bugün

olacak o kadar adlı güldürü programındaki unutulmaz "her şeye hazırlıklı kameraman" modeli..
özellikle sırtında taşıdığı klozetle dışarıda sıçma problemini en aza indirgemiş kişi.
kahvede arkadaşlarının

- amanın kelle kelle, gel beni yelle yelle !!diye dalga geçtikleri dudullu da oturan stv kameramanı.
hamit el sabah* ile beraber çalışırlar, genellikler savaş bölgelerinden bildirirlerdi.
kucukken kameraman ve spiker burdaysa bunlari kim cekiyor diye dusunurdum. ozellikle hamit el sabah'in "tam techizatli kameraman arkadasim cevat kelle" dediginde bir selam verisi vardir ki... uzerinde tost makinasindan, bisiklete, merdivenden, piknik tupune hersey mevcuttu bu arkadasta. en son traktor lastigi ile cikmisti karsimiza *
sinan bengier'in canlandırdığı karakter.
"ben hamit el sabah ve tam teçhizatlı kameramanım cevat kelle" klasik bitişiydi.
OLACAK O KADARDA SEYREDiLMEYE DEĞEN TEK KARAKTERDi.
sınan bengıner'i gordugumuz zaman aklımıza gelen, sımdının cocuklarının ıse tanıyamadıgı, tanısa bıle anlıyamayacagı karakter.
özlenilen sima.
sakarya yerel televizyonunun hırçın habercisi,kameramanı,spikeri,herbişeyi olan tugay abi ye taktılan lakap..zira üzerinde bir tost makinesi eksiktir..
tam techizatlı kameraman. hamit el sabah'ın can dostu, yol arkadaşıdır kendisi. sırtında taşıdığı klozet hala gülümsetmekte beni. sinan bengier canlandırırdı.
kesinlikle her yönüyle tam teşekküllü bir kameraman olan ancak nedense yüzü hep ekrana dönük olan bir olacak o kadar süper kahramanı.
boynuna astığı kocaman bir kamyon tekeri vardı bu adamın. içinden kedi fırlamıştı bi bölümünde. hamit el sabah kendisinin adını söylediğin de pis bi sırıtışla kafayı hafif eğip selam verirdi. süper bir karakter yani. olsa da yesek.
selamını ölene dek unutamayacağım, haftada en az bir kez yad ettiğim, ismine hasta olunan efsane kahraman.
unutulmaz kameraman. yanlış hatırlamıyorsam her yeni bölümde yeni bir gereksiz nesne eklenirdi bu adamın üstüne... özledik...

(bkz: olacak o kadar)
haber yapmaya giderken bile ne olur ne olmaz diye yanında prezervatif ve çelik tencere götüren karekter. Yeni nesil böyle karakterler görmedi.
olacak o kadar'ın unutulmaz tiplemelerindendir. bulundurduğu envai çeşit malzeme ile bir kameramandan ziyade peri'yi andır. sanki istediiğiniz her bir şey üzerinde var gibidir.
orasından burasından kedi fırlayan adam.
ağzındaki sigarayla, mavi beresiyle o haşin ve vahşi bakışıyla bizleri bizden alan tarihin gördüğü en büyük kameraman.

ahanda böyle bir şeydir; http://egetun.files.wordp.../2008/12/cevat-kelle2.jpg
hamit el sabah*'ın eküri."ben tam teçhizatlı kameramanınız cevat kelle" derdi.
tam teçhizatları nedeniyle hamit el sabah'ın bildirdiklerini dinleyeceğimize merak edip üzerindeki eşyaları inceler kopardık. klozet kapağı en mühim teçhizatıydı zannımca.
ismi anons edildiğin de, iki parmağı ile izleyicilere selam veren, üstündeki onlarca teçhizatı hangi amaçla üstünde taşıdığını merak ettiğim, ağzında sigarası ile sürekli sırıtan kameraman.
özledik vesselam.

http://www.youtube.com/watch?v=dQAO84q_0-4
Uzun uğraşlar sonucu gerçek tam teçhizatlı halini bulduğum efsane karakter. Yanında takım arkadaşı hamit el sabah ile

görsel