bugün

kışın giyilen bir ayakkabı çeşidi. boğazlıdır, sıcak tutar. (bkz: essahtan)
(bkz: tirtillar asla kahverengi bot giymez)
robotun kısaltması.daha fazla bilgi için
http://www.darwinmag.com/.../column.html?ArticleID=95
denız ulasım aracıdır. plastıkten yapılır. kısa mesafeler ıcındır.
oyun konsolu ureticilerinin zavallı cocuklar evde asosyal olmasın, multiplayer oyunları bile tek baslarına oynayabilsinler diye cıkardıkları ,oyuna yapay zekalı oyuncu ekleyen programlardır.
sizin yerinize gereken neyse yapan, ozellikle online mmorpg oyunlarda kullanimi yasaklanmi$ illegal programlar. literaturde 3rd party program olarak gecer. bu durum oyun yonetiminde bot hunter isimli yonetim grubunun olu$masina sebep olmu$tur. oyun mantigi her zaman eglence uzerine kuruldugundan mutevellit kullanan insana akil ihsan eylenmesi dilenir.

alakali olarak;
(bkz: ragnarok online)
(bkz: world of warcraft)
sözlüklerde botanik kelimesinin kısaltması.
bir ara internet cafelerde counter strike'da bağrılarak atılması istenirdi. " ulan nafiz at şu botları kimi vurduğumuz belli değil!!"
(bkz: boat on the river)
iki türlü yapay zeka ürünü botlar vardır. statik ve dinamik olmak üzere ikiye ayrılır.
statik botlar onlar için hazırlanmış waypoint leri izlerken, dinamik botlar hem bu waypointleri daha esnek takip eder hem de haritayı ezberleyerek üzerinde strateji geliştirirler. unreal tournament 99' veya quake 3 teki botlar statik, cs deki realbot dinamiktir.
birde google ve benzeri arama motorlarının botları vardır , bunlar sitelerin içeriklerini indexler şimdi bu arkadaşlardan çokca miktarda sözlük içinde dolaşmakta aman arkanıza dikkat edin.
(bkz: google bot)
dünya haritalarında suudi arabistan'a benzetilen cisim...
ayacıklarımız üşümesin diye giyiyoruz bunu soğuk havalarda. burası ok. hatta bağcığı var. hatta renk renk. ki ben siyah ya da bej rengi tercih ederim (bu kısmı biraz kişisel oldu gibi neyse)

bir de bunun bot diye tabir edilen benim anlamadığım bir kısmı var.(çok farklı bir şey dedim burda sanki)

bu ne diyorum ?
bot diyorlar, bilgisayar dilinde(bilgisayar dili diyorum ben. başka bir şey söliyemicim bilmediğim daha fazla anlaşılmasın diye).
ısrarla sororum bu nasıl oluyor kuzum diye tekrardan.
ya, var ya hani... hatta sözlükte de yazıyor ya diyorlar.
yine anlamorum...

bu bottan bir tane olması mı mübah, yoksa iki tane olması mı?
ya da bir bottan iki tane olabilir mi?
bu botu anlayan, anlatabilen beri gelsin...

saygılar... hürmetler...
bilgisayardaki bazı işleri otomatik olarak yapmaya yarayan, bazıları yapay zekaya sahip bazıları otomot program parçacıkları.*
counter strike adlı oyunda internet olmadan bilgisayarın size karşığı rakip veya dost olarak yönlendirdiği sistem..
League Of Legend'da veya kısaca LoL'de haritada aşşağıyı belirten kısaltmadır.
bazen bir hakaret amacı gören söz.
YDS marka olanı ayağı tam olarak toynağa çevirendir.
dilinizden anlayan bilgisayar yazılımları.
Mevsimi geldi diye düşündüğüm kalın bir ayakkabımsı.
pc oyunlarında bilgisayar tarafından yönetilen karakterler.
herhangi bir counter-strike oyununda bilgisayarlar tarafından kontrol edilen,
beyinsiz sanal varlıklar.
Kış ayakkabısı. Evet.
3 harf ancak farklı anlamları var ayakkabı olsun deniz aracı olsun oyun içi olsun..
Yaklaşık 7 yıl önce 300 küsür lira vererek aldığım bottur. Şimdi olsa aynı botu alamam mesela. O yüzden gözüm gibi bakıyorum.