bugün

entry'ler (435)

youtube

videoların girişinde izlettirdikleri reklamların çok sık olmasıyla kendinden bezdiren site.

yazarların şimdi dinlediği şarkıdan bir cümle

halimden bilmiyor, ben o yari neyleyim.

saçını erkeklere gösteren kızın ahiret durumu

islama göre haram işlemiş olan bayandır, günah işlediği kesindir. ama ahiret durumu ancak Allah ın bileceği iştir. kimsenin haddine değildir.

adam troll gelmiş güya başlık açıyor milleti birbirine düşürücek, ciddi bir cevap yazıyorum ki belki sinirden saydırıp oyuna gelecek bir insan evladı okur da bu arkadaşa cevap vermeye tenezzül etmez.

offf, bitmediniz gitti ya.

2 yıl boyunca ekşi sözlük onayı beklemek

fazla teknik enrty girildiğinde 10 güne kadar düşebilen süre, bir konuda aşırı ihtisas sahibi gözükmek lazım, laga luga yapan çok kişi var.

telaffuzu havalı olan hastalık isimleri

türkçesi telaffuz edildiğinde kaybolan karizmadır.

eminönü nde balık ekmek yemek

istanbul'dan çok uzaklarda olanlar için hatırlandığında iç burkan faaliyet. yoksa balığa düşkünlükten değil.

ayça varlıer

gülşen bubikoğlu nu andıran bayan.

gülşen bubikoğlu

güzelliğine asla laf demediğim, fakat tel gibi yaptığı kaşları ile gençliğinde kendisini çirkinleştirmiş bayan.

evrim vardır ve islam buna karşı değildir

islam a inananlar hz. adem in ik insan olduğunu ve kesinlike tek hücreliden evrilmeyip direkt çamura şekil verilerek yaratıldığını bilir inanırlar.

evrim derken tutup da hangi evrimden bahsediyoruz bunu da ifade etmek lazım.

hangi partiye oy vereceğini şaşırmak

içinde bulunduğum durum.
akp ortada zaten, nefret ettirdi kendinden artık. ki oy da vermişliğim vardır, umut ettik destekledik, sapıttı o da. diktatörlük düzeninde adım adım ilerliyoruz, şimdi bir liderleri var rte diye, cumhurbaşkanı olmasına rağmen akp binalarında fotoğrafı dalgalanıyor, anayasaya ettiği yemini çiğneyip 400 vekil istiyor resmen şaka gibi. tek adam olcam ben diye takmış kafaya. konu mankeni başbakancık falan epey sinir bozucu.

chp ye Allah oy vermeyi nasip etmesin zaten. onu saymıyorum bile.

mhp var, devlet bahçeli olduğu müddetçe düşünebileceğim biri değil, devlet yönetimini kıvırabilecek bir adam gibi durmuyor, liderler arasında akademik anlamda en eğitimlisi o olmasına rağmen adamda sosyal zeka sıfır iki lafı bir araya getiremiyor liderlik vasfı yok. bunca yıldır başarısızlık üstüne başarısızlık yaşamasına rağmen koltuğa çakılı kalması da ayrı sinir bozucu.

muhsin yazıoğlunun partisi üzerinde düşünmeye devam ediiyorum. bakalım ne olacak sonunda. durum vahim.

sinan akçıl dinleyen yazar

ömür gedik dinleme ihtimali de yüksektir.

herkez yazan sözlük yazarı

türkçe öğretmenine selam göndermediğim yazardır, çoçuk öğrenmeyi reddediyorsa öğretmenin elinde sihirli değneği yoktur.

ayrıca yazım klavuzunu yanında bulundurarak entry girmesi gerekendir.

tavuk sote

az evvel yediğim yemek. ayıptır söylemesi güzel yaparım. ben mantarlı yaptım ayrıca kırmızı ve yeşil biber doğrayıp sebzeli de güzel gidiyor.

bir de ben tavukları ayrı soteliyorum, mantarlar ayrı pişiyor sonunda buluşturuyorum, bence bu şekilde daha iyi oluyor.
ve de yukarıdaki arkadaşıma söylüyorum, tadını bilemicem ama biraz kuru gözüküyor. sote o kadar kuru olmaz.

erkekler kızlardan daha geç olgunlaşır yalanı

yalan değil zaten, bu sözün de aşk para iş siyaset gibi konularla ilgisi yoktur. ayrıca kızların bir çoğu erkeklerden daha fazla ciddiye alıyor okul hayatını gidin üniversitelere nt ortalamaları falan çıkarın, görün bakın kim haylazlık peşinde kim ilişki peşinde. kim ciddi gelecek düşünüyor?

bu söz bence davranış, insan ilişkileri anlamında sarfedilmiş... ki, bende öyle düşünüyorum. ünide de bizzat yaşadım gördüm.

küçük arı

sizin için sevdiğim bir kaç cümleyi alıntıladım kitaptan, umarım bir gün uzun bir eleştiri yazısı da yazarım *
--spoiler--

-çoğu zaman afrikalı bir kız olacağıma madeni bir ingiliz sterlini olmayı isterim. herkes geldiğimi görmekten mutlu olurdu.

-bütün yara izlerini güzellik olarak görmeliyiz, tamam mı? bu bizim sırrımız olsun. çünkü terübelerime daanarak söylüyorum, ölürken yara izi olmaz, yara izi "ben kurtuldum" demektir.

-bu, dünyanın iyi bir numarası, sarah. kimse birbirini sevmiyor ama herkes u2 yi seviyor.

-aklının iyi olması için, önce özgür olman gerekir.

-durumun ne kadar ciddi olduğunu bildiğini sanıyordum, bilseydin gülümseyemedin.
omuz silktim.
eğer gülümseyemeseydim, sanırım durumum daha ciddi olurdu.

-birsinin hayatında olan güzel şeyleri okumazsan, onun kederiyle nasıl ilgilenesin ki?

-uygar bir ülkede sizi bir tuşu tıklatarak öldürürler. öldürme işi çok uzakta yapılır; krallığın kalbinde, blgisayarlar ve kahve fincanları ile dolu bir binada.

-barış, insanların gerçek adlarını söyleyebildikleri bir zamandır.

--spoiler--

bu tarz benim

boş iş.

ben insanların nasıl olup da bu programa tahammül edebildiğini anlamıyorum diye düşünürken, insanlar nelere tahammül ediyor bu programa mı dayanamasınlar diyerek kendime geldim.

tv de izlenecek hiç bir şeyin olmadığı bu akşam da zaplarken bile durup 5 dk izlemeye tahammül edemediğim bir yapım. 3 parça kıyafet için birbirine demedik laf bırakmayan yarışmacılara, büyük ciddi bir iş yapıyoruz tavrı takınan jüri üyelerine sahipler.

yarışma dahi denemez aslında abuk subuk bir şov bunlarınki. bi aralar bana her şey yakışır vardı, ordaki seviyeyi arattı bunlar.

ciddi ciddi öfkeleniyorum. çok gelişmiş ergen olmalılar. yayınlandığı günleri aklıma not edip karşılaşmamam lazım çözüm bu.

frost nixon

bu film için, kişilerin insani yönleri geri plana atılmadan, güzel diyaloglarla çekilmiş olması büyük artı. oyunculuklar iyi de, nixon u canlandıran frank lagella gerçekten rolüne ciddi anlamda bürünmüş.

bunun yanında, insan ister istemez kendi ülkesini düşünüyor,geçmişteki ve günümüzdeki siyasetçileri. eminim filmi izleyen herkes bunu düşünmüştür. ama bizde hata kabulü diye bir şey çok zor.

"
Nixon: Bu konuda daha önce beyanda bulundum. Bu tamamen Haldman ve Ehrlichman'ın işiydi.
Frost: Eğer onlar gerçekten sorumluysa bunu öğrendiğinizde neden polisi arayıp onları tutuklatmadınız. Bu da başka türlü örtbas değil midir?
Nixon: Belki de öyle yapmalıydım. iktidar sizdeyse birçok şey yaparsınız, bunların bir kısmı bazen dar anlamda yasal değildir. Ama ulusun yüce menfaatine olduğu için yaparsınız.
Frost: Doğru anladıysam, bazı koşullarda ulusun yüce menfaatinin ne olduğuna başkan karar verebilir ve akabinde yasadışı bir şey yapabilir, doğru mu ?
Nixon: Bunu başkan yaparsa yasadışı olmaz diyorum.."

şimdi gerçek röportajı merak ediyorum.

milgram deneyi

aksiyon dergisinde tekrar gündeme getirilen muhteşem deney, sonuçları değerlendirmeleri itibariyle oldukça iyi toparlanmış bilgilerle buyrun okuyun.

" Dünya "Küçük Eichmann’lar" ile dolu."

iyi insanları zalime dönüştüren ne? http://www.aksiyon.com.tr...tml#.VE_I3tjLEmQ.facebook

benim dünyam

bir kısmını izlediğim, bitirmeye gerek görmediğim film. senaryo harika ona laf yok, o da bizim değil zaten, ama beren saat in oyunculuğuna ayılıp bayılan kişiler ya cidden düzgün izlemiyor, ya da iyi oyuncu görmemişler.. ayça bingöl anası olmuş, ela olmaya yaşı yetseydi keşke beren saatx10 oyunculuk olurdu.

küçük kız da yaşıtı oyunculara göre oldukça iyiydi ama ister istemez insan black teki küçük kızla karşılaştırıyor. o ne harika oyunculuktu öyle.. bizim yavrucak saldırgan olduğu sahnelerde abuk subuk sesler çıkarmayı unutuyordu birde.

orhan fevzi gümrükçüoğlu

yerel seçimmlerde tekrar seçilen kişi, son yazdığım entry nin altından çook sular aktı sözlük, bb tarafından aday gösterilmesine taraftar bulmasına da şaşırmıyorum kesinlikle. ülkede aylardır yaşadıklarımızdan sonra normal.