, * * * filmin insanı derinden etkilemesinin en önemli nedenlerinden biri de film boyunca sürekli çalan cahit berkay ın müziğidir.
  1 ... hizir