bugün

görsel
sizden ne benzin ne mazot isteyen sadece binerken biraz zincir yağlaması ve tekerleğinin şişirilmesini isteyen en iyi kullanım aracı. asla yalnız hissettirmiyor bir de enteresan olarak. büyüdükçe bisiklet hevesim kaçar diyordum ama daha çok hevesim geldi yemin ederim.
yolda giderken arkadan bir araba yanaşır ve hemen de kornaya başlar, sanki geçiş üstünlüğü var hemen yol verilecek
oda ne biraz ileride trafiğe takılmış yazık kıyamam, o bekleyip ben yanından geçerken zilimi çalarım, ne haber.
Sadece hobi olarak değil ofise gidip gelirken de kullandığım, dost, yaren,iki tekerli kuş.

görsel
Ramazan dolayısıyla 2-3 gün ara verdim bu sabah da ofise arabayla gittim ama şimdiden deli gibi özledim. Beni gebeş gibi gösteren kaskımı dahi özledim. Aşağı garaja inip sevesim var şu an eşek sıpasını.

Benim güzel araripe manakinim, iki tekerli kuşum.
Hemoroid olduğum için süremediğim güzel şey.
Yokuş aşağı sürüldüğünde birçok duygunun ayaklanmasına sebep olan harika tekerlekli.

görsel
En buyuk uktelerimden biri. Kucukken bana alinmayan sey. Su anda kullanamadigim sey.
Pederin bisikleti de giydirdik. Mis gibi oldu. Kendisi çocuklar gibi şen.

görsel
görsel
abimin bugün düşüp bileğinde ufak bir kırık oluşmasına sebebiyet veren araç, ne yazık ki. tam da spora başlayalı 1 hafta oluyordu alçıya aldılar.

yokuş varsa eziyettir yollar düz ise keyiftir.
mor ve ötesinin zannımca en iyi şarkısı.

insanı depresyona sokan bir müziği var.

https://www.youtube.com/watch?v=i7uGwqHQUYQ
dünyanın en güzel şeylerinden biri bisiklet sürmek . alabildiğine git . istediğin her yere .
iki saattir kasımpaşa sapığı gibi üstsüz sürdüğüm götürgeç. pedallara basıp ayağa kalkınca püfür püfür nasıl estiriyo.
tek başına sürünce sıkıyor. çok seviyorum ama arkadaşlarla verdiği zevk bir başka.
Bu sabah caanım bursa'mın düzgün ve oldukça güzel bisiklet yollarında yaklaşık iki saat kadar kulaklık eşliğinde dolaştığım mükemmel arkadaş. Bakımını yapması da oldukça keyifli gelir bana hep.
Arabaya bakar gibi göz gibi bakılan dosttur. Sıfırdan bakım yapıp bu hale getirdiğim bisiklet 12 yaşında ama halen taş gibi, Evet doğru duydunuz gerçekten taş gibi çünkü çok ağır, demir mübarek neyse, Beni götürüyor ya hatta daha verimli spor yapmamı sağlıyor nihayetinde o yüzden,
Teşekkürler iron Man.
görsel
Özgürlüğün ve huzurun en basit teknikli öteki adı.
Yıllardır trafikte aktif sürücü olsamda, bisikletten aldığım hazzın zerresini, araba kullanırken almıyorum.
Etrafını kuşatan demir yığını olmadan, rüzgarla flörtleşerek romantik bir yolculuk olduğundan mıdır nedir, sevmemek imkânsız gibi geliyor.
30 küsür yaşındayım içimde hep bir ukte olarak kalmıştır bisiklet. hiç bisikletim olmadı. şimdi ise alacak gücüm olmasına rağmen binecek fırsatım olmadığından sahip olamıyorum. nasıl bi eziksem artık.
hayatta özgürlüğü sağlayan belkide tek zincir bisiklet zinciridir.

binin, bindirin.
sadece hayal.

belki bir gün arka tekere destek tekerler takarak sürmeyi denerim.
Küçüklükten beri bende olmayan şey.
Sürmeyi bile başkasının bisikletinden öğrendim.
Sağ olsun babam bana alacağına yeğenine almış o zamanlar.
Atanınca ilk işim almak olacak.
genellikle küçükken başkasının bisikletinde öğrenilen çok sevkli bir alet.. evet başkasının bisikletinde öğrendim..evet hiç bisikletim olmadı 17 yaşındayım eşek kadar olduk (insanların tabiri ile) ileride ayaklarımın üstünde durunca alacağım ilk eğlence oyuncağımdır kendisi..
anın görüntüsü. bisiklet iyidir.

görsel
Bu gün garaja baktim ve ön teker ayvayi yemis. Sonra bir baktim bir civi uzerinde siritiyor. Nefret ediyorum...