bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    caz, ne tümüyle bestelenebilen ne de tümüyle doğaçlanabilen, özünde geçip giden bir anın, aynı biçimde yinelenemeyen müziksel deneyimidir. önemli olan yorumdur.hem avrupa müziğinin armonik yapısından hem de afrika müziğinin karmaşık yapısından etkilenmiştir.
    batı afrika'dan kuzey amerika'ya köle akışıyla birlikte amerika ve afrika'da gelişmeye başlamıştır. bu da 19. yüzyıla tekabül eder. caz aynı zamanda, doğal çevresinden, toplumsal ve coğrafi olarak koparılmış afrika yerlisinin müzikle anlatım bulmasıdır.
    (bkz: jazz)
    6 ... cikarinbeniburdan
  2. 2.
    doğaçlamaya dayanan müzik türü.
    5 ... yıllaryılı
  3. 3.
    belli bir ritmi olmayan belli kuralları olmayan.insanı dinlerken alıp götüren farklı dünyalarda dolaştıran müzik türüdür.
    (bkz: frank sinatra)
    (bkz: ray charles)
    4 ... baadir
  4. 4.
    (bkz: laço tayfa)...
    2 -3 ... pink floyd
  5. 5.
    (bkz: miles davis)
    4 ... hendrix
  6. 6.
    "doğaçlamaya dayalıysa nasıl oluyor da albüm çıkarıyorlar" diye düşündüren müzik türü...
    hiçbir tat almadığım, düzensizliği nedeniyle denge bozucu olduğunu düşündüğüm müziktir ayrıca. yurdum insanının müzik renginden çok uzak olan bu müzik, zevksiz ve kimliksiz olduklarını düşündüğüm kesimlerin entel dantel uğraşlarındandır.
    daldan dala konan bu kişiler, eğer şanslysalar bir gün türk müziğinin gücüyle tanışacak ve kaybettiği yıllara yanacak, sonra beni bu yazımdan dolayı eleştirdiği için üzüntü duyacaklardır
    5 -15 ... delikanlımühendis
  7. 7.
    aksak ritim yüzünden asla dinleyemedigim müzik türü
    2 -2 ... dopdop
  8. 8.
    Caz yapmak; dinleyene "Boş konuşma, adamı uyuz etme." dedirticek sözler söylemek.
    1 ... honour
  9. 9.
    zevk alabilmek için iyi bir altyapi gerektiren müziğin en üst noktalarında birisi, belki de en üst noktası. kent müziği.
    2 -2 ... laz pacino
  10. 10.
    (bkz: al di meola)
    ... hendrix