bugün

artık vizyona giresi yeni film.
bu filmi görmek istiyorum, umarım ilk filim gibi guzel olur. aile filmi degil ama böyle guzel film az olur.
tüm süper kahramanlar evreninin açık ara tartışmasız en piç karakteri.

görsel
ibnemtrak süperkahraman.
From the studio that killed wolverine.
zerre heyecanlandırmayan film. ilki bok gibi çıkınca insan bir tereddüt ediyor.
altyazılı olan ilk seans A biletimi almış bulunmaktayım. bence şey yapalım sözlük ahalisi toplaşıp gidelim. işsiz olanlar tabi. sabahın 11 inde işi gücü olanlar gelemez bi zahmet.
Hugh jackman’ın wolverine olarak cast ında yer aldığı süper film bir haftadan az kaldı bekliyoruz.
görsel
2 gün sonra sinemalarda yayına girecek efsane film. beklentim fazla. gönderme bol.

türkçe dublaj fragman : https://www.youtube.com/watch?v=yh6W1JfEQsc
sabırsızlıkla ve beklentimin büyük olduğu film. fragman baya iyi, hadi bakalım deadpool 2 göster kendini.
güzel filmdi. aşırı iyi değildi ama göndermeler baya iyiydi. çok fazla güldürdü. tabi marvel evrenine en azından sinematik evrene hakim değilseniz gülemeyeceğiniz çok espiri vardı. yine de değen bir film oldu. ilki kadar yükselten sahneler yoktu bence ama Josh brolin in varlığı bile yeter. ha bu arada ona da gönderme vardı.
--spoiler--
vanisherlı bi sahne var o da baya gülüyorsunuz. hem de baya * --spoiler--
biraz gözüm doldu, ilk filmini şuan da küs olduğum çok sevdiğim bir arkadaşımla izlemiştim...
marvelin yine ergenlerin haftalık harçlıklarına el koymak için vizyona soktuğu film.
komik
film, süper, güzel, harika, enteresan ... değil, sadece komik.

--spoiler--

şahsen deadpool u tek başına izlemeyi tercih ederdim, ancak marvel bu karakterleri tek filmde harmanlama olayına kafayı fena taktı. avengers ın devam filmine deadpool u da sokarlarsa şaşırmam. deadpool bir filmi tek başına götürecek kadar dolu bir kahraman. sonuçta avenger gibi dünyayı, ya da galaksinin koruyucuları gibi koca galaksiyi kurtarmıyor. düşmanları diğer marvel kahramanlarına göre daha tırı vırı. o yüzden 2 saat boyunca sadece deadpoolu izlemek beni sıkmazdı. fazladan kahraman ekleyince film daha iyi olmuyor.
ha, ama film komik mi ? evet komik. filtresiz küfür deadpool karakterinde sırıtmıyor.
göndermeler ve diyaloglar oldukça hoştu. ama yukarda bir arkadaşın dediği gibi göndermeleri anlamak için amerikan film kültürüne biraz fazla hakim olmak gerekiyor.
sonuçta sinema salonunda güldük eğlendik. para verdiğimiz üründen daha fazlasını da beklemiyorduk zaten.

--spoiler--
(bkz: flashdance)

görsel
Gayet sağlam olan filmdir.
Spoilersız olarak diyebileceğim, film ilk filmden daha farklı bir rota izlemeyi tercih etmiş. ilk filmde baya baya hani "abi biz absürtlük sallamak istiyoruz sağa sola, yalandan da bir şeyler karalayın, sinema filmi bu ayıp olmasın" kafasında çekilirken bu filmde biraz daha "konumuz olsun, Deadpool'a da bir şeyler yazarız işte" kıvamında ilerlemişler. Kreatif tercih bu, objektif olarak iyi olmuş ya da kötü olmuş demek pek doğru olmaz, ama açıkçası ben ilk filmdeki kafayı kesinlikle tercih ederdim.
Bunun yanında yine kreatif tercihin sonucu olarak şakalar bana biraz daha kör göze parmak misali geldi. Bu yine Deadpool'un kreatif tercihinin sonucu aslında. Biraz daha belki Avengers'ın benim için sıkıntılı olduğu "herkese hitap edelim" kafasının ürünü gibi geliyor. ilk filme gittiğimde salon bomboşken ikinci filmde geniş salonda yer bulabildim, işe yaramış gibi.

Sözün özü, hoş film ama beklediğimi alamadığımı söylemem gerekli kişisel olarak. Bunun bilincinde gidin.
kesinlikle komik bir film. süper kahraman filmleriyle dalga geçen bir süper kahraman filmi. favori replikse kesinlikle;

--spoiler--
- çok karanlıksın yahu, dc evreninden falan olmadığına emin misin?
--spoiler--

sıradan bir seyircinin anlamayacağı güzel bir yerden vurmuşlar baya güldüm.*
Açıkcası pek beğenmedim senaryo çok yavandı olaylar arka arkaya aşırı hızlı şekilde gelişiyor ve çokta iyi bağlanmış değil. Espiriler de kör göze parmak misaliydi. Cablenin ve çocuğun geçmişi hiç verilmedi birden bire olayları izlemeye başladık zaman yolculuğu kısmında ise ciddi mantık hataları var. ilk film 10 ise bu film 4 yada 5 puan eder ancak.
Geçen gün izlediğim bol bol göndermeler olan izlenmesini önerdiğim filmdir. Diğer Marvel karakterlerinden farklıdır. Komedi ile harmanlanmıştır.
Hayalkırıklığı. Tek kelimeyle benim için bu.

Aylarca bekledim, dün son seanslardan birine yetişebilmek için oradan oraya koşturdum ve hayatımda belki de ilk defa bir filmin yarısında çıktım. Ha izlenmez miydi, tabiki izlenirdi ama o kadar beklemeye, o kadar koşturmaya, o kadar beklentiye bu filmi izlemek sinirlerimi bozdu.

Sanırım beklentilerimin çok altında olması filme trip atmama sebep oldu. *
sıkıcıydı.
ilk filmin bir tık altında olsa da başarılı bir devam filmi. Bütçe yükselmiş ve bunun sonuncunda on numara aksiyon sahneleri çıkmış ortaya. yönetmen David Leitch ilk John Wick ve Atomic Blonde gibi iyi aksiyon filmlerinin yönetmeni zaten. Aksiyon yükselmiş ama mizah seviyesi 2-3 tık gerilemiş. Bir kaç yaran sahneler olsa da ilki gibi güldürmedi. Deadpool dediğimiz karakter tamamen saçmalıklarla dolu bir karakter olmasına rağmen bu filmden beklenmeyecek derecede duygusal sahneler vardı. Bvs'nin veremediği duygusallığı yaşatıyordu film zaman zaman. Sinemada izlenmeyi hak eden sıkmayan çerezlik bir aksiyon filmi. Disney bizi öyle bir alıştırdı ki steril filmlere küfürlü, kanlı,erotik deadpool her türlü izlenir. Zazie Beetz sen muhteşem bir detaysın ayrıca.
beğenmedim. bu son neslin film zevki yok. bok koy önlerine güzel filmdi derler. süper kahraman filminde bir tek (bkz: iron man) güzeldi detaylar hoştu. film başladı zaten ilk 10 dk anlatılan olayla 1 film konusu. konular arka arkaya ne oldu ne biiti demeden film bitiyor. millette arada 2-3 espriye gülünce güzel film oluyor.
vanessa ölüyor, cable deadpool'u kurtarıyor,
filmde brad pitt cameo'su ve x3'ten tanıdığımız juggernaut var,
deadpool filmde ölüp ölüp duruyor,
ve filmin sonunda deadpool, x-men origins wolverine ve green lantern filmlerini sinematik evrenden siliyor.

diğer yandan espriden gına getiren bayık bir film. deadpool'u da hiç sevmemişimdir insanda az ciddiyet olur amk.

keşke bazı filmlerin devamı çekilmese. 2.6/10

after credits'deki ryan reynolds'ı ve deadpool'u (x-men origins) öldürme sahnesi dışında fos.