bugün

son zamanlarda bir aşağı bir yukarı başımı döndüren kripto paradır.
Bitcoin entel geçinen kerizlerin çiftlik bankıdır.
Kurban kesicem sana düştüğünde *

Önemi kalmamıştır artık.
6800 direncini kırdı sayılmaz. Nisan da 8000 küsür seviyelerinde takılır tahminen g20 zirvesinden çıkacak kararla 9-10 bin seviyelerine gelecektir. Benim ilgilenmediğim kripto paradır. Bundan parayı götüren götürdü bu saatten sonra girenler sadece artıkları yer. He uzun vadede illa ki bir şeyler değişir çünkü geleceğin değeri olacak ancak bitcoin gibi çok kolay speküle edilen bir değere güvenmek ne kadar doğru olur bilemem. Bugün Satoshi Nakamoto elindeki btc leri satsa btc 500-1000 dolar arası takılır. Millet de öyle cebini acuçlar.
Para götürdük yalan değil ama artık bitti. Gidip şu saatten sonra para yatırmayın sakın. Şu an akıl işi değil. Ben söyleyince alın.
An itibari ile 7046 seviyesine gelmiştir.

Çok korkutuyor ya bakalım.
En kolay, uğraşmadan nasıl satıldığını merak ettiğim zımbırtı. Bikaç sene önce internetten yazıştığımız kanadalı bir kız hatıra olsun diye 100 bitcoin vermişti. Şimdi maili, şifreyi falan buldum da nasıl satacam aq hiç hatırlamıyorum nasıl giriliyordu ne oluyordu. fiyatı çok artmış diye duydum tv'de.
Bazı yatırımcılar çeşitli analizlerle 5000 dolara düşmeden eski 20 binlik seviyelerine yükselmeyeceğini söylemekte. Analizi neye göre yaptıkları konusunda fikrim yok. Çünkü bu paralar dolar veya altın gibi sabit bir hareketleri olmuyor. Kolay speküle edilip, kolay devir olabiliyor. Şimdiye kadar yaptığım analizler tutmadı ama dedikleri çıkarsa tüm alt coinler şu anki fiyatının yarısına düşer. Bunu analizle değilde balinaların piyasadan çekilmesiyle olabileceğini düşünüyorum. Ytd.
son dönemim yükselen akımı, benim gibi yatırımları başarıdan başarıya koşan biri için en nobran onulmazlıkla nübüvvetimin farziyeti aşikar olan bir ırmak gibiydi.

katıldım, çöktü.
Hakkın olumlu / olumsuz bir çok yorum yapılan, tr şeklini bitcoin.com.tr sitesinden takip edebileceğiniz, kripto para biriminin lokomotifidir.
(bkz: balon)
güncel fiyatı 38,103 tl dir.
Değeri gün geçtikçe artan kripto para birimi.

insan neden zamanında yatırım yapmadım diye üzülmüyor değil hani.
sanki ben bitcoin mi kazanıyorum, bana ne?
Not: ironi.
Tekrar yükselse de altcoinler de artsa artık amk. Haftada %700 değer kazanan bir alt coinden bif miktar almıştım bir doları gördüğü taktirde köşeyim ama gel gelelim altı aydır yerinde sayıyor hatta düştü bile.
bu sene içerisinde çok düşüp çıkacaktır.
yaklaşık 5 sene içerisinde de kağıt ve madeni para kalmayacaktır.
Gece bununla beraber tüm altcoinlerin de değer kaybetmesine güney kore menşeeli coinrain'in hacklenmesinin sebep olduğu söyleniyor.
bir çılgınlığa dönüşecek şekilde popülaritesi artmaya devam ediyor.
ne olduğu belli olamayan garip şey, para galiba. yeni çıkmış...
Vakti zamanında kimsecikler bilmezken almış olsaydım/dık gümbür gümbür para sıçıyor olacaktık fakat güncel olarak yatırmak doğru gelmiyor. Vakti zamanında kimseciklerin bilmediği, ne idüğü belirsiz bir kripto para birimini de kimsecikler almazdı zaten. Alanlar iyi ki almışım diyordur.
sanal manal ama dünya üzerindeki, en taş*klı para birimidir kendisi. saygı gerek hani.
kendini zeki, elit ve aydın sananların çiftlikbankıdır. hayır yani isterse 100.000 dolara çıksın bozdurup nakde çevirebiliyor musun? hayır.
bence bu kadar şaka yeter çık yukarılara artık.
yurtdışından btcturk'e %1 ile attığını zaten sen söylemişsin. Geriye kalan da btcturk'te bunu bozdurup tl hesaba almak. Bu işlemde de btcturk'un komisyon oranları geçerli.

bu oranlar piyasa yapıcı ve piyasa alıcı olarak değişiyor. Burada senin amacın 1 btc'yi satmak.

Bu satış işlemini eğer mevcut kurdan yaparsan (O an geçerli olan kur ne ise o) piyasa alıcı oranını (%0,30) ödersin.

Ama sen en iyi kurdan daha yüksek bir satış fiyatı yazarsan piyasa yapıcı oranını (%0,20) ödersin. (Yazdığın satış kuruna gelmeli yoksa satış olmaz)

bitti mi? tabi ki hayır. Birde bu bozdurduğun btc'nin tl karşılığını kendi bankana çekeceksin. işte orada da
%1 + KDV komisyon ödeyeceksin.

ödeyebileceğin komisyon oranlarını açıkladım. bundan sonrası senin hareketine kalmış artık. piyasa alıcı mı, yapıcı mı olacağını belirleyip ona göre hesapla komisyonunuda. O kadar matematik bilgin vardır diye tahmin ediyorum. onu da biz yapmayak.
Keriz silkeleme aracı.
bitcoine yatırım yapanlara çok gülüyorum. hepsi milyoner olacağını zannediyor.