bugün

entry'ler (139)

art arda 3 cumaya gitmeyenin kalbinin mühürlenmesi

şakacı bir eylemdir. allah'tan korkup cumaya gitmeyen mühürden korkup gidecekse bokayım öyle adama. ben hiç gitmedim ve kalbimde bir ağrı var ama mühür müdür acaba?
(bkz: mühür müdür müdür)

herbibok uzmanları

güzelim türkçemiz'e yeni kazandırdığım* güzel bir tanımdır. toplum içindeki herhangi bir konuda yorum yapma yükünü sırtında hissedip zırvalayan zırvaklardan* oluşur. saçmalamayın arkadaşım, az susun lan.

ölen yazarın başlığına allah rahmet eylesin yazmak

henüz yurdumun herbibok uzmanları tarafından anlaşılamamış olsada güzel bir eylemdir.

30 yaşında hala toplu taşıma aracı kullanan insan

embesillerin kavrayamayacağı türden mantıklı davranışlar sergileyen insandır. iyi ki bu embesiller var da biz de kendimizi akıllı sanıyoruz.

kara çarşaf

küçükken giyenleri öcü olarak adlandırdığım ama aslını sonradan öğrendiğim kıyafet. ortadoğu dövüş sanatlarında kullanılan kıyafetlerin en değerlisidir. yeni başlayanlara ak çarşaf verilirken yaş ve tecrübe arttıkça çarşaf koyulaşır. son kıdem kara çarşaftır. sokakta görünce sıradan insan sanmayın.

progressive obsession

dağıldığı yönünde istihbarat aldığım grup.

(bkz: hire dır inşallah)

köpeğine türk ismi veren yunan gençleri

(bkz: kadir inanır)

recep tayyip erdoğan

atam'ın 10 yılda yaptıklarını 8 yılda satarak bitiremeyen, yaptığı yeni nesil kapitülasyonlarla yabancıları zengin eden, iktidara geldiğinden beri devletin tüm kurumlarını birbirine düşüren, argo konuşmayı seven, hem laik hem müslüman olunmayacağını ve demokrasinin amaç değil araç olduğunu düşünen TC başbakanı ve fantastik insanların padişahıdır. hamdolsun ekonomi o kadar iyi ki avusturalya'dan inek alıyoruz.

jitem

(bkz: jitem tutem ben seni)

bkz yazarlığı

(bkz: bir söyleyip pir söylemek)

sığır bilmez uydurur

yeni olduğu kadar efektif bir deyim. "sağır duymaz uydurur" dan tarafımca türetilmiştir. benden önce yapan varsaydı saygılar.

(bkz: hayırlı olsun)
(bkz: ben yaptım)

round

ing. yuvarlak, top.

eylemden eyleme koşan işsiz güçsüz boş adamlar

asla hakları ödenmeyecek insanlardır. birileri lüks içinde yaşarken işsiz bırakılan, ama çalıp çırpmak, bir torba kömüre tek şeferi olan oyunu satmak, para için onun bunun köpeği olmak yerine köpek gibi eylemden eyleme koşan adamlardır. dayak yediği polisin bile hakkını savunacak kadar iyi insandır bunlar. onları bu hale getiren utansın.

solcu öldürürse devrim sağcı öldürürse katil olur

saçma bir bakış açısıdır. savaş harici adam öldüren katildir. kişi savunduğu davasını savaş olarak görürse "kendince" artık katil olmaz ve bu durum sağcısı solcusu artık ne varsa hepsi için aynıdır. herkesin davasını adam öldürmeden sürdürmesi dileğiyle.

turkiye nin aci gercekleri

(bkz: isot)

kutsal kitap yazacaklara öneriler

kendinden tefsirli olsun.

cennetin girişindeki olası yazılar

"tüm halkımızın ramazan bayramını kutlarım"
küçükçekmece cennet mahallesi muhtarı, nurettin deveci.

doğum gününde ekran kartı alan sevgili

o kadar da abartılmaması gereken sevgilidir. sonra burda okuyup da laptopu olan adama falan alırlar, bok değil kaka olur. bi keriful.

hassiktir be rıfat abi

bütün duyguları tek seferde ifade etmeye yarayan ferhan şensoy eseri.

aga bu nedir

şaşırma ile beraber hassiktir edası da taşıyan kalıp sabunu.