bugün

yapılan her yorumda ayrı spoilerlar verdiren animedir.
--spoiler--
L nasıl öldü ya!
--spoiler--
L öldü de lagamiye yazık olmadı mı hacı.

edit: hayır neyine eksi veriyonuz onu anlamadım.
sevgilimin izlediği anime dizi.
ana karakteri kötü olan bir başyapıt. en sağlam polisiye/dedektiflik animesidir.
izledikten sonra o tarz başka bir anime bulmakta zorlanabileceğiniz için izlememenizi tavsiye ettiğim animedir.
dünya'ya iyiliği getirmek isteyen birinin, egosuna nasıl yenik düştüğünü çok güzel bir şekilde işlemiştir. birçok holywood polisiye filmlerine taş çıkaran animedir. adrenalin hormonunuz tavan yapıyor izlerken.
25 bölümü efsane olan geri kalan 12 bölümde de Yagami Light da ölsünde eşitlik olsun dedirten animedir. Ayrıca herkes L ve Yagami üstünde dursa da Ryuk karakteri de ayrı güzeldir.
Gelmiş geçmiş gelip gelebilecek en iyi anime.
bu aralar revaçta olan animedir.
animeleri gereksiz ve saçma bulan beni bile saatlerce başına bağlamış efsane anime pek fazla anime izlemediğime rağmen herhalde içlerindeki en iyisi.
söylentilere göre Kiss Kiss Bang Bang ve Iron Man 3 filmlerinin yönetmeni Shane Blackin yönetmenliğinde amerikan sineması tarafından tekrar bir filmi çekilebilirmiş miş miş. açıkçası animeyi izlediğimden beri bu haberleri duyuyorum, umarım bu sefer ki doğrudur da düzgün bir raitoyla güzel görselli abartısız bir death note izleriz efenim.
şuana kadar izlediğim ilk animedir. ve muhteşemdir bana bu zamana kadar nasıl olurda anime izlememişim dedirten animedir. konusu, karakterleri çok orjinal ve güzel. hiç tahmin edemediğim bir sonla bitmiştir ki bir sonraki bölümünü bile tahmin edemiyordum öyle heyecan verici ve merak uyandırıcı bir anime. Light yaşanan onca şeye rağmen gözümde haklılığını asla yitirmemiştir egosuna yenik düşsede. Near'ı ise hiç sevmedim baştan beri l'yi ondan daha çok sevmiştim. gözümde daha zeki ve herşeyi çözümleyebileceğini düşünmüştüm. ryuk'a ise hiçbir şey diyemiyorum korkunçtu tipi cidden çok ürkütücüydü diğer ölüm meleklerinden daha iyi oluşturulmuş bir tipti. kısaca çok güzel bir anime mutlaka izleyiniz.
bana bu ilk göz ağrım olan animeyi izlememe neden olan aizensousoke adlı yazar arkadaşıma ayrıca teşekkür ederim.
Anime listemde 1.sıradaki animedir.
az önce bitirdim. izlemeyenleri şimdiden uyarıyorum. 25 bölüm seni bağlıyor. sonra tempo düşse de final bölümüne kadar toparlıyor. ne olacak, nasıl bitecek diye öyle heyecanlanıyorsunuz ki her şeyi sikip atıyorlar, hevesiniz kursağınızda kalıyor.
*~
light: sana öyle ayıp ettiler ki matsuda bacını sikse daha iyiydi. ulan sen 36 bölüm herkesi sik, koskoca ryuzaki'yi bile öldürttün oğlum sen. hak etmedin böyle bir sonu. sana vuran eller kırılsın!

ryuzaki: oturma şeklin, kahvene 30 şeker atman, kıvrak zekan, efsane 25 bölümün light ile beraber en önemli parçasısın reyiz. ben taraf değilim, ikinizi de seviyordum. ama seni öldürdükten sonra gözyaşı dökmeyen light'a da çok sövmüşümdür. sende unutulmazlar arasına girdin.

near: ulan orospu çocuğu. havan kime amın oğlu. legolarla çakma L'i oynayan zavallı. geldin hazıra kondun, kazandım triplerindesin. senin ananı ermeniler kovalasın. mello bile senden daha orijinal. adamın en azından tarzı vardı. sen L'in tuttuğu siki olamazsın.

ryuk: şinigami olmuşsun, adam olamamışsın.

matsuda: 36 bölüm bizi güldürdün, finalde anamızı ağlattın. eyvallah..!!

misa: sen ağlama dayanamam.
*~
http://www.youtube.com/watch?v=_sLLCFzV_DM
ost albümü de kendisi kadar şahanedir.

özellikle death note ve light's theme adlı şarkılar.
En sağlam animeler arasında en başında gelen animedir.

--spoiler--
tam olarak hatırlamamakla birlikte L'nin ölmesinden sonra biraz çuvallamıştır. hele hele sonradan gelen o 2 veledin laytoyu alt etmesi başlı başına saçmalık. tamam öte ki kiranin hatası var ama yinede saçmalık ulan..
--spoiler--
senaryosu bir harika. l öldükten sonra hakkaten bozuyorlar ama.
fullmetal alchemist brotherhooddan daha iyi olan tek animedir.Hayran olunası ölünesi senaryosuyla sini kendine bağlar,gece gündüz şimdi ne olacak? diye düşündürür,bi bölüm izledin mi 2-3-4 diye devamı gelen animedir.izlemeyenlerin kesinlikle izlemesini şiddetle tavsiye ettiğimdir.

--spoiler--

L'nin ölüşü kesinlikle çok fena koyar.izlerken bi fena olmuştum.o değilde rem'de gitti ya la.

--spoiler--

(bkz: yagami light)
(bkz: ryuk)
(bkz: ryuzaki)
(bkz: amane misa)

--spoiler--

edit:şimdi finali izledim light öldü lan.Yuh...

--spoiler--
tsugumi ooba elinden çıkmış gelmiş geçmiş en iyi -kimilerine göre tartışmasız en iyisi- animelerden birisidir. karakterleri siyah-beyaz olarak ayırıp savaşmasından ziyade grileri anlatır. üç japon filmi vardır. ikinci filmin animeden bağımsız olduğunu düşünürsek , izlemeye değer olan yalnızca ilk filmidir. l karakterini oynayan ken ichi matsuyamanın performası üst düzey.
linkler için ;
http://www.imdb.com/title/tt0810827/?ref_=nv_sr_2
http://www.imdb.com/title...2597/?ref_=nm_flmg_act_22
izlediğim ilk animedir (pokemon ve tsubasa'yı saymazsak) tam bir efsanedir. Yagami 'yi L'den daha çok bi ben mi seviyorum acaba diye diye düşündürüyor beni.
yeni başladığım animedir. 3 yıldır izleyeceğim bunu, başlaya başlaya bitirme yazmaya nihayet niyetlendiğim zaman başladım. 4 bölüm izledim henüz, süper lan, harika.
l:-ama sen benimle aynısın.
light:-neden bahsediyorsun?
-doğduğundan beri bir kere bile doğruyu söyledin mi?
-ne diyorsun ryuuzaki? gerekince yalan söylediğimi biliyorum. yine de asla yalan söylememiş kimse yoktur. insanlar mükemmel olamazlar, herkes yalan söyler. sevdiğim kişilerin canını sıkacak yalanlar söylemem. cevabım bu.
-sanırım bu yüzden çok popülersin.

Gelmiş geçmiş en iyi anime.
37 bölümlük müthiş anime. herkesin mutlaka izlemesi gereklidir. anime dünyasının baş tacıdır. bu anime' yi yazan zeka abidesi kişiyi alnından öpmek gerek. en sevdiğim karakterler L ve ryuk tur ayrıca.
(bkz: desu noto)
güncel Önemli Başlıklar