bugün

galaksimizin derinlerinden gelecek.Her peygamberin ümmeti için korktuğu,şeytanın vücut bulmuş halidir.
Yalnızca arapça bilenler alnindaki kafir yazısını okuyabilecekmis.

Ama bu araplara yapılan en büyük kıyak. Adam din hakkında hiçbişey ogrenmiyor ama kurani doğuştan okuyabiliyor.
çocukluğumun ve gençliğimin fantastik canavarlarındandır. fantastik filmler, hikayeler çok ilgimi çektiği için böyle şeylerin gerçek olmasını umduğum ve fantastik olaylara inandığım zamanlardı. kıyamet alametleri ile ilgili çok yazılar okudum. ama sonradan anladım ki, bütün bunlar bir masalmış.

üç boyutlu bu dünyada fiziğin ötesinde herhangi bir varlık ya da olay gerçek olamaz. yani 2000 yıl önce ölmüş bir adam dünyaya geri gelemez. onun düşmanı olan, bir elinde cenneti bir elinde cehennemi tutan, ölüyü dirilten, istediği şeyi ol dediği zaman olduran, tek gözlü, alnında kâfir yazan bir varlık da olamaz. yazarken, okurken bile insan böyle olayların gerçekleşe bileceğine nasıl inanabilir diye hayret ediyorum.
hadislere dayandırılarak kıyamete yakın yeryüzüne geleceği iddia edilen yaratık ya da kişi.

buna kanıt olarak araf suresi'nin 167. ayetini gösterenler olsa da, orada bahsedilen "kıyamet gününe kadar onlara azabın en kötüsünü tattıracak kimseler", daha önceki ayetlerden anlaşıldığı kadarıyla geçmiş zamanda yaşamış birtakım kişiler. zira 167 öncesi ve sonrası ayetlere bütün olarak bakılınca görüntü şudur:

israiloğulları'ndan bir topluluk ALLAH'ın sözlerinden sapmaya başlar ve onun yasakladıklarından vazgeçmezler. bunun üzerine bir azapla cezalandırılırlar ve hemen peşinden "Hani Rabbin, elbette kıyamet gününe kadar onlara azabın en kötüsünü tattıracak kimseleri göndereceğini bildirmişti." ayeti gelir. burada deccal'e işaret edildiğini düşündürecek bir durum olmamakla beraber, çevirilere bakıldığında "azabın en kötüsünü tattıracak kimseler" şeklinde çoğul bir ifade görülür. üstelik sure boyunca "hani rabbin..." şeklinde başlayan ayetler hep geçmişe işaret etmektedir.

bir şeye kur'an-ı kerim'i şahit tutmadan önce iyi düşünmek ve ayetlerin önünü arkasını doğru dürüst anlamak gerek.

okudunuz mu bilmem, çünkü okumadan körlemesine savunmaya geçen çok kişi var, ama "güvenilir" hadis kitaplarında, kendi içlerinde birbiriyle çelişen ve mantıksız olan hadisler var. herhangi bir hadis için "peygamberimiz bunu mutlaka söylemiştir/yapmıştır" diyemeyiz. ancak kur'anla çelişmeyen bir hadis için "peygamberimiz bunu söylemiş olabilir" diyebiliriz sadece. o nedenle bir şeyin hadis kitaplarında geçiyor olması ve o kitapları birilerinin güvenilir diye adlandırması, içlerindekilerin tamamına körü körüne inanmayı gerektirmez. aklımızı kullanmamız gerekir ki, peygamberin yolundan gidiyorum derken şirke batmayalım. hadisler ancak kur'anla uyumlu oldukları sürece güvenilir kabul edilebilirler.
Netflix de messiah dizisinde işlenen karakterdir.
nietzsche'nin bir kitabıdır.

-insan, göreceli olarak, en bozuk yapılı hayvan, en hastalıklı hayvandır, içgüdülerinden en tehlikeli biçimde uzaklaşmış olan hayvan —tabiî, bütün bunlarla, aynı zamanda hayvanların en ilginci.
Tek gözlü, alnında Arapça harflerle kafir yazan varlık. Özel güçleri var. Ölüleri falan diriltebilir.
Elinde asası vardır. Kıyamet alameti. Görünce kaçın hemen.
ilk çıktığı zaman Müslümanmıl gibi davranacak. Böyle bi bakıyorsun vaaz veriyor, bir bakıyorsun cemaatle namaz kılıyor efendime söylüyüm oruç tutuyor gibi. Bildiğin Müslüman gibi görünecek. Belli bir zaman sonra peygamber olduğunu iddaa edecek. Allah'a iman edenler biliyorlar ki hz.Muhammed'den sonra peygamber gelmeyecek. iman edenler onu terk edecek. Ona inanan fazla insan kalmadığını görünce bu sefer de (haşa) ilah olduğunu idda edecek ve Allah bir zamana kadar ona müsaade edecek. Suyun üstünde yürüyecek ama batmayacak, insanlafı diriltebilecek. Çok büyük bir fitne.
Dizisi için (bkz: messiah)
kıyamet gününde ortaya çıkacağına inanılan şey kıyamete yakın bir vakitte çıkıp ölüleri diriltme gibi yeteneklere sahip olacakmış allahu teâla ya değil de ona inanlar cehennemlik olacakmış ki oda kendisine inanları öldürecekmiş.
Siz biliyor musunuz Deccal çok salak ben 24 yaşında bir klasik yazdım galiba kendisi kadın düşkünü ondan uzak durun geldiği zaman ey kadınlar. Yoksa etiniz onun kötü elleri arasında kalabilir. Heee şu sıralar kuyruk acısı çekiyor yazık kıyamam sana ne tatlısın sendeki çirkinlik bende olsa keske belki senin kadar güçlü ve şanslı olurdum yanındaki topal da aptaldır kendisi de. Ne demişler dünyada çirkinlerin şansı olur hakkaten öyle. Tanrının salağı seneler önce zaten bir sinekle öldü tahmin edebiliyor musunuz bir sinekle,bir sinekle!! Ama şu sıra aşk acısı çekiyor. Ayyy kıyamam ben sana. Yazıkkk
Hz.Adem'den kıyamete kadar olan sürede deccal'den büyük fitne yoktur, gelmemiştir, gelmeyecektir de.

Deccal ilahlık iddiasında bulunacaktır. Allah tarafından belirli bir zamana kadar ona süre verilecektir. Bu süre zarfında yapacağı bazı şeyleri sizlerle paylaşmak istiyorum:

Deccal ilk önce müslümanlar arasında ünlenecektir. Bu ünlenmeden sonra peygamberlik idda edecektir. Daha sonra da haşa ilahlık idda edecektir.
ilahlık ilan ettiği an alnında kafir yazısı belirecektir. Sağ gözü belirgin şekilde çıkık olacak.

Su üstünde yürüyecek ama suya batmayacak.
Akarsuyun akıliş yönünü değiştirecek.

Hz. Hızır'ı öldürüp diriltecek.
Deccale en çok ısfahan yahudileri tabii olacaktır.
Hz.adem'den yani insanlığın başlangıcından, dünyanın sonuna yani kıyamete kadar olan zamanda deccal'den daha büyük bir fitne yoktur. O insanları saptıracaktır.
Bizim cemil abi lan bu. Beş dakkada karıyı kocasından boşandırır.
Gelmiş geçmiş en büyük fitnedir. Çok özel yeteneklere sahip olacaktır.

Dizisi için (bkz: messiah)
O, (haşa) "ben allah'ım" diyecek.o zamana kadar da allah'ı tanımamış, bilmemişler de ne yazık ki onu yani deccali, gösterdiği üstün özelliklerden dolayı tanrı sanacaklar ve şirke düşecekler.

Deccal dünyanın kurulduğu günden kıyamete kadar olan zamandaki en büyük fitnedir. Ne Daha önce Deccalden büyük bir fitne ne gelmiştir ne de sonra gelecektir. Çok dikkat etmek lazım.
Komitesi geniş çoğunluğu genç genç insanlar.
Deccal denilen kişinin diğer adları Kali, Lilith oluyor.Muhtemelen deccal kadın. Tanrıça Kali Deccal.
Deccal Öyle bir fitne ki dünyanın başından beri böyle bir fitne gelmemiş daha önce. Tüm peygamberler ümmetlerini deccale karşı uyarmışlardır. Öyle büyük bir fitne.
Normalde galip imalarında bulunmayı sevmem de "Seni yendiğimi" kabul ediyor musun? Seni cidden yendim çünkü. Şöyle ki sayın Deccal 99 tane adın şeytani Yin Yangını halt ettim. Böylece evrende tamamen iyilik ve sevgi dolacak. Hahaha nasıl da yenildin bana. 99 tane adın şeytani olanlarını yendim. Nasıl da anlıyorsun ef butikte gösterdiğin gibi evet artık evren tamamen iyi olacak. Yani Yin Yang tamamen iyiye dönüşüyor. 99 tane ad nasıl Allahu Teala adları ise Diğerki 99 ad mesela Mammon, Deccal anlıyorsun değil mi ne yaptığımı? işte bundan dolayı sana da et haberleri paylaşmak düşer. illuzyonist son duraktan yani beni ve ilk varlığı şeyi alt edeceğini mi zannettin? Bak tüm dünyaya karşı ben. Cidden farkında misiniz hakikaten yendim. Nasıl sizi o mağlup etti ben de mağlup ettim. Hala anlamıyor kafan bazı şeyleri. O gökkuşağı demek senin benim hiç olmam demek. Ama ilk maddenin hiç olmaması demek. Bu ne demek peki? Bu demek ki giderken dinazorlarin gittiği gibi gideceksin demek. Sana gösterir miyim mükemmel yaratıcıyı. Hayır. Göstermedim de. Hala 42 42 ne 42'si size mükemmel ruhu mu verdim ki sen 42 diyorsun. Biraz mantıklı ol. Bu hahaha yi da sosyal medya üzerine yazdım. 99 tane şeytan kaybettiniz yani. Ben de kaybettim. Kazanan evren ve Allah ama siz biz hiç olucaz. Düşün ki evreni anlayamadan gideceksin. Ne kadar büyük bir ceza. Sadece gözün parlayacak bir ara. Sonra da hiç olucaz. Peki bunu 99 tane kötü hak etti mi? Bilemeyiz. Peki ama evren tamamen iyi olmayı mı hak ediyor. Evet.
Piçleri sözlükte Fink atıyor.
sakın deccalma erken gel diye şarkısı da vardır.
insanlara mucizeleri ile gelecek, peşinden sürükleyecek ve en son Allah olduğunu iddia edecek en büyük şeytan.

islam'a karşı savaş açacaktır.
Yine deccal'e karşı insanoğluna yardımcı olmak için Hz. isa yeryüzüne inecektir.

Bu inanış islam'da da, Hristiyanlıkta da (Hristiyanlık savunucusu olarak) mevcuttur.

Ve deccal ile ardından gidenler sonunda müslümanlar tarafından elbet mağlup edilecektir.

Büyük savaş için;
islam'da (bkz: Melhame i Kübra)
Hristiyanlıkta (bkz: Armageddon)
Allaha inanmayanların, doğaüstü olaylar görecekleri sebebiyle onu tanrı sanacağı kötü adam.
Dünyanın başından beri deccal kadar büyük bir fitne gelmemiştir. ondan sonra da onun kadar büyük bir fitne gelmeyecektir.

Doğaüstü bir sürü özelliği olacaktır.
Şuan onun geleceğine inanmayanlar, o geldiğinde onu tanrı sanacak olanlardır.
Gönderilmiş bütün peygamberler deccalden bahsettiği için deccali tanımayan toplum yoktur. Bak din demedim, toplum dedim.

Binlerce yıldır gelmesi bekleniyor.

Geldiğinde o kadar doğa kanunlarına aykırı (mucize) şeyler yapacak ki şuanda herhangi bir dine inanmayan insanlar onun ilah olduğunu düşünecekler. Hani şuan şeyhle-muridle, dinle dalga geçenler varya hah işte deccalin peşine takılıp gidecekler.

-bir nehrin veyahut nehrin yatağını değiştirecek. Bunu bir anda yapacak.
Sadece onun emri ile.
güncel Önemli Başlıklar