bugün

entry'ler (49)

tezhan tezcan

makina'da adı anons edilen programa konuk olan ancak tek bir kelime bile etmemiş zaattirki kimse kılığından halinden anlamamıştır kendilerinin kim olduğunu, efendim durumu şöyle açıkliim; kendileri müşerref akay'ın oğlu 10 yıl evvel bir albüm çıkarmış ancak başarılı olamamış bir zaattirki ses'i bildiğim kadarıyla ortalamanın üstünde bir güzelliktedir, sanırım yeni bir albüm projesi varki tekrar görmekteyiz kendilerini ekranlarımızda, başarılar dilemekteyim.

goldfrapp

olmuş dedirten grupturki hatırlarım ilk çıktıklarında kliplerini kısık sesle seğretmiştim, nitekim kurtların arasında cıbıldak bir kırmızı başlıklı kızın dansettiğini görmüş anacıımmm diye kanal değiştirmiştim. geçenlerde bir arkadaş bak bunu bir dinle hoşuna gider senin diye bir kulaklık uzatınca dinledim kendilerini, ve hastası oldum bu grubun. strict machine çok başarılı.

murat matthew erdem

mutluluk saçan insan.

serhan sesen

Burhan Şeşenin oğlu, rodi, gitarist, davulcu, basçı, klavyeci, müzisyen...

vintage

günümüzde ikinci el kıyafete verilen isimdir.

müslüm gürses

müslüm gürses derki; ''Şimdi...'' cümlenin sonunu dinlemek insanın sabrına kalmıştır.

caz

insanın ruhunda cok derinlerde , bilinmezinde, herşeye rağmen, umut dolu, sevgi dolu, hayat dolu olmasının sonucu olan müzik türü.

pop müzik

gündelik hayatın sesidir, evet ama, gündelik hayatta iş olmadığınıda hatırlatan sestir aynı zamanda.

rock

bir ifade şekli, bir tepki, bir ''artık uyanın'' türüdür.

iyi muzik

felsefede denilirki hayatta herşey görecelidir, sanat değildir.

nukhet ruacan

nese dolu, hayat felsefesi sevmek ve sevgi dolu olmak olan, muhteşem iyimser, güçlü, büyük insan, başımız sağolsun. Büyük bir kayıp.

sosyete

magazincilerin ünlü ettiği, ünlerinden pek bir memnun, eski mankenler, hostesler, metresler topluluğu.

magazin

toplumun ve insanların opiumu, bir zamanlar din'di insanların opiumu, ancak medya geldi onun yerine, insanların inançlarını, bilgilerini ve değerlerini kontrol altına alma eğilimlerine magazini ekledi... magazinle kalktı bu halk magazinle yattı, yazık oldu çok yazık.

içine kapanmak

dışarıya küsmek, çok eleştirmek eleştirdikçe yandaş bulmamak, yalnız kalmak, bir süre alışmaya çalışmak, alışamamak, kendi kendine yetme eylemleri diye uzar gider.

norah jones

görüntüde güzel yorumda sıradan kalan jazz'cı . kendileri son albümlerinde country'ye kaymışlardır.

bu mudur

bütün tepkilere rağmen klibini son derece samimi ve doğal hatta benzerlerinin çok olmasına rağmen orijinal bulduğum şarkı.

jefferson airplane

psychedelic rock'a öncülük yapmış gruptur, woodstock'un unutulmazlarından.

gitar

kanımca kızlara pek yakışan bir enstrümandır. bu düşünceden yola çıkarak orta 2 de başladığım ve bugün yaşamımın büyük bir bölümünü temsil eden iletişim aracımdır.

müzik

bir çift kanattır, dokunulmaz yada görülmez ama dokunulandanda, görülendende daha gerçektir.

otto

babylonun az aşağısında bulunan mekandır. cafe&bar'ımsı zaman zaman dımtıs çalan zaman zamanda müziğin hakkını veren yer.