bugün

okuldan sonra gidilen ve okuldaki derslerin tekrar edilmesinde bize yardımcı olan, okulda bazı konuları anlamadığımızda orada öğrenmemizi sağlayan öğrenebilme olasılığımızı arttıran, okuldan sonra ekstra gelen iyi bir öğrenim yeridir.
türk egitim sisteminin yetersizliginden dolayi türemis sacmalik. zannedersem dünyanin hic bir yerinde böyle ticarilesmis okul disi egitim sistemi yoktur.
para manyaklarının kurduğu eğitimin nimetlerin yararlanan darphane. ama sanılanın aksine bir işe yaradığı yok kapasitesi olmayan isterse en iyi dershaneye gitsin kazanamaz sınavı. ben* * *
eski toprak deyimi ile : 'para tuzağı' dır.
(bkz: dershane değil ticarethane)
5. sınıfların mini mini birler konumuna düştüğü ortamların adıdır.

bir etütümden örneğin:
''thebalkanboy konuşma! mini mini beşleri rahat bırak!''
ilk açıldığında çocukların çoğunda bi kendini kanıtlama çabası vardır.misal tipimiz ben rock çıyım ve elektro gitar çalıyorum der ve kasıntısı bir ömür boyu devam eder sanki dünyada ondan daha iyi gitar çalan adam yokmuş gibi. (bkz: rahat ol baba)
milli eğitim sisteminin eksikliğinden kaynaklanan ortaya çıkmış reklam amacı güden eğitim kurumu diyemeyeceğimiz kurumdur.
eğitimin parayla satılan hali bilgi esnaflığıdır.
bir öğretmenin aynı öğrenciye farklı etütlerde aynı konuyu defalarca anlattığı yerdir.
ama öğretmen öğrenci ne derse yapmak zorundadır ailesi o kadar para veriyordur hayret bişey.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.