1. 1.
  a dramatic turn of events isimli dream theater albümünün sekizinci şarkısı. bunu yazarken farkettim ki çok hızlı dream theater yazabiliyorum.
  2 ... vangobbel
 2. 2.
  bir dakikalık küçük bir versiyonu yayınlanan ikinci, bir şekilde duyabildiğimiz üçüncü a dramatic turn of events şarkısı. resmen jethro tull progressivitesi, anti-dream theater fanboyları dibe çekmeye çalışmazsa efsane bir albüm geliyor.

  http://www.youtube.com/watch?v=z4_5svb7jpk+

  peşin edit: "video ortada yok kanka" hatası verirse "breaking all illusions dream theater" yazıp upload date'e göre sıralama yaparsanız kabak gibi karşınıza çıkacaktır. veya roadrunnergermany sayfasından bulabilirsiniz.
  1 ... vangobbel
 3. 3.
  john myung'ın şarkı sözlerini yazmasıyla zaten heyecanlanmıştık, bir de 1 dakikalık teaser resmen yardırdı ortalığı. o nasıl bir learning to live referansıdır.

  ayrıca şarkıda inanılmaz harika vokal melodileri var. teşekkürler james labrie.
  ... serox
 4. 4.
  bir dakikalık snippet hali değil tam versiyonu alemlere düşen ve dream theater tarihinin en iyi şarkılarından olduğu söylenen eser. albüm çıkana kadar dinlememe yeminimi hala bozmadığıma göre kesin bir şey söyleyemiyorum, ama eğer söylendiği kadar iyiyse her zaman olduğu gibi kendimi tutamayıp 78 paragraf yazı döşerim dinledikten sonra.
  ... vangobbel
 5. 5.
  dinlerken ağlamayı başardığım şarkı. 2000 sonrası en iyi üç dream theater şarkısından biri, başka da yorum falan yapmıyorum.
  ... vangobbel
 6. 6.
  bitiş dakikası belli ki neredeyse 20 yıldır hiçbir dream theater şarkısının üzerine çıkamadığı scarred outrosu ile kapışabilecek bir outro yaratmak için yapılmış. nostaljiyi seven, dream theater'ın 1995 öncesine ise tapan bir insanım, dolayısıyla scarred'dan iyidir demeye içim elvermez. ama dt tarihinin en "iyi" olmasa bile en vurucu bitirişi budur. insan organlarının yer değiştirdiğini hissediyor.
  ... vangobbel
 7. 7.
  sözlerini de yazayım da tam olsun.

  dream theater - breaking all illusions

  With the sun in place
  There's a test of faith
  Streams of thought awaken
  New realities
  Singularities
  Breaking all illusions

  Sun in burst of heat
  Burning source of life
  Masterful destruction
  Powers not in light
  Its understanding truth
  Changing my direction

  Live every one night
  Breathing a new beginning
  Wisdom revealed
  As I am undone
  Life's biggest battles
  Up in and fought alone
  My spirit brings me home

  Ample thoughts flow through my consciousness
  Drawn to curses left behind
  Test of will, the threshold to ones' faith
  Stars of fire in the night

  Searching out
  Reaching in
  To a ride where I begin
  Sights remembered
  In the light

  Searching out
  Reaching in
  To a ride where I begin
  Sounds remembered
  Come alive

  Embrace the days
  Don't turn away
  Life's true intent needs patience
  Karma starts the signal.
  1 -1 ... serox
 8. 8.
  Albümün en nostaljik havaya sahip şarkısı. Bundan tam 20 yıl önce piyasaya sürdükleri uyuşturucu; images and words e bir selam niteliğinde. şarkının düzenlenmesi, akışı ufak farklılıklar dışında bizi yıllar öncesine götürüyor. Şarkı sözlerinde ise Myung ismini görünce heyecanlanıyoruz tabi. En son şarkı sözü yazdığı albüm scenes from a memory (bkz: fatal tragedy), yani 90'lardaki dream theater.
  3 ... taaa
 9. 9.
  dream theater'ın imza şarkılarından biri. learning to live, stream of consciousness, scarred, home gibi efsanelerin arasında kendine yer açabilecek yeni bir şarkıyı sanırım kimse beklemiyordu. a dramatic turn of events'in bir grup önyargılı dinleyiciyi ali eren beşerler tekmesi yemiş gibi yapmasının en önemli sebeplerinden.
  3 ... vangobbel
 10. 10.
  dream theater'ın üstatları rush ve camel'a selam çaktıkları a dramtic turn of events albümünün kuşkusuz en iyi şarkısı.
  1 -1 ... sebarstian