bugün

2 doz oldum hiçbir şey olmadı.
Delta gibi covid19dan daha tehlikeli varyantların oluşmasının bir numaralı sebebi.
bu aşıyı olduktan sonra birkaç gün ağrılar yaşanabilir. bu ağrılar hafif de şiddetli de olabilir. normaldir, parol için geçer. buraya bütün detaylarıyla yazıyorsunuz, sonra aşı karşıtları önemli bir şey sanıp yaygara koparıyorlar.
ilk doz biraz sancılı olup ikinci doz daha makul seviyede atlatılmaktadır.
can ataklı'nın yazısından;

https://www.korkusuz.com....gil-sanki-nazi-kampi.html

--spoiler--
BionTech anlaşmasında bu gizli madde var mı?

Geçenlerde bir dost sohbetindeydik.

Arkadaşlardan biri Almanya’da yaşayan ve bir otomotiv fabrikasında mühendis olan tanıdığını da getirmişti.

Hoş sohbet ve hayli bilgili biriydi, hepimiz tanımaktan keyif aldık.

Sohbet sırasında konu aşı olayına geldi, Almanya’dan gelen mühendis “Bizim orada aşı karşıtları çok güçlü, bu nedenle Almanya’da aşılama yavaş gidiyor. Türkiye bu konuda bayağı hızlı” dedikten sonra hepimizi çok şaşırtan bir şey söyledi; “BionTech ile yapılan anlaşmadaki gizli maddeyi biliyor musunuz? O madde kabul edildikten sonra Türkiye’ye BionTech yağmaya başladı.”

Tabii “Nedir o gizli madde?” diye sorduk.

Şunu söyledi; Pfizer-BionTech mRNA aşısının ileride yol açabileceği ölümler sebebiyle Türk vatandaşlarının açabileceği ulusal ve uluslarası davalarda Pfizer-BionTech cezaya mahkum edilse bile ortaya çıkabilecek tüm maddi tazminatlar Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından karşılanacak.

Baktım hiçbirimiz bunu bilmiyoruz.

Ben ertesi gün biraz sordum araştırdım, teyit edemedim.

Ancak aşı olurken imzaladığım kağıdın bir nüshasını alıp saklamıştım.

Orada şöyle bir madde var; Bu aşının uzun süreli etkilerinin ve verimliliğinin şu an bilinmeyen olumsuz etkilerinin de olabileceği, ürünün salgın koşulları altında tamamen kişinin kendi istemesi halinde kişiye uygulanacağı bilinmelidir. Bu sebeple üretim hataları haricinde oluşabilecek maddi ve manevi zararlar konusunda üretici firma sorumlu olmayacağını beyan etmektedir.

Bu elbette gizli denilen madde gibi değil ama öyle bir bilgi aldıktan sonra bize imzalatılan belgede böyle bir madde olması içime bir kuşku düşürdü.
--spoiler--
en iyi aşı budur ben iki doz oldum ufak kol ağrısı dışında hiç bir yan etki yaşamadım.
En iyi aşı budur. Dünyanın bütün meşhurları bununla aşı oluyor. ingiltere Kralı, rahmetli başkan Kennedy, taçsız kral Pele, Beckenbauer, kaleci Maier, Nadia Comaneci, Brigitte Bardot, Fenerbahçeli Cemil.
işe yarayan aşıdır. bir çok arkadaşım çocukları okullarda koronavirüs kapmışken kendileri virüsten hiç etkilenmeden hayatlarına devam ettiler hatta testleri de negatif çıkıyor.
yarın ikinci dozumu oluciim. ilk doz bana o kadar iyi geldi ki. resmen enerjim arttı. özletti kerata kendini. öyle büyük bir acısı falan yok. lütfen aşınızı olun kardeşlerim. ailelerinizin dostlarınızın sağlığını düşünün kendinizinkini düşünmüyorsanız. komplocu manyaklara, düz dünyacılara ve veganlara takılmayın ki veganlar ne alaka?
Bazı insanlarda bazı yan etkileri olabilen aşı. Olmak mı daha iyi olmamak mı karar veremiyoruz. Evet.
https://mobile.twitter.co...tatus/1454006784226701313
Vurulunuz lakin ben vuruldum. Belki de kalbimden...
2 doz vurulması yeterli olan aşı türüdür.
an itibariyle değerli babam aşı olmadığı için yoğun bakımda entübe.

ben evladı olarak o kadar pişmanım ki. ona birkaç kez söyledim ama her defasında geçiştirdi beni. olmak istemedi.

şuan zamanı geriye alsam o aşıyı napar eder ölürdüm gene de yaptırırdım.

babamın ölme ihtimali oldukça yüksek. yoğun bakımda 3. gününde. Allahtan ümit kesilmez ölmezse editlerim sözlük.

size verebileceğim tek tavsiye sevdiğiniz bir insan varsa ve aşı olmamıışsa onu muhakkak biontech aşısı için ikna edin. çıkın boğaz köprüsüne deyin ki olmazsan aşı intihar ederim.

benim ve de bizim yaşadıklarımızı , üzüntümüzü, pişmanlığımızı yaşamayın diye söylüyorum.

vakit yok arkadaşlar. hemen yarın. şimdi randevu alın yarın zorla götürün.

benim gibi aşısı olan sikko bir virüsten sevdiklerinizi kaybetmeyin.

kalıın sağlıcakla...
Geçen hafta bugün 2 doz sinovac üzerine 1 doz vuruldum. Sadece aşılı kolumda iki gün hafif ağrı oldu o kadar.
Fakat 2. Doz mecbur kalmadıkça olmayı düşünmüyorum, vurulacağımız kadar aşı vurulduk.
görsel
götümüzü şimdilik kurtarmış aşı. Çin’nin insafına kalsaydınız görürdüm.
bugün itibariyle 3. dozunu olduğum aşı.

saat 12.00'de vuruldum, şu an evdeyim.
aşı vurulduğum kolumda hafif bir sızı var sadece, bunun dışında herhangi bir yan etki, belirti oluşmadı bende.

oysa ki 3. doz hakkında yazılanları okuyunca korkmuştum, o yüzden aralık ayından beri 3. dozu vurulmayı geciktirdim. lakin çevremde çok fazla covid vakası olup temaslı duruma düşünce mecburen gidip 3. dozu oldum. korktuğuma değmedi açıkçası...

iyi ki varsın biontech...
puhahahahahaha.
Tengir adına üzüldüm çok genç yaşta ayrılıyoruz.
ablamın karşı çıktığı aşı. biz sinovac olduk.
Turcovac gelmeden 4. yü olmayı beklediğim aşı. Nerden kapacağımızı allah bilir yine de. Maskenin önemi çok büyük bence. Aşıdan bile etkili. Kalabalık yerlere girince n95 üstüne normal maske takarım eve girer girmez de duş alır çamaşırları makineye atarım.
görsel
Ne olduğu seneler sonra ortaya çıkacak sıvı.
En fazla deldirebilen dört defa deldirebildi,beşinci ye sağlam motor kalmadı.
Salgını büyük oranda bitirmiş aşı. Ciğerlerim yapısı itibariyle sağlam değil. Hala dışarda maske takıyorum. Hastalığı 1 haftada geçirdim. ancak neredeyse 1 aydır öksürüyorum. Aşım da olmasa iyiden nalları dikecektim herhalde. Kısaca, Olmasaydı olmazdık.