bugün

1 haziran 1926, La, usa doğumlu, asıl adı norma jean baker olan efsanevi kişilik.
5 ağustos 1962'de esrarengiz bir şekilde ölü bulunmuştur.
(bkz: diamonds are a girl s best friend)
havalandırma mazgalındaki meşhur fotografi için;
(bkz: the seven year itch)
ve ayrıca;
(bkz: cartier)
güzelliği kıskanılası hatun kişi. Hollywood un gelmiş geçmiş en meşhur aktristidir. 30 filmi vardır. 36 yaşında yatağında ölü bulunmuştur.
hakkında uzaylı olduğundan genetik bozukluğu olmasına kadar birçok komplo teorisi üretilmiştir.komplo teorisyenlerinin vazgeçilmezlerindendir.ölümü de sırdır.
seda sayan özentisi kişi.
(bkz: aLLahım yıllarca bir uzayLıya güzel demişiz)

ayrıca abartıLdığı kadar aşırı bir güzeLLiği yoktur...hatta çirkindir...sadece sarı-saLak imajından ötürü seviLen bir kadındır..
Ünlü olmadan önce bir ayağında 6 ayak parmak olduğu söylentisi dolaşmaktadır.Ünlü olduktan sonra onu aldırttı denmektedir.Bazıları sıcak sever filmi güzeldir.
(bkz: marilyn monroe bar)
aslında kızıldı.
yüzyılın sarısını lakaplı efsane hatun ayrıca 1930 yapımı oldugu söylenen bir pornosuda mevcuttur.
albert einstein ile dönemin bir siyasi isminin düzenlediği partide karşılaşır. marilyn monroe parti sahibinden kendisini ünlü fizikçi ile tanıştırmasını ister. tanışmadan sonra ortak tanıdıkları yanlarından ayrılır. monroe einstein 'e "biz evlensek, çocuğumuz olsa.. senin gibi akıllı benim gibi güzel olur mükemmel bir insan çıkar ortaya" der. einstein "ya benim gibi çirkin senin gibi salak olursa?" cevabını verir**.
ünlü olmadan önce uçak tamircisi olarak çalışan,sanıldığının aksine salak olmayıp,üzerindeki aptal sarışın imajından kurtulmak istemiş ama bunu başaramamış ve 5 ağustos 1962de hayatına son vermiş aktrist.ölümünden çok sonra ilişkide olduğu başkan kennedy tarafından öldürüldüğü idda edilmiştir.ama bir sır olan genç yaşta ölümü sayesinde hafızalarda hep güzel kalmıştır.sesi de güzeldir kendisinin.bu arada marilyn monroe demişken ses demişken kargonun şarkısınıda unutmamak gerek.
hollywood'da tam 33 film cevirdi.her birinde unlu aktorlerle calısan yıldız'gentlemen prefer blondes'la sukse yaptı
5o'li yıllarda amerikanın seks sembolu olan monroe'nun olum nedeni aradan gecen yıllara ragmen hala sırrını koruyor.kennedy'le olan iliskisi yuzunden olduruldugu soylentileri ise hicbir zaman kanıtlanamadı.
güzelliğiyle bir döneme damgasını vurmuş bir aptal sarışın.bilinildiğinden aksine kumraldır bu hollywood starı.
kıçındaki kılları bile sarıya boyarmış..
kenneddy ile olan ilişkisi yüzünden suikasta kurban gittiği söylenen efsane sarışın. zira, ölümüyle ilgili bir çok delilin yok edildiği de rivayeler arasında...
ne denli parlak bir yaşama sahipmiş görünse de hazin bir ölüme sahip efsane sarışın. ölümünün sır perdesi hala kalkmamıştır aslında. ama öldüğünde kafası güzelmiş kokain çekmekten.
ölümünden önce şapka almak için gittiği bir dükkanda bütün şapkaların kafasına küçük geldiğini kendisine kibar olarak söylemeye çaışan tezgahtara , büyüklüğü kandırmasın seni içi okadar boşki diyebilecek kadar şaşırtıcı kadın.popartın yüzü.
ayağında 11 parmağı varmış.**
cici sesli, naif, bahtsız güzeldir kendisi..
(bkz: aptal sarışın)
(bkz: imaj)
sinema dünyasının gelmiş geçmiş en büyük seks bombası, aptal sarışın imajıyla sarışınları dünyaya hem aptal hem seksi olarak lanse eden yüce insan. onun lezbiyen olması erkeklerde hayal kırıklığı yaratırmı yoksa yeni bir fantezinin temellerini mi atar bilinmez.
kendisiyle ilgili hazırlık sınıflarından 12 no'lu sınıfta* dönen muhabbet;

-* arkadaşlar marilyn monroe zamanında demiş ki, "ben aptal değilim ama halk benim öyle olduğuma inandığı için öyle düşünüyorlar*" demiş.
+* e bunu söyleyebildiyse gayet zekiymiş o zaman.
** hocam harbi zekiymiş, bu lafı etmiş.. hem de ingilizce yani düşünün..

---derin sessizlik--- ardından patlayan kahkahalar..
afet-i devran. playboy'a kendi isteğiyle soyunmamıştır. derginin sahibi hugh hefner, marilyn monroe'nun ünlü olmadan önce çekilmiş çıplak fotoğraflarını dergiye bastırmıştır.
burnu estetikli sarışın.