1. 1.
  beyaz gelincik dizisinde ömer aslanbaş karakterini canlandıran oyuncu. aynalı tahir, aşkına eşkıya, köpek, serseri gibi dizilerde de oynamıştır.
  6 -1 ... uieat
 2. 2.
  beyazıt öztürk'ün okul arkadaşı olan, hatta ilk radyo programını birlikte hazırladıkları, şimdilerin dizi oyuncusu..
  2 ... sciende
 3. 3.
  1971 elazığ doğumlu,özellikle aynalı tahir adlı dizide göründükten sonra,dandirik kurtlar vadisi imitasyonu ''köpek'' dizisinde de dikkatleri üzerine toplayıp, beyaz gelincik dizisinde de voliyi vuran,boylu-poslu,geldiği yeri de koruduğu çizgisi ile hak eden oyuncu..
  4 -3 ... faidelibilgi
 4. 4.
  Erkan Pettekayanın oyunculuk kariyerine uzanan heyecanlı ve zorlu macerası Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarını kazanmasıyla başlar. Başarılı bir öğrenci olarak hatırlanan Erkan Petekkaya, 1993ten beri de devlet tiyatrolarının kadrolu oyuncularından biridir. Sayısız tiyatro oyununda performans gösteren Erkan Pettekaya, 1994 yılında kamera şakalarıyla tanıştığı televizyon dünyasına 1996 yılında Güzel Günler dizisiyle başarılı bir giriş yapar. 1998 yılında Aynalı Tahir adlı dizi için kamera karşısına geçen Erkan Petekkaya, artık oyunculuğuyla hayli dikkat çekmeye başlar . Aşkına Eşkıya, Bedel, Japon Gelin ve Taştan Kalp projeleriyle güçlü deneyimler edinen Erkan Petekkaya, Kanal Dde ekrana gelen Serseri adlı televizyon dizisinde canlandırdığı Bülent karakteriyle komedide de usta bir işçilik çıkararak oyunculuk kariyerine önemli bir imza atar. 2005 yılında kamera karşısına geçtiği Köpek dizisi, Türkiyenin ünlü televizyon eleştirmenleri tarafından da Erkan Petekkaya için zorlu ve ciddi bir başarı olarak değerlendirilir. Köpekte canlandırdığı Yılmaz karakteriyle Beyaz inci Televizyon Ödüllerinde En iyi Erkek Oyuncu dalında aday gösterilir.. 2005-2006 yayın döneminde atvde ekrana gelen Beyaz Gelincik adlı televizyon dizisinde Adanalı zengin bir ailenin holding yöneticisi olan büyük oğlu Ömeri canlandıran Erkan Petekkayanın en büyük hedefi başarılı bir sinema filminde performans göstermektir. Cano adında bir de oğlu olan Erkan Petekkaya, Cano sunu şimdilik şov dünyasından hayli uzaklarda yetiştirmeyi tercih ediyor.

  kişisel sitesi: http://www.erkanpetekkaya.com.tr
  3 -1 ... bluedream
 5. 5.
  kenan imirzalıoğlu'nun yandan yemişi.
  2 -9 ... sehir zorbasi
 6. 6.
  beyaz gelincik dizisinde canlandırdığı karakterle "asarım keserim, doğuracaksın o çoğcuğu, kaçırırım seni, benimle evleneceksin" gibi saçma hareketlerde bulunan erkek modeline bürünmüştür. ece gürsel ile yakalananlardan biri dahadır ayrıca.
  ... vera
 7. 7.
  beyaz gelincik dizisi' nde sürekli ve nedense:

  partneri ceren' e:

  ''caran''

  diyen oyuncu.
  5 -1 ... iplik
 8. 8.
  karizmatik şahsiyet,hakkını vererek oynayan dizi oyuncusu. * *
  4 ... rire jaune
 9. 9.
  çakma de niro.
  -2 ... selmagezinir
 10. 10.
  yakışıklı, karizmatik, boylu poslu aslan gibi dalyan gibi bir oyuncumuz. ancak çapkınlık konusunda ünlü erkeklerin peşinden gidiyor. köpek adlı tv dizisinde hayranlığım artmıştır kendisine ama o dizide yakışıklılık ve karizmasına değil oyunculuğunu alkışlamışımdır.

  (bkz: kaya çilingiroğlu)
  1 ... novakatinamite