bugün

(bkz: dexter marka çarık)
showtime'ın gurur kaynağı olacağına inandığım bir dizidir. michael c hall golden globe'da en iyi erkek oyuncu dalinda aday gösterilmektedir ve sonuna kadar hakettigini düşünüyorum.* umarım ödülü the tudors dizisinin 8.henry karakterini canlandıran jonathan rhys meyers'a kaptırmaz. buarada dexter'ın yeni sezonları çekiliyormuş.*
ikinci sezonunun tamamını hafta hafta indirdiğim fakat tüm sezonu bir kerede izleyip zevkten ölmek için bayramı beklediğim dizidir.
12'şer bölümden iki sezonu devirmiş bir dizidir dexter.

--spoiler--
sezonların karşılaştırmasını yaparsak; ilk sezon mükemmel bir giriş yapmıştık dexter'ın hayatına, felsefesine, icraatlarına. dexter kendi içsel konuşmaları ile bizi oldukça doyuruyor idi, öyle ki içimizdeki seri katili uyandırıyordu. ilk sezonun sonlarına doğru da ailesi ile alakalı gelişmeler oluyordu yine işini yapar hâlde veda ediyorduk dexter'a.

ikinci sezonda ise aksiyondan ziyade dexter'ın kendisini sorgulaması ile uğraştık. yeni karakterler geldi, birisi rita'nın tam zıttı olan ve dexter'ın ruh eşi olduğunu iddia eden lila idi. neyse saptırmayalım; dexter oldukça kendisini düşündü, hislerini, harry'nin yanılıyor olabileceğini. bu arada kendi sırrını öğrenme yolunda emin adımlarla ilerleyen james doakes da vardı tabii ki.

dün gece son 4 bölümü izledim ard arda, uyku düzeni zaten kalmamış ya iyice içine ettik o ayrı. doakes ile hesaplaşması, rita ile tekrar düzeltmeye çalışması, sorumlulukları olduğunu kabullenmesi (kendisinden başkalarını düşünmesi bâbında), harry'nin gerçekten neden öldüğü hususunda şüpheleri ile beraber dexter'ın kafa çorba olmuştu tabii ki. ama görünmez el ona yardım etti. işler diğerlerinin -kararları- sayesinde kendiliğinden rayına girdi. dexter'ın tek yapması gereken yine -yalnız başına- kendisi olabilmek idi artık.

--spoiler--

velhâsıl; birinci sezonu daha mükemmel olsa da yine farklı açıdan yaklaşımla dexter izledik ikinci sezon. dexter, umarım artık kafan rahat olur kardeşim.

gazan mübarek olsun.
subjektif entryler girilmesini hak eden dizi.

--spoiler--
lila yı öldürünce bizde onla beraber orgazm olduk.
--spoiler--
--spoiler--
lila'yı kendisinden beklenmeyecek şekilde amatörlükle öldürdü dexter. yakıştıramadık. ayrıca doakes ne kadar itici idiyse de delikanlı bir insandı, üzüldük. gerçi adamın son sözü "motherfucker" idi ya.* orıspı lila! ama mühim bir görevi başardı lila, en azından dexter'ın hayatında boşuna kalmadı. misyonunu tamamladı ve gitti.

belirtmek gerek ki ilk sezon finalinde çok daha gerilmiştim, öz kardeşi idi ve onu tamamen anlıyordu çünkü. lila gibi bencil bir fahişe değildi.

bu arada; ilk sezonda nefretle takip ettiğimiz debra nedense şirinleşmeye başladı gözümüzde. at kafa lila'ya postalar koyduğu içindir büyük ihtimal.
--spoiler--
Dakika itibariyle ikinci sezonunu da bitirdiğim dizi.

--spoiler--
Dizi ilk sezonda daha çok dış çevreye odaklı iken bu sezonda Dexterin iç dünyasına fazlasıyla yoğunlaşmış durumda. Bu aslında diziyi de oldukça seyredilir kılmış, fakat diğer taraftan diziye eklenen Lila ile birlikte cinselliğin dozu biraz kaçırılmış gibi. Neredeyse her bölümde sevişme sahneleri var. Ayrıca bu kız nasıl bu kadar beyaz kalmış anlamak zor. Neronla da bir akrabalığı olmalı. Bir sezonda üç yangın fena değil. Dexter nasıl ki seri katilse bu ablamız da seri kundakçı sıfatını sonuna kadar hakediyor doğrusu.

Final olarak ilk sezonun yanından geçemeyen bu sezonda aslında farklı bir şeyler bekliyordum. Mesela Harry'nin Dexter'ın öz babası olduğu ortaya çıkabilirdi.

Veya bu bilgiyi üçüncü sezona da bırakmış olabilirler. *
--spoiler--
adana ve izmir de populer olan , gercekten bu iki guzide ilimizin iklimi icin tasarlanmıs , giymesi cıkarması kolay , ekseri cukulata kokan ve herseyin altına giyilebilen harika ayakabı ...
new york'da bi bölgenin ismi. brooklyn'e yakın olması lazım.
böyle bir katil ağırlığı yok dizide. eğlenceli hoş bişi.
dexterla tanışın. Karanlık düşlerine şahit olun. Sloganı ile e2 de yayınlanır.*
herkesin hoşuna gitmeyecek türden bir dizi. lost gibi değil yani.
bu diziyi sevenler zekidir ayrıca benim gibi.
(bkz: butun genellemeler yanlistir)
amerikan yapım şirketlerinin popüler kültür argümanını tez olarak oluşturup, anti-tezini de kitleye satabileceğini gösteren yegane örnektir.
--spoiler--
debra yakında benimle de yatacak.
--spoiler--
can çektiren dizi..ah ah ne güzel olurdu şimdi dexter ın 3. sezonunu izliyor olsaydık falan..tey tey.. bir elimizde biramız karşımızda dexter " keeees" "vuuuuuur " "koçuuuum" sesleri ile inleseydi ev lila nın anadan doğma sahneleriyle lan lan çekip bebelerin babaları yaşındaki ve canı sıkıldığında analarına kayan adama dexteee diye atlamaları ile taşak geçseydik..
ben oyle yesilcam temali agali, liseli dizileri izlemem arkadas, dizi dedigin dusundurtecek, vay anasini helal olsun lan adama dedirtecek dizi izlerim diyenler icin mukemmel bir dizi.

elemanimiz dexter gunduz adli tip icin calisan, geceleri ise kotu insanlari parcalara ayiran bir saykodur.

isin guzeli dizi oldukca sariyor. birinci bolumun heyecani, ikinci bolumun felsefeyle karisik puzzlelari mukemmeldi.

prison break ile beraber izlenebilecek super bir dizi.

hani emperyalistleri sevmiyoruz ama adamlar bu isi harbiden beceriyorlar be arkadas!

not: ben polisiye severim, dizi insani dusundurtmeli diyenler icin death note adli animeyi oneriyorum. yagami light ile dexterimiz arasindaki benzerlikleri fark edince bana hak vereceksiniz.
the offspring'in sarı kafalı solistinin adıdır.
ikinci sezonu, torrent vb. divx yöntemlerine bulaşmayanlar için bu gece e2de başlayacakmış. sanırım cnbc e yönetiminin sezon başlangış tarihlerini biraz daha makul düzeye çekmesi gerekiyor. dizi showtimeda yayınlandı bitti, e2de yeni başlıyor. mutlaka anlamsız bir sebepleri vardır.
seneye xbox için oyunu çıkacak dizi.
dahice kurgulanmış dizidir.
mayıs ayı itibariyle cnbc-e'de yayınlamaya başlayacak süper dizi.
21 mayıs carsambadan itibaren saatlerimiz 21.00'ı gösteridiginde, how i met your mother'ın devamında izleyebilecegimiz dizi.
bir katil nasıl olur da sempatik bulunur? sorusunun canlı kanlı cevabıdır kendisi. 2 haftada yenilip yutulan 2 sezonun ardından geceleri ufka doğru bakıp 3. sezonun hayalleri kurulur.nerdesin be dexter'ım? sensiz burası çekilmez oldu. sevdalar yalan, gülüşler sahte, cinayetler manasız...
izlerken insanın ne kadar mükemmel bir varlık olduğuna inandıran dizi.
--spoiler--
I am not gonna kill my sister!
--spoiler--