1. 1.
  Yazar Robert Ervin Howard'ın roman kahramanı. Günümüzden yirmi bin yıl öncede yaşar ve korkunç yaratıklarla, kötü büyücülerle mücadele eder. Bildik kahraman tiplemelerinin uzağında olmasına ve genellikle ahlaki kaygıları bulunmamasına karşın, zayıfı korumak, haksıza yardım etmek dürtüsüne engel olamaz.

  Marvel Comics tarafından çizgi romana uyarlanmış ve hemen hemen tüm dünyada ikon haline gelmiştir.

  Roman ve çizgi romanların girişinde yer alan metin de ayrıca dikkate değerdir:
  "...Şunu bilin ki Prensim, kabaran okyanusların Atlantis'i ve onun görkemli kentlerini yutmasından sonra dünyada o güne değin görülmemiş bir çağ başlamıştı. Aryas'ın oğullarının doğduğu bu çağda, Dünya üzerindeki imparatorluklar ve uygarlıklar, gökteki yıldızların mavi parıltıları kadar dağınık fakat belirgindi. işte bu sıralarda Kimmeryalı Conan geldi. Çelik bilekli, elinden kılıcını hiç bırakmayan bu kara saçlı, şahin gözlü yiğit tüm imparatorlukları sandallı ayağının altında çiğnemek istiyordu.." Bir Nemedya Efsanesinden
  4 ... roknorinto
 2. 2.
  cimmeria kralıdır kendileri. superman, batman, spiderman, x men ve bilimum bu tarz kahramanları eşek suda gelinceye kadar dövebileceğine eminimdir. tek rakibi captain americadır gözümde.
  -1 ... arude50
 3. 3.
  diyer kotlara nazaran kalitesi fazla iyi olmayan kot markası.
  ... john constantin
 4. 4.
  bir ara televizyon ve gazetelerde, corum'lu olduguna dair izler bulundu gibi haberleri yapilan karakterdir.
  ... radament
 5. 5.
  bir nevi duygusal terminatör... misal; gamsııız, vicdansııız, ben sensiiiiz... gibi..
  2 ... mozambik tavsani
 6. 6.
  Yakın zamanda çıkacak mmorpg oyunu ile kendini bize hatırlatıp çocuklukta verdiği gazın iki mislini vericek güçlü barbar.
  ... warfare
 7. 7.
  barbar conan. ismi, tazi ve kurt anlamlarına geliyormuş wikipedia nin yalancisiyim.
  bana göre John Buscema ve Frank Frazetta conan the barbarian çizerlerinin en iyilerindendir.
  1 ... veshtitza
 8. 8.
  süper adamdır, idoldür, ekoldür.
  aşkım, canım, cicim yapmaz. "kadın" dedi miydi, iş biter...
  2 ... thor
 9. 9.
  (bkz: barbar konan)
  ... picnick
 10. 10.
  "know, o prince, that between the years when the oceans drank atlantis and the gleaming cities, and in the years of the rise of the sons of aryas, there was an age undreamed of, when shining kingdoms lay spread across the world like blue mantles beneath the stars - nemedia, ophir, brythunia, hyperborea, zamora with its dark-haired women and towers of spider-haunted mystery, zingara with its chivalry, koth that bordered on the pastoral lands of shem, stygia with its shadow-guarded tombs, hyrkania whose riders wore steel and silk and gold. but the proudest kingdom was aquilonia, reigning supreme in the dreaming west. hither came conan, the cimmerian, black-haired, sullen-eyed, sword in hand, a thief, a slayer, with gigantic melancholies and gigantic mirth, to tread the jeweled thrones of the earth under his sandaled feet"
  ~excerpt from "the nemedian chronicles"
  2 -1 ... gameguru