1. 1.
  nietzsche'nin bir kitabı.
  #22119 :)
 2. 2.
  iri yarı, tek gözlü ve kızıl saçlı olarak tasvir edilir
  #22130 :)
 3. 3.
  sahte mesih olarak kabul edilmektedir ve bir kıyamet alametidir.daha sonra hz.isa tekrar dünyaya inip onu yok edicek ve herşey düzelecektir.bu periyotta diğer alametlerde belirir zaten,dabbet-ül arz ve yecüc mecüc ortaya çıkar.
  #22165 :)
 4. 4.
  Dinî inanışlara göre kıyamete yakın bir zamanda ortaya çıkacak olan yalancı ve kötü yaradılışlı kimse.
  #51474 :)
 5. 5.
  hz.isa nin yeryuzune ikinci gelisinden once insanligi kotuluge ve imansizliga yonelticigine inanilan hukumdar.yeni ahit te paulus un selaniklilere ikinci mektup unda bir "fesat adami"nin adi gecmekle birlikte,ilk kez yuhanna nin mektuplarinda bir "mesih muhalifi"nden soz edilir.ama ahir zamaninda tanri dusmanligini kisilestiren guclu bir hukumdarin ortaya cikacagi inanci cok daha eskidir ve hristiyanliga yahudilikten gecmistir.yahudiligin bu inanci da dunyanin sona erecegi donemde tanri ile seytan arasinda bir savas cikacagi yonundeki iran be babil efsanelerinden etkilenmistir.eski ahit te makabiler doneminin baslarinda yazilmis olan daniel kitabi nda,yahudiligin deccal anlayisi belirginlesmisti.buradaki deccal figurunun dayandigi tarihsel ornek yahudilere zulmeden selevkos krali 4. antiokhos epiphanes ti.bu ornegin,deccal kavrami uzerinde kalici etkisi oldu.
  islamda da kiyamet belirtilerinden(esrat-i saat) biri sayilan deccal hadislerde tiknaz,kirmizi yuzlu,kivircik sacli,tek gozlu,alninda arap harfleriyle kafir yazili biri olarak betimlenir.deccal buyuk bir baski ve sikinti doneminde ortaya cikacaktir.yahudiler,kafirler,munafiklar onun pesinden gidecekler ve deccal,kudus un tanrisi oldugunu ilan edecek,sahte mucizeler gerceklestirecek ve insanlarin cogu ona kanacaktir.iste bu anda Hz.isa yeryuzune ikinci kez inicektir.islam geneleneginde deccal in dogu da,horasan da ya da isfahan da ortaya cikacagina inanilir.deccal bir esegin ustunde dolasarak mekke ve medine disinda butun dunyayi ele gecirecek,40 gun 40 ay ya da 40 yil hukum surdukten sonra mehdi ya da hz.isa tarafindan filistin de oldurulecektir.gemici efsanelerine ve sinbad masalina gore deccal,dogu hint adalarinda,uzaktan dans ve muzik seslerinin geldigi bir adada yasamaktadir.prometheus efsanesiyle baglantili bir deccal oykusu de vardir.buna gore deccal,denizde,bir adanin uzerindeki kayaya baglanmistir ve cinler tarafindan beslenmektedir.

  kisisel gorusum ise bir musluman olarak bakarak, hz.isa nin bir daha yeryuzune inmeyecegidir.cunku;islam da hz.muhammed son peygamber olarak kabul edilir.hz.isa da bir peygamber olduguna gore inerse,hz.muhammed son peygamber olamaz.ama eger inerse bir peygamber degil sadece allah in gorev verdigi biri olarak gelir.bir peygamber olarak gelmesi soz konusu degildir.

  zaten kuran i kerim de deccal dan zerre kadar adi anilmaz.
  #323098 :)
 6. 6.
  bütün ilahi dinlerin kıyamet öncesi gelip dünya düzenini bozacağına inandıkları kimse.
  #817204 :)
 7. 7.
  orijinal adı der antichrist olal friedrich nietzsche eseridir.
  #1113990 :)
 8. 8.
  "kadın, özü bakımından, yılandır; heva'dır.bunu her rahip bilir. dünyadaki bütün belalar kadından gelir." deccal, nietzsche
  #1122072 :)
 9. 9.
  (bkz: marduk)
  #1342772 :)
 10. 10.
  hıristiyan inancında antichrist.
  #1342788 :)
 11. 11.
  öyle ki, tanimi icine bütün liderleri ve eski liderleri, kurtaricilari koymanin mümkün oldugu detaylar icerir.
  #1844587 :)
 12. 12.
  genelde üzerinde nasil olduguna dair degisik rivayetler/bilgiler olsa bile, belirgin özellikleri arasinda;

  - tek gözünün kör olmasi,
  - renkli gözünün olmasi,
  - bir gecede toplu cehalete sürükleme gibi yaptirim gücü olmasi,
  - iki uzak mekani bir araya getirmesi,
  - bir din aliminin, bu deccalin gözüne bakarken bunu anlamasi ve gözünü kacirmasi,
  - ve degisik toplumlara degisik zamanlarda gelebilmesi (yani tek kisi olmadigi ve deccal kelimesinin birden cok kisiye verilen genel sifat olmasi)

  allah türkü atalarini korudugu gibi deccalden korusun.
  #2029437 :)
 13. 13.
  altında eşşeğiyle geleceği bilinen vatandaş.
  #2029483 :)
 14. 14.
  bir şahıs değil de bir akımdır gibi geliyor bana. bazı özellikleri şöyle tevil edilebilir:

  tek gözü kör: maneviyata kapalı, maddiyata açık.
  renkli gözünün olması: cazibedar levhiyat.
  bir gecede toplu cehalete sürükleme gibi yaptirim gücü olması: valla aklıma bişey gelmiyor şimdi. edit: internet ve tv gibi olanaklarla büyük kalabalıklara etki edebilmesi olabilir.
  iki uzak mekani bir araya getirmesi: internet, tv gibi imkanları kullanması olabilir.
  bir din aliminin, bu deccalin gözüne bakarken bunu anlamasi ve gözünü kaçırması: bazı alimlerin bu akımı farketmeleri ve buna uymamaları.
  degisik toplumlara degisik zamanlarda gelebilmesi: bazı ülkelerde bu tür cereyanların daha hızlı yayılması, bazılarında daha yavaş yayılması ile ortaya çıkan durum.
  #2029533 :)
 15. 15.
  Tek bir beden olarak dünyaya gelmesi ve o kadar insanı düzensizliğe götürecek olması biraz uzak kalıyor. Kaos ortamını yaratan her bireyin deccali oluşturduğuna kanaat getirmekteyim.

  Tek gözü görmeyen: Sadece maddiyata, dünya hayatına aldanmış insanlar.

  Göğe çıkarılan isa aleyhisselamın onunla birebir mücadelesi pekala kabul edilebilir lakin bir topluca mücadeleyle; inananların, inanmayanlarla olarak geçmesini beklediğim hadisedir.
  #2241788 :)
 16. 16.
  bir türk korku filminde kullanılması muhtemel olan sanırsam dini bir varlık.

  (bkz: deccal)
  (bkz: deccal insanlığın sonu)
  (bkz: deccal ırak)
  #2984040 :)
 17. 17.
  geldiğinde tüm insanları peşinden sürüklüyecek ve insanlar da ona ve onun hilelerine aldanacaktır kutsal kitapta veya hadislerde belirtilen o. şimdi dünyaya bakıyorum da futbol, alışveriş, bilgisayar bagımlılıgı insanların deccalın hilelerine kapılmış oldugunun göstergeleri...
  #3190073 :)
 18. 18.
  nostradamus tarafından da dünyaya geleceği kehanet edilen varlık.
  nostradamus'a göre deccal çok güçlü, dünyaya fitne fesat ve kötülük yayan bir lider, politik bir figür olarak ortadoğuda ortaya çıkacaktır.
  dini kitaplarda anlatılanlarla kahinin söyledikleri örtüşüyor. belki en korkutucu olan şey deccalin 2012 civarında ortaya çıkacağının belirtilmesi. 2012 yılının maya takviminin sonu olması, ve bu tarih üzerine dönen düşünceleri gözönüne alırsak, bu hiç de şaşırtıcı değil.
  #3922956 :)
 19. 19.
  bir grup erkek cinsel organı beyinliye göre bu kişi mustafa kemal atatürk'tür..
  #3923001 :)
 20. 20.
  belki kişi olarak değilde bir örgüt ya da dünya düzeni olarak düşündüğümüzde akla "illuminatiyi ve yeni dünya düzenini" getiren kavram.

  illuminati : dinlerin etkisini kırma amaçlı olarak 1776 da kurulan örgüt.
  en ünlü simgesi : piramitin tepesinde tek göz.
  düşünce örgütleri : cfr ,bielderberg ve trilateral komisyon
  alt örgütleri : bohemian grove , skulls and bones , freemasons , golden down.
  ordusu : nato ,abd ve israil ordusu
  yönetim birimleri : birleşmiş milletler konseyi,abd ve israil yönetimleri
  ekonomik kaynakları : binlerce küresel holding ,özellikle bankacılık sektörü,silah sektörü ve petrol sektörü
  propaganda kaynakları : başta rupert murdochın yayın organları olmak üzere bulundukları ülkelerde oldukça etkin olan medya.
  hedeflediği dünya düzeni : yeni dünya düzeni , tek dünyevi din ,tek toplum ,tek devlet , tek hükümet

  bu kaynaklar üzerinden amaca varmak için her türlü sömürü , propaganda ve savaş meşru görülerek dünya bir zulüm ortamına dönüştürülmektedir.insanlar oldukça yoğun bir bilgi bombardımanına tutularak , doğru ile yanlış ayırt etmeleri zorlaştırılmakta ; özgün ve sağlıklı fikirlerin üretilmesi engellenmektedir.islam başta olmak üzere semavi dinler içerisinde akımlar ve örgütler üretilerek aynı inancı paylaşan insanlar bile birbirine kırdırılmaktadır.

  güç gösterisi yapmak ve var olan güce güç katmak için hiçbir savaştan kaçınılmamakta , kendilerini sözde kötüleyen yayınlar oluşturarak sahip oldukları gücü abartmaktalar.kendi ürettikleri örgütler ve liderleri bir yere kadar yükseltip , istedikleri zaman geldiğinde onları yerle bir edecek şekilde karmaşık bir zafer oyunu oynamaktadırlar.
  #4471161 :)
 21. 21.
  yalancı, düzenbaz.
  #4987368 :)
 22. 22.
  (bkz: deccal in ortaya çıkması/#5466427)
  #5466436 :)
 23. 23.
  deccal bilgisayar veya internetse, eli silahlı adamlarıda virüsler olmalı.

  şaka bir yana - resullah sallalah ve aleyhiselemin hadisi şeriflerine bakılınca :
  deccal mümin bir genci öldürecek ve tekrar diriltecek, onunla konuşacak, kendisine iman etmesini isteyecek. deccal şam ile ırak arası bir yerde meydana çıkacak. (ki internet veya bilgisayar şamla ırakta üretilmedi)
  deccalın internet olduğunu söyleyenler biraz daha çok hadisi şerif okumalarını tavsiye ederim.
  #6215009 :)
 24. 24.
  17. yüzyılda, mesihlik iddiasıyla ortaya çıkan sabatay ın, avrupa hristiyan camiasında yarattığı izlenim, izlenimden öte inançlarına göre önce deccal gelmeliydi ve bu olmuştu.
  #6299515 :)
 25. 25.
  onun kırk günü öyle bildiğimiz gün kavramıyla aynı olmayan 40 gündür.
  #6433445 :)