bugün

Bitcoine yatırım yapıp da coluk çocuğun diline kadar düştüğü, iscisinden memuruna herkesin bitcoin muhabbeti yaptığı, televizyonlarda bitcoin ile zengin olan genç gibi haberlerin çoğaldığı, tarihi zirvesini gördüğü hafta elinden kripto parasını çıkarmayan varsa hic bi islere girmesinr.

Para piyasasında bildiğim tek şey, doviz-altın farketmez bir sey çok dillere düşüyorsa düşüşü yakındır. bitcoin her ne kadar kuresel olsada Gecen sene ülkemiz için Aynı senaryoyu dolar 3,94'u gördüğünde de yaşadık. Herkes fitch not dusurecek, dolar 4,5'a gidecek diye konuşurken milletin eline verdiler yine.
artmaya başlar mı bilmiyorum. videosunu izlediğim bir araştırmacıya göre 21 milyon zincir ancak 2140'ta tamamlanacak. bugünün değerinden (adedi 8183 dolar) 21 milyon adedi çarptığımızda 171843000000(171 milyar 843 milyon) yapıyor. yeni bitcoin üretim tesisleri kurulurken ve devletlerin tavrı belli ortadayken düşmesi doğal. bu fabrikalar günde bir adet belki çıkardıkları seviyeye getirdiklerinde işi, yani 2020-2021 gibi olabilir, fiyatlar gene artmaz mı?

not: bu bir yatırım önerisi değildir. şahsi fikrimdir. ancak tl'nizi dolara, dolarınızı da bitcoine çevirmek yöntemiyle kim oldukları belli olmayan odaklara kaptırmayın.

öneri: devlet destekli türk blockchain(tümleşik zincir / zincir ağ) sistemi üretilene dek bitcoinle falan uğraşmayın. madenciliğini ucuz yoldan yapmayı bulduysanız yaparsınız, başka orası. veya az bir bitcoininiz vardır, borsada çoğaltırsınız, bu da olabilir. dikkatli olun.
2012 yılında üniversitede bir arkadaşım böyle böyle bir para var araştır bakalım demişti. O günler bu para(!) Birimi hakkında çok bir bilgi yoktu internette. Gel zaman git zaman bilgi çoğaldı fakat herkesin diline dolanmaya başladı. almayan, alacak durumu olmayan bile alacakmış gibi konuştu. Borsa'da şöyle bir olay vardır, bir hisse senedi dilden dile dolaşmaya başladıysa o hisse senedinden ayrılma vakti gelmiştir.
Hiç almadığım ve almayacağım, almadığım için hiç pişmanlık duymayacağım kripto para(!) Birimi.
Fiyatı düşer ama asla patlamaz. Beyler, beyler.. Bir şeyi kaçırıyorsunuz. Dünyanın öbür ucundaki adama herhangi bir kayıt olmadan bir milyon doları yarım saat içinde kim götürebilir?

Bitcoin işte bu işe yarıyor. Devasa bir para aklama merkezi.
aylar sonra sırf kullanıcı adım geçtiği için yazma gereği duyduğum konu.

ahh congolos ahh,

ben senin cahilliğini yüzüne vurmaya doydum, sen hala uslanmadın. topu inşaata kaçmış çocuk misali, yazdığın tüm entryler tecavüze uğrarken, sıktığın onca şey boşa çıkmışken sözlüğe girmeye bile korkuyordun. online kişiler içerisinde ismin varken bile korkudan iki kelam edemiyordun.

ne oldu şimdi? bitcoin düşüşte diye mi celallendin? erkekliğini nerede yaptın bakim yavrum sen? büyümüş de gelmişsin, hatta google'dan serpme üç-beş de kaynak koparmışsın, yemin ederim çabandan dolayı takdir ettim seni ama yine boş konuşmuşsun be çocuğum.

bak güzel kardeşim; bilal'e anlatır gibi anlatacağım:

dünyada hiçbir yatırım aracı veya ödeme biçimi getiri taahhüdü olmadan uzun vadeli yatırım olarak alınmaz. borsa'da işlem gören hisse senetleri bile böyledir. bir ödeme biçimi olan bitcoin de bunlardan biri. borsa'da gördüğü değer düşer veya yükselir.

sen kaçıp gitmeden önce, bitcoin konusunda cır cır ağladığın zamanlarda bitcoin 3800 dolar civarlarındaydı, yanlış hatırlamıyorsam. an itibarıyla bile 7600 küsür dolar. yani benim söylediğim zamanda almış olup da, hala geri çekmeyi unutmuş olan insanlar bile kardan zarar etti. kafan bastı mı biraz?

şeyi saymıyorum bile. ben 3800 dolarken alın alın diye sözlükte yazdığım zamanlarda bir gün içerisinde binlerce dolar arttığı oldu. kasım'da 19 bin doları aştı. sen o zamanlar tırnaklarını mı yiyordun, utancından mı giremiyordun? hele onu bir söyle. benim söylediğim zamanlarda yatırım yapıp o zamanlar çeken insanlar sana güvenseydi ne olurdu?

işin özü; senin beni haksız düşürebilmen için 3800 doların altına düşmesini beklemen lazım. emziğini o ağzına sok ve yine her zamanki gibi pusuda bekle. sana malzeme çıkmaz bu başlıktan. bak uğur mumcu'nun güzel bir sözü var, muhtemelen daha önce sana yine söylemişimdir, yine söyleyeyim:

"bilgi sahibi olmadan, fikir sahibi olunmaz."

3800 doların altına düşerse ölüseviciliğe başlarsın yine.

hadi koçum, hadi yiğidim, hadi abisinin bitanesi, hadi soldan soldan kuyruğunu bacağının arasına alıp naş naş.

büyüdüğünde görüşelim. bir tur bindiririm sana. arabamı.
Çekirdeğimi aldım ve bitcoin alan kuğul tayfanın düşüşünü izliyorum. (bkz: kanka bitcoin alıyoruz 2 aya amerika vatandaşıyız)
son haftalarda düşüşüne ilişkin onlarca makale yayınlandı, haber yapıldı.

açıklıyorum: düşüşün sebebi benim. boşa kore'yi, amerika'yı vs araştırmayın.

elimi attığım yer kuruyor aq.
roket gibi çıktığı gibi roket gibi de inmektedir bugünlerde.
Babamın bıraksak tüm maaşını yatıracağı içi boş bir gaz bulutu. Patlayınca çok kişinin canı yanacak ama onlardan biri biz olmayacağız inşallah.
80 bin tl yi gördükten sonra 20 bin e düştü. bu olay 3 ayda gerçekleşti.

tekrar yükselecekmiş bilmem neymiş. hepsi hikaye. hele hele altcoin denen acayip şeyler var. üreticileri reklamı yapıyor coinleri değerlenince ellerindekini satıp kaçıp gidiyor. gelip dolandırıcı, hırsız değiller demeyin.

hiçbir kullanım alanı olmayan bir para birimi bu altcoin dedikleri şeyler. ayrıca bunlardan on binlerce var. kafasına esen coin üretip piyasaya giriyor. her köşe başına kahve dükkanı açmak gibi bi şey.
hani bu işe kumar diyeceğim ama bu o da değil. gözlerini kapatıp bi atış yapıyorsun. çünkü analiz yapacağın bir durum yok. kısacası ufacık bile olsa ipler senin elinde değil.

bitcoin teknolojik olarak verimli değil. işlem ücretleri çok yüksek. transferler çok yavaş.

burada bi kaç yazar vardı bu işle kafayı bozan hepsi bakırköy'de şu an. hesaplar da silik.

ulan 3-5 sene önce alsaydık zengindik geyiği bile yapmıyorum artık çünkü 3-5 seneye yok olacak bir zımbırtı bu.
bir takım elektronik ortamlarda yazmışlar

büyük çöküş

borsalar göçtü

yoh anananın a@cuğu.

la olm bırakın bu benim işler kötü o zaman herkes kötü olsun işlerini

dün tüm borsalar çökerken çin borsası % 3 yükseldi

neden ?

adamlar anladı ki, birileri benim vatandaşımı söğüşlemek niyetinde

bah ananın am@ğa nah bööle goyarun dedi

bastı parayı

alıma geçti

kurnazlar birden bire zıçmağa başladı.

bir de patagonya hükümeti var

onlar öküz gibi seyereder, s*ktir et.

bu gün diğer hükümetler de

kriz mriz istemem

faturası ağır oluyor, halk işsiz kalıyor deyip

cambazların dübürüne kökleyecek.

bitcoin ise bildiğin kumarhane

kazanınca nasıl seviniyorsan

kaybedince de öyle üzülmeyecen.

bir de yukarıda uzun uzun anlattık

bazı tiplerin gazıyla alım satım yapmayacan

patagonya hariç.
paranın evrensel kurallarının bilmeyen ibişlerin kıç yayıp zengin olmayı hayal ettikleri abuk model.

gelin size paranın tek kuralını söyleyeyim gençler. zengin olmak istiyorsanız başkalarına hizmet etmelisiniz.

saçma geliyor değil mi?

evet, kural bu. başkasına hizmet etmeden yani onların hayatına etki edecek bir model ya da hizmet sunmadan zengin olmayı hayal etmek saçmalıktır.

aç forbes 500 listesini.
bir tane kumarcı var mı?
mirasyedi, loto talihlisi, sabah akşam at yarışı, iddaa oynayanı?
yarın bu listede bitcoinci de bulamayacaksın.

bu hedeler anı yaşamak, zaman öldürmektir.

haydi hayırlı traşlar.
üzerinden, sözlükte bir tartışma iklimi yaratılan sanal para.

bu başlıkta, kıymetli istisnalar hariç iki çeşit entry var;

1) bitcoin alanlar:

ölümüne bitcoini savunuyorlar. ilerde sağlam birikim yapacağız siz keriz gibi bakın diyorlar.

2) bitcoin almayanlar:

bu, saadet zinciridir deyip uzak duruyorlar. elinizde patlayacak diyorlar. alanları da keriz olarak niteliyorlar.

iki gruba göre de, diğerleri keriz. 62 yaşında olmam ve performans sorunu yaşamam nedeniyle bu adamları anlamıyorum. keriz benim, artık birbirinizi kırmayın.
bak miraderim şimdi mitcoin işine giriyosun 1 lira atıyosun 3-5 güne 9845613 lira oluyo.
100 doların dahi altına sarka bilir ama yeniden yükselecektir. Dibe indiği vakit abanmayı düşünüyorum.
ekşici taklidi yapayım mı :D

-destek noktası,
-balinalar,
-not: ytd,
-ölene kadar hodl ulan,
-ss aldım görücem sizi,
-ben 20 bin olunca çıkmıştım zaten,
-benim bir zararım yok ama üzülüyorum,
-japonya 47 anlaşma yaptı,
-ekran kartı,
-ben demiştim,
-şu site bedava coin veriyor, günde 0,000000000000000001 coin için tıklayınız, sikimcoin.com/ref=yarrakkafali,
-kırılmaz bu nokta,
-krismis tatili oldu millet parayı çekti tatile gitti, 2 ocakta 60 bini görür,
-batıyorsak biz batıyoruz size giren çıkan ne..

günlük stres atma başlığı yeminle hahahahaaha.
(bkz: bitcoin/#38803722)
yani bu artık harbi süzme mal artı yalancı amk* tam dolandırıcı bunlar. tam böyle saadet zincirci, vardır ya öyle tipler.
ben 3700 ken batacak dedim ki hala diyorum. işlem değeri bu bokun maksimum 100-200 dolar. ve neden batacağını vs saydık tek tek yıllar geçmedi ki 3-4 ay geçmedi siktiğim şeyi patladı amk.
16 binden alanın anası sikildi...

ve bu mal (passenger in flames) 16000 bin ken çok yükselecek alın alın aman bu çok büyük teknoloji dedi bakın girdiği entrylere... editlemeden !
buyurunuz inceleyin (bkz: bitcoin/#38782354)
(bkz: popcorncoin)
(bkz: güvenilmez)
http://www.bbc.com/turkce...6?ocid=socialflow_twitter
http://www.ntvspor.net/fu...-5a70798ba2918b2a6c862b86
http://www.haberturk.com/...-borsayi-soydular-1814427
https://www.cnnturk.com/t...m&utm_campaign=buffer
http://www.haberturk.com/...nde-eridi-1801365-ekonomi
http://www.posta.com.tr/i...para-cikti-haberi-1379540
Tren bayıra yöneldimi binmek gerekir, şu anda dağdan inmekte.
Riskten ötürü birkaç tane şirketin kullanımını sonlandırdığı yeni para birimi.
millet 10 centten almış, birileri hâlâ patladı gitti diyor.

olm 10 cent nereee, 7 bin dolar nere!

20bini gördü, satan sattı kısmına girmiyorum bak.
evet yakın zamanda alanların elinde patladı ama zamanında yatırım yapanların da çok deli paralar kazandığı gerçeği değişmiyor efendim. öncelikle söyleyeyim bitcoin almadım, almayı da düşünmüyorum dolayısıyla deli gibi savunma derdim yok, fakat burada 2 satır kod göstersen korkudan şehadet getirecek insanların saadet zinciri yeeaaa, ponzi yeeaa demesi mallıktan öte birşey değil.
@congolos; bak ciddi olarak söylüyorum sen gerçekten beyni saman dolu bir adamsın. ya da bu şekilde davranmak için salaklık kursuna filan gidiyorsun. başka türlü izahatı yok.

korkma, hiçbir entry'mi editlemem ben; senin gibi kuyruğumu kıstırıp kaçmam da. bahsettiğin 16.000 türk lirası, dolar değil sevgili gerizekalı. referans olarak koyduğun benim bütün entry'lerimde en üst rakam 4850 dolar yani o dönemin kuru ile 19.000 tl.

bak cep telefonunda hesap makinesi diye bir uygulama var. sadece büyük harflerle leblebi yazmaya yaramıyor o program. kullan entry'ni yayınlamadan önce. beynin gibi o da rafta çürümesin.

şu an bir bitcoin ne kadar? 6456 dolar. yani 22.00 küsür türk lirası. hala kapasiten almıyorsa senin için boşuna uğraşıp yazmışım ben o kadar cümleyi.

seninki "anlamamakta ısrar etmek" değil; "anlama kapasitesinin yetersizliği" vallahi billahi.

neyse yazdıkların kalsın burada, sakın silme. bu platformda birçok genç insan var. seni görüp haline şükrederler en azından. "yüce rabbim böylelerini de yaratmış" der yaradana sığınırlar hallerine şükredip.

ibretlik insansın dangalos pardon congolos.
bir dolandırıcı düşünün. yada düşünmeyin burada kendisi.
(bkz: bitcoin/#38811114)
temiz dolandırıcı, ne oldu falan derken bir bakmışsınız hooop donunuza kadar almış.

efenim bitcoin mükemmel, bitcoin zengin düşmanı, bitcoin bankaları batıracakkkkkkkk huleynnnnn diye bas bas bağırdığı bir ton yazısı var. silmiş bazılarını. şöyle güzel böyle teknolojik falan filan... artacak alın alın diye götünü yırt. ve seviye altını çiziyorum 16 bin dolar.
şuan ne kadar 5 bin dolarlarları görmesi an meselesi amk.

şimdi bu ekşi okuyup aydınlanmış saadet zinciri satıcısı ve muhasebeciyi okuyanlar umutlanmış ve varsa 3-5 bin tl si gidip yatırmışsa çok üzülürüm, amacımda bunu engellemekti.
ayrıca çok ciddiyim adam dolandırıcı. dikkat edin.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar