1. 871.
    Geçenlerde bitcoini ve blockchaini araştırdım. Bitcoin kazmadım , almadım, satmadım. Bu teknoloji ve bitcoini anlayan en bilgili kişide değilim. Lakin bitcoine çiftlik bank demek harbiden cahilliktir.

Özellikle blockchain gibi bir teknoloji resmen devrim sayılıyor. Ama gel gör ki bu iki teknolojiyi sadece temel bilgi olarak bile bilen yok. Adam borsalarda al sat yapıyor ama internete bitcoin nedir , blockchain teknolojisi nedir diye yazmamış.

Sonuç olarak ileride ne kadar değerlenir , ne kadar kullanım alanı bulur(bitcoin) bilme imkanım yok lakin borsa dışında bir 100 dolarlık alma yolum olsaydı , bir paper wallet açıp 5-10 yıl bakmamak üzere alıp kenara atardım. Çünkü en basitinden üretimi sınırlı bir para birimi bitcoin. Yanlış hatırlamıyorsam sadece 23 milyon tanesi üretilicek. Bunu dünya nüfusuna oranladığınızda ileride kabul görürse. Gerçek anlamda kabul görürse , ne kadar değerleneceği de malum sanırım. Yada daha da düşmesini bekler , alabileceğim en düşük degerden 0.1 bitcoin bile olsa alır saklardım.

Ancak yatırım yapıp yapmamak size kalmış. Hani yastık altına koyduğun gibi bir nane değil bu bitcoin. Burda kastettiğim henüz kendi değerine ulaşmadığı ve altın gibi ekonomi haçmi bilmem kaç trilyon dolar gibi bir çapı yok. Yani sen çok zengin biriysen gelip bunu manipüle edebilirsin. Aynı şekilde , hani kuyumcuya koşup bozdurabileceğin , reel bir maden değil. O yüzden , ben olsam sonradan üzüleceğim rakamları yatırmazdım(yatırım amaçlı alınacaksa).

(bkz: blockchain)

Ama şunu da itiraf edeyim , sırf bitcoin ve blockchain teknolojisi için bile alınan parayı çöpe attığını kabul edip alırdım bu paradan. Ama hayırlısı. Dolar olmuş 4.7 :D
    1 ... fockyou
  2. 870.
    bence bu kadar şaka yeter çık yukarılara artık.
    ... lozembilfros
  3. 869.
    --spoiler--
    hayır yani isterse 100.000 dolara çıksın bozdurup nakde çevirebiliyor musun? hayır.
    --spoiler--

neremle facepalm yapsam bilemedim...
    1 ... opus magnum ii
  4. 868.
    kendini zeki, elit ve aydın sananların çiftlikbankıdır. hayır yani isterse 100.000 dolara çıksın bozdurup nakde çevirebiliyor musun? hayır.
    2 -5 ... masklavi
  5. 867.
    Bitcoin başgan alacağımız kadar artık yeter artık düşüş yapma gör burdan 25000 doları hadi gözünü seveyim.

not:ytd.
    ... otostopcununintergalacticrehbe
  6. 866.
    popüler kripto bara birimi.
    en büyük eksisi güvenliği olmaması.
    arkadaşın tekinin hesabından çaldılar geçen.
    dikkatli olunması gerek.
    geleceğin para birimi kripto olabilir fakat piyasa çok vahşi bir hal alır.
    şimdi var olan ekonomiler çökse fena olmaz gerçi ama şu anki hallerinden daha da karanlık olursa iyi olmayabilir.
    ... cesikalarguzeldir
  7. 865.
    sanal manal ama dünya üzerindeki, en taş*klı para birimidir kendisi. saygı gerek hani.
    2 ... where was white
  8. 864.
    40,000 den aldım şu an
    29.031 bir aydır böyle.
    Bu neden çıkmıyor ya.
    ... uyuyanguzel2
  9. 862.
    Vakti zamanında kimsecikler bilmezken almış olsaydım/dık gümbür gümbür para sıçıyor olacaktık fakat güncel olarak yatırmak doğru gelmiyor. Vakti zamanında kimseciklerin bilmediği, ne idüğü belirsiz bir kripto para birimini de kimsecikler almazdı zaten. Alanlar iyi ki almışım diyordur.
    2 ... gethere
  10. 861.
    ne olduğu belli olamayan garip şey, para galiba. yeni çıkmış...
    ... hayis zayeb