bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    Öğrencilere okul dışında para ile ders veren kuruluştur. öss nin getirilerinden biri. yanlış yazımı ise dersane'dir.

sonuna hane eklenen kelimenin son harfi sesli geniş ünlüyle bitmiyorsa ordaki "h" hiçbir yere düşemez efenim..
    yer çekimine inat durur yerinde.
    hasta-hane..a sebebiyle düşüvermiş hastane olmuş..
    fes-hane..s sebebiyle düşememiş feshane diye kalıvermiş.
    6 ... cikarinbeniburdan
  2. 2.
    gidilmeden öss'nin kazanılması çok zor olan ama imkansız olmayan ilim irfan yuvası.
    4 ... archer
  3. 3.
    öss denen illeti yenmek için gerekli,bir nevi paralı ve serbest okul..gitmeden de kazanmak mümkündür.kızların ilk ders birbirlerinin ne giydiğine dikkatle baktığı yer.ikinci derste bunun dedikodusu ile geçiyor.önemi kavranıp,düzgün çalışıldığı takdirde gerçekten çok faydalı olabilir.
    1 ... elendil
  4. 4.
    (bkz: fdd)
    1 -1 ... trinfr
  5. 5.
    türkiyedeki önemli eğitim-öğretim problemlerinden biridir.
    ... siberr
  6. 6.
    ders yapılan yer,derslik anlamına da gelmektedir.
    ... siberr
  7. 7.
    okullarda verilen eğitimin değerinin öğrencinin gözünde giderek azalmasına yol açan, buna paralel olarak öğrencinin okulda verilen eğitime olan ilgisinin de azalmasına sebebiyet veren, eğitim sisteminin içine sıçmış oluşum. öğrenci, " nasılsa dershanede anlatıcaklar", "trickleri kaparım bunların dersanede, salla şmdi oyna" gibi cümleler sarfetmek suretiyle okuldan uzaklaşmakta, okul da buna doğru orantılı olarak gidilip gelinmesi zorunlu ortam olmakla sınırlı kalmaktadır.
    2 ... staralfur
  8. 8.
    türk milli eğitim sisteminin çöküşü sonucu ortaya çıkmış ticaret yuvaları.
    (bkz: özdebir) (bkz: güvender)
    2 ... yuhako
  9. 9.
    cuma hariç allahın her günü gitmek zorunda olduğum verimli ders işleyebildiğim tek yerr..çarpık egitim sistemden kazanç sağlayan kuruluşlar..
    1 -1 ... illegand
  10. 10.
    ünsüz düşmesine uğramadığı halde zorla ünsüzü düşüttürülen kelime.
    (bkz: dersane)
    1 -1 ... hasnicktir