bugün

şu an bkm tiyatrolarında görev alan sinema ve tiyatro oyuncusu.
Cevat Kelle tiplemesiyle yaran sanatçı. Birde Hamit el sabah vardı galiba,kankası. Bunlar durmadan bir yerlerden haberler bildiriyorlardı.
şeker gibi kişiliği yanında usta oyuncu..
kaşlarını kıvıran tiyatrocu.* *
bir dönem kemal sunal filmlerini yeniden çeken usta tiyatrocu
Uzun zayıf yapısı ve gür kaşlarıyla son dönemde Anadolu kaplanı adlı dizide izlediğimiz eski etibanklı ünlü tiyatro sanatçısı. Ayrıca eskiden uzun yıllar Erkan Yücel'le birlikte Ankara Halk Tiyatrosunda da sahneye çıkmıştır..
1948 yılı ankara doğumlu olan tiyatro sanatçısı.çılgın bediş isimli dizide yonca evcimik'in babası rolünde oynamıştır.
iyi bir oyuncudur,suanda yılmaz erdogan projelerinde yer almaktadır,gercek anlamda komedyen sayılır kendisi.
(bkz: kemal sunal çakması)
kaş ilçemizi tribe sokabilecek kadar gür kaşlara sahip olan kimse..
Geçen yıl Beşiktaş kültür merkezinden ayrılarak Selahattin Taşdöğen ile birlikte yeni projelere imza atmaya başlamıştır.
Halen Bir Demet Tiyatro'da oynamaktadır.
vizyontele'de ki radyo vericisini köye götüren kamyonetin şoförüdür.
öncelikle (bkz: http://www.kimkimdir.gen.tr/foto/2698.jpg)

şimdi bir ara tüm komedi filmlerini coverlayınca bu amca, yüzü de, göğsü de, kendisi de beynime delicesine kazınmıştı. yüzünden başlıyoruz, uygulamalı bir giri olsun, niyet ettim niyet eyledim.
fotomuz yukarıda, dikkatle bakalım. sinan abinin yüzünde bir x var arkadaşlar. bu x şekli yukarı bakan kaş uçları ve aşağıya bakan pala bıyık uçlarıdır. normalde herkesi korkutacak bir şekil bu. ancak sinan bengier bu kadar kaş ve bıyığa sahip olmasına ve komedi filmlerini tekrardan çekip yüzbinlerce kez evlerimize sızmasına rağmen bir türlü kızılamayan hatta bu haliyle kendini sevdiren sevimli bir adamdır. bu haliyle bir fenomendir sinan bengier'in yüzü. yüz bitti.

gelelim torso nahiyesine. sinan bengier yeniden oynadığı kemal sunal filmlerinin orjinaline gömleğin üstten açılan düğme sayısının dahi aynı olması derecesinde bağlı kalmıştır. bu sebeple hatırlayan hatırlar devamlı bağrı açık gezen kemal sunal kadar, sinan bengier'in iman tahtası da hafızalarımıza kazınmıştır. at abinin kıllı göğsüne sözüyle resmedilmek istenen ne ise, sinan abinin göğsü de o derece makidir. ama dahası, sınırları zorlayanı sinan amcanın kaburga kemikleridir. sinan bengier'in ırgatı ya da inşaat işçisini oynadığı filmleri hatırlıyorum. o zamanlar küçüktüm ve sinan bengier'in göğüs kafesi, yani bildiğin pirzolası o kadar belirgindi ki ben önceleri oyuncuyu gerçekten fakir bir ırgat ya da aç bir işçi sanardım.
daha sonraları bu yanılgıdan kurtulmuş ancak bu kez de sinema oyuncularının karın doyuracak kadar bile para kazanamadıklarını düşünmeye başlamıştım. şimdi holivut'ta duyuyoruz, "rolü için 10 kilo verdi" "rolü için beş ay karaköy'de vurdurdu" falan diye, sinan bengier de belki rolü için aç kalmıştır yıllarca.

peki şimdi sıra nereye geldi evet daha aşağıya iniyoruz. yok artık daha aşağı inmiyoruz. o ancak magnumun johhnyli reklamında oluyor.

ben sinan bengier'i; otogargara'yı, tekrar çevrim vhsleri, cevat kelle'yi, beğenerek izledim. kaşıyla bıyığıyla, kaburgasıyla da varsın olsun sinan abimiz.
Facebook'u aktif olan bir değerli oyuncumuz..Değer verilmiyor malesef o acı verici..
geçen yaz muğla caddelerinde dolaşırken yanımdan geçen naber abi dediğimde de eywallah gözüm diyip yoluna devam eden sanatçı. çocukluğumuzun orhan abisi. *
yaptıklarının karşılığında şöhrete tamda doymadığını düşündüğüm müthiş usta bir tiyatrocu.
sinemaya ve tiyatroya amatör olarak başlayan, çeşitli tiyatrolarla çalıştıktan sonra Levent Kırca ile tanışıp hayatımıza giren oyuncu. Merhum Kemal Sunal'ın filmlerinin başrolde kendisi ile yeniden çekilmesini nâhoş bulmuş olsam da, çok saygı duyduğum bir oyuncudur. Özellikle BKM kadrosu ile çok iyi işler çıkarmışlardır. Bilhassa Otogargara'da -sinan öğretmen karakteri hariç- tüm tiplemeleriyle yarım yarım yarmıştır, komediye çok yakışmaktadır.
kaşları ömre bedeldir.
(bkz: tam techizatlı kameraman arkadaşım cevat)
hangi akıl, mantık ve kafayla sinan bengier'in kemal sunal fimlerini tekrar çektiğini ve bu filmlerde rol aldığını, bu projeyi kim neden akıl ettiğini ve uygulandığını çözebilirsek eğer işte o zaman hayatın anlamını da çözmüş oluruz dedğim usta tiyatrocudur.
hayatımda ilk defa hiç bir tanımlamaya sokamadığım bir filmde karşıma gelmiş abimizdir.

(bkz: öldür onu)
filmin nasıl bir sanat eseri olduğu konusunda fikrim olmamasına rağmen bu dehşetengiz eser nilüfer turizm otobüslerinde koltuk arkası ekrandan sürekli verilmekte olup arzu edenler bir izmir istanbul yapabilirler meraklarını gidermek için
hatta bak anlayayım filmi derken yalan falan olursunuz filmin diye nilüferde beş bilete bir bedava bonusu da var firma sanata bu kadar da açık destek veriyor ha ben ikiyüzelli sefer de gitsem anlamıycam orası kesin
maalesef kalp krizi geçirmiş oyuncudur.

http://www.bugun.com.tr/h...beri-ref-f5haber.com.aspx
(bkz: haraşo hayatlar)
nam-ı diğer cevat kelle..