1. 1.
    türk müziğinin mihenk taşı.anadolu rock müziğinin türkiye'deki ilk temsilcisi.film müzikleri ve enstrumantal parçaları ile türk insanının gönlüne taht kurmuş büyük müzisyen...
    8 ... varg
  2. 2.
    en az 25-30 tane ismi lazım değil.. benim diyen genç rockçıyı cebinden çıkaran müzik adamı..türk rock müziğinin babası-larından
    6 ... internettin
  3. 3.
    kendisi ile tanışma fırsatım olmadı ama çok tatlı bir kızı vardır ve iş yerinden arkadaşım olur cahit berkayın aynı zaman da mükemmel bir baba olduğunu anlamış oldum.buarada üzücü bir haber vereyim bilmeyenler için moğolların kurucuların dan engin yörükoğlu kanser hastasıdır.
    2 -1 ... suvi
  4. 4.
    türk rock müziğinin ağır toplarından. birçok ölümsüz eser bırakmış, eger enstrumantal müzikleri dinlenirse çoğu insanın sevdiği bir yerlerden tanıdığı müziklerin sahibi kişi
    2 ... city walk
  5. 5.
    kabataş erkek lisesi mezunu olan müzisyen.
    (bkz: alyazmalım)
    2 ... ne olsun bilmem ki
  6. 6.
    bir çok farklı enstrüman çalabilen müziğe olan yeteneği tartışılmaz dünyanın en büyük sanatçılarından biridir. bir dönem müziği bırakıp yurt dışında restaurant işletmiştir ama pek tutmamıştır. yeniden ülkeye dönüp film müzikleri yapmış ve moğollar grubuyla efsaneleşmiştir. ayrıca konserlere 6-7 telli çalgıyla çıkarak hepsiyle ayrı ayrı sov yapmaktadır. *
    -1 ... spectracef
  7. 7.
    Moğollar vokalidir aynı zamanda. büyüklüğü tartışılmamalıdır.
    1 ... gerko
  8. 8.
    2002 senesinde, itü maslak kampüsünde, öğrencilerin son dersten çıkıp da dağıldığı bir sırada, bağlamasını eline alan ve bıraktığında cümle alemi çimenlerde yatar vaziyette mayıştırmış, başka alemlere sürüklemiş saygıdeğer ustat.
    1 ... goksunv
  9. 9.
    müzik hayatinin 42. yili dolayisiyla grup zan ile birlikte yeni bir albüm cikarmis harika insan.
    ... bu nick tam yirmi bir harf
  10. 10.
    filmlerin fon müziklerini her dinleyişte filmi tekrar izleme isteği uyandıran duygu yüklü müziklerin üstadı.
    ... cinayetsaati