bugün

28 nisan 1980 doğumlu basketbolcu..2.01 boyunda 95 kg ağırlığındaki forvet şu anda dallas mavericks'te oynamakta..
dallas ile 4 yıl için 40 milyon dolara yeni bir kontrat imzalayan, 2003 draftında 1. tur 29 sıradan seçilmiş oyuncu.
bu sene iyi bir çıkış yakalayıp all star ı haketmiş * oyuncu. dirk nowitzki bir roportajda kendisi için bu sene josh da atmaya başlayınca * artık daha rahat kazanıyoruz demiştir.
marijuana kullandigini itiraf etmis oyuncu.
iverson'un organize ettiği yardım amaçlı bir futbol maçında amerikan marşı çalınırken, kameralara ''ben bu marşı söylemem, ben siyahiyim'' diyerek yakalanmış nba'in uslanmaz oyuncularından.

http://www.youtube.com/watch?v=nDxf35b06s4
2003 nba draftı'nın en büyük sürprizlerinden birisi olmasına rağmen çıkardığı sorunlardan dolayı iyice gözden düşen basketbolcu. dün gece gerçekleşen takasta washington wizards'ın yolunu tuttu. yanında drew gooden, quinton ross ve james singleton'u da wizards'a götürdü. dallas mavericks ise caron butler, brendan haywood ve deshawn stevenson'u kadroya kattı. bu takasın ana parçaları tabii ki caron butler ve josh howard. diğer oyuncular da kıyaslandığı zaman dallas mavericks'in çok daha kârlı olduğu söylenebilir. brendan haywood'un pivot pozisyonunda erick dampier'a yardımcı olacağını söyleyebiliriz. mavericks'in artık umudunu kestiği ve sürekli takıma zarar veren josh howard da gayet iyi bir oyuncuyla takas edilmiş oldu. bu takasla birlikte dallas mavericks zaten güçlü olan kadrosunu biraz daha güçlendirmeyi başardı.
washington wizards ile kontratını 1 yıl daha uzatmış sorunlu ama bir o kadar da yetenekli basketbolcu. wizards ile kontrat imzalaması imkansız gibi görünüyordu ama muhtemelen beklediği teklifleri alamayınca takımında kalmayı tercih etti.
utah jazz'a transfer olmuştur. yeteneklerine kimsenin lafı yok ama takımın havasını ciddi bir şekilde bozabilecek türde bir oyuncu.
2012-2013 sezonunda minnesota timberwolves forması giymektedir.
all-star olmuş* bir oyuncu olarak şu an d-league'de austin toros diye bi takımda oynamaktadır. yazıktır günahtır. türkiye'ye gel hacı sen iyisi mi...
Amerikalı NBA basketbolcusu.
güncel Önemli Başlıklar