bugün

jim carrey e çok benzeyen indiana koçu.savunma üstadı olmakla beraber larry bird ün yardımcılığını yaparken de hücum koçluğu yapmıştır.
bundan 2.5 sene öncesine kadar şampiyonluk adayları arasında gösterilen ve hatta sezonun en çok galibiyet alan takımı ünvanını elde eden, ancak; malum kavgadan ve nba yönetiminin verdiği facia cezalardan sonra serbest düşüşe geçen, acıların takımı indiana pacers'ın coachudur.
gün itibarı ile indiana pacers baş antrenörlüğünden (bkz: head coach) alınmış olan kişi. bununla beraber, takımda başka bir görevde çalışma seçeneği de kendisine sunulmuş.

carlisle'ın takım için yaptıklarının olağanüstü şeyler olduğunu söyleyen larry bird, "bu kararı ortaklaşa aldık ve rick'in takımda kalmayı düşünecek olmasından dolayı da mutluyuz." dedi...

http://www.nba.com/pacers...lisle_release_070425.html
indiana pacers'da kalması için manyak olması gereken kişi.

(bkz: manyak olamazsın)
dallas mavericksin başına getirilmiştir.
edit: ulan bunun nesini kötüledin be. fıttıracam valla...
"maçlar ilerledikçe takımlar birbirlerini daha çok tanıyorlar" diyerek mola arasında tnt'ye röportaj vermiştir. hem portland serisini hem de playoffları değerlendirmiştir.
bugün final serisini çok güzel özetlemiştir.
-daha hızlı koşmuyoruz. daha yükseğe zıplamıyoruz ama biz iyi bir takımız.
hem oyuncu hem de koç olarak şampiyon olmuştur. ve nba tarihinde bunu yapan 11. adamdır. saygımız büyük.
5 senedir dallas mavericks in başında olmasına rağmen sadece 1 şampiyonluk kazanabilmiş ve geçen sene daha ilk turda süpürülmenin önüne geçememiştir. son sezonunda ise playofflara bile kalamadı. bu kadar iyi bir kadroya rağmen bu sezon geldiği yerin 15-12 ile batı 7. liği olması da yavaştan değişmesi gerektiğini gösteriyor diye düşünüyorum. kadroyu yazalım da ayıbı ortaya çıksın bakalım:

(bkz: dirk nowitzki)
(bkz: monta ellis)
(bkz: samuel dalembert)
(bkz: shawn marion)
(bkz: vince carter)
(bkz: devin harris)
(bkz: dejuan blair)
(bkz: jose calderon)
detroit koçuyken epey kıl olurdum kendisine, tabi mehmet okur'a olan yaklaşımı sebebiyle biraz da duygusal bakıyordum sanırım. ama indiana döneminde çok takdirimi kazandı, saygı duydum; özellikle 03-04 sezonu epiktir. sezon sonu dallas'la yollarını ayırıp şekilli bir takımla anlaşmalı. nba'da (popovich'i kenarda bırakıyorum) aktif head coach'lar içinde hiçbir isim için gönül rahatlığıyla carlisle'den iyi koç diyemezsiniz. ve böylesine üst düzey bir hocayı şampiyonluğa namzet bir takımda izlemek istiyorum kendi adıma.
(d. 27 Ekim 1959; Ogdensburg, New York), eski bir NBA oyuncusu ve halen NBA takımı olan Dallas Mavericks koçudur. Bu takımla 2010-11 sezonunda NBA şampiyonluğu yaşamıştır. NBA şampiyonluğunu hem oyuncu hem de antrenör olarak kazanmış 11 kişiden biridir.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Rick_Carlisle
eski bir NBA oyuncusu ve hâlen NBA takımı olan Indiana Pacers'ın koçudur.