bugün

3. sezon 12. bölüm (3. sezon finali) bir incelemesi aşağıdaki adreste bulunmaktadır:

http://dizi-analiz.blogsp...u-take-dexter-morgan.html

not: bölümle ilgili spoiler içerir.
3. sezon finalinden sonra dexter morgan için;

-lostta olsa benjamin linusun beynini okur,
-heroesda olsa syların gırtlağını alır,
- prison breakde olsa scofielda akıl verir,
- terminator the sarah connor chroniclesda olsa john connorı tokatlar, direnişin başına geçer,
- ve how i met your motherda olsa barney stinsondan daha çok kadın götürür.

demek yanlış olmaz. bu karaktere saygı duymamak elde değil.
--spoiler--
dexter morgan, aile babası.
--spoiler--
kısaltılmış hali 'dex' olan isim.
jeneriğinden soundtrack'lerine oyuncu seçimlerinden senaryosuna; herşeyiyle güzel dizi. bir sezon daha bitti lost başlasa bari.
2009 altın küre'de en iyi dizi ve en iyi aktör* adaylığı olan dizi. kazanmaması ayıptır.
çukurova yöresinde lise çağının karizma ölçütü. dexter marka tabanı çikolata kokan ayakkabı.
iyi giden bir üçüncü sezonu kötü bir bölümle sonlandırmışlar. Oysa ki ilk sezon finali veya ikinci sezon finali oldukça güzeldi. Hatta sezonun herhangi bir bölümü bile bu finalden iyiydi. Bir önceki bölümü final olarak kabul ederiz biz de ne yapalım.

Dördüncü sezon bakalım neler gösterecek. iyi aile babası bizlere neler sunacak.
bir psiko analiz dizisi. gayet başarılı.
şu günlerde yayınlanan e2'deki tanıtımın müziği için,

(bkz: #4488221)
2. sezon`un final bolumuyle datminlerden datminlere ulastirmis olan dizidir, morgan abinin kendisiyle yaptigi hesaplasma sonucunda "artik kimseye gerek kalmadi, oldum ben" tavri, vay ulaan! cektirmis bana..
pazartesileri hava kararınca e2'de çıkar.
genelde adanalıların giydiği, çikolata kokan, üstün rahatlığı ile bir defa giyene başka ayakkabı giydirtmeyen abd menşei ayakkabı.

ayrıca ailemizin seri katilidir kendisi.
latince sağ demektir. sol ise sinister dir. *
yeni sezonda çocuğunu kucağına alacak karakterdir.
--spoiler--
teğmen maria'nın gözleri saba tümer in gözlerinin tıpkısının aynısıdır
--spoiler--
(bkz: ricardo villalobos)
4. sezonu eylülde başlayacak dizi(ymiş). başlasın yeter ki; eylüle de razıdır gönül.
4.sezonu 4 gözle beklenmekte olan dizidir.gerçekten özlenesi hal aldı bu belirsizlik.
bugün ilk bölümünü izlediğim dizi. finaliyle oha dedirtmesinin yanında deb'in her lafa küfürle başladığını farketmek pek de zor değildir.
3. sezonunu an itibariyle bitirmiş olarak artık benim için prison break efsanesini yıkıp geçmiş 1 numaralı dizim olmuştur. 4. sezonun çekileceğini de ancak dizinin sonunda öğrendim.
dizinin başında başrol oyuncusunun traş olması, kahvaltı ve giyinmesinden sonra şaşılacak biçimde sakallı olarak evden çıkmasıyla başlayan dizi.
(bkz: bu kadarını görmek yetti sanırım)
"bu ne hayvan kurgudur kardeşim." dedirten dizi. 3. sezonun finali sondan bir önceki bölüm gibi olmuştur, final biraz kolpa olmuştur ama 1. ve 2. sezonun finalleri dehşettir, adamı dumurlardan dumurlara sokar.
sol framede görünce, benden habersiz başladı mı yoksa diye birden heves yaptırmıştır. fareymiş faare. ama mayısta başlaması gerekiyordu. web sitesinden hala bir duyuru yok! genç dextercılar rahatsız!

edit: salaa bak salaa kötülüyo, yürü git len! öyt!
türk televizyonlarında yayınlanmış yabancı diziler içinde en iyisi.bir insan nasıl bu kadar zeki olabilir sorusunu akıllara getiren dizi.

(bkz: dexter morgan)