1. 1.
  vahşi batının hızlı kovboyu. 19. yüzyılda yaşamış ve 20. yüzyılı göremeden genç yaşta ölmüştür. genç yaşına rağmen tüm amerika da ün yapmış yaşı kadar leş bırakmıştır. şerif patt garettt'in smith wesson'undan patlayan kurşunlarla hayata veda etmiştir.

  young guns serisi de bu konuyu işlemiştir.
  1 ... voodoo people
 2. 2.
  asıl adı henry mccarty olan *ve irlandalı göçmen bir ailenin oğlu olarak newyork ta dünyaya gelen amerikalı kanun kaçağı. geçimlerini sağlamak için vahşi batıya yerleştiler. burada bazı suçlar işledi ama asıl ününü rençber olarak çalıştığında, büyük çiftlikler arasında yaşanan sığır savaşlarında duyurdu. kurduğu çete ile yasadışı işler yaptı. eski bir çete üyesi olan şerif patt garret tarafından fort sumner new mexico da 22 yaşında * iken öldürüldü. dış görünüş olarak çok gülen ve neşeli bir siması oldugu buna karşın bunun altında ise çabuk sinirlenen bir yapıya sahip oldugu söylenir. ölümünden sonra 1900 lü yılların ortalarında farklı zamanlarda iki şahıs billy the kid olduklarını, patt garret ın billy the kid i aslında öldürmediğini iddia etmişlerdir. ama bunlar iddiadan öteye gidememiştir.
  ... balsikeste baysungur
 3. 3.
  emilio estevez , charlie sheen ve günümüzün jack bauer'i kiefer sutherland'ın başrollerini paylaştığı young guns I ve II ' de hayatı anlatılan ünlü kanun kaçağı. estevez alaycı ve cin soyguncu billy ' yi çok sempatik oynamıştır.
  (bkz: vahşi billy kid)
  ... zargana
 4. 4.
  harika nick olurmuş ayrıca o ayrı.
  1 ... zargana
 5. 5.
  18 yaşına 10 gün kala bir şerif tarafından vurularak öldürülen vahşi batı' nın ünlü kanun kaçağı. sempe ve goscinny tarafından efsaneleştirilen red kit adlı çzigi romanda, red kit' in azılı düşmanlarından biri olarak gösterilir.
  -1 ... legend of the stranger
 6. 6.
  (bkz: çocuk billy)
  -1 ... sex files
 7. 7.
  http://www.shillax.com/ph.../images/Billy_the_Kid.jpg

  resimde görülecegi üzre cok yavsak bir tipe sahip bu eleman.*
  21 yasında arkasında yıllık ortalaması * 1.00 olan leş bırakmıstır.
  ... bizbilmiyorennn
 8. 8.
  eşcinseldir.
  ... the godfather
 9. 9.
  (bkz: daha dünkü bebe) *
  1 ... giallo e blu
 10. 10.
  portresi denver kentinde yapılan bir açık arttırmada 2 milyon 3 yüzbin dolara alıcı bulmuştur.

  ABD tarihinin en meşhur kanun kaçaklarından biri olan Billy the Kid'in fotoğrafı, Denver kentinde yapılan açık artırmada 2 milyon 3 yüz bin dolara alıcı buldu.

  Colorado eyaletinin Denver kentindeki müzayede salonu, Billy the Kid'e ait olduğu kesinleşmiş tek portre olarak bilinen fotoğrafı satışa çıkarmıştı.

  Fotoğrafçılığın emekleme yıllarında metal levhalar kullanılarak çekilen portrenin tarihinin 1879 ya da 1880 yılı olduğu düşünülüyor.

  Billy the Kid'in New Mexico eyaletinin Fort Sumner kasabasında çektirdiği fotoğraf, açılış fiyatının altı mislini ödeyen özel koleksiyoncu William Koch tarafından satın alındı.

  Billy the Kid, çektirdiği fotoğrafı arkadaşı Dan Dendrick'e vermiş, ve fotoğraf bugüne değin Dendrick ailesinde kalmıştı.

  Müzayede salonunun sözcüsü Melissa McCracken, ''Amerikan Vahşi Batısı'nın klasik bir imgesi'' diye nitelediği fotoğrafın, meşhur Billy the Kid'e ait tek fotoğraf olması nedeniyle büyük ilgi gördüğünü söyledi.

  New York'ta doğan Billy the Kid, babasının ölümünden sonra annesi ve kardeşleriyle Colorado'ya taşınmış, ve burada soygun ve yasadışı faaliyetlerle dolu bir hayatın içine atılmıştı.

  Amerika'nın güney eyaletlerinde ve Meksika'nın kuzeyinde köşe bucak aranan Billy the Kid'in 21, kimi kaynaklara göre ise 27 kişiyi öldürdüğü sanılıyor.

  En nihayet yakalanıp mahkemeye çıkarılan Billy the Kid, 1878 yılında öldürdüğü bir şerif nedeniyle asılarak ölüme mahkum edilmiş, fakat cezaevinden kaçmayı başarmıştı.

  Bunun ardından Şerif Patrick Floyd Garret, hummalı bir aramadan sonra köşeye kıstırdığı Billy the Kid'i 1881 yılında öldürdü.

  kaynak: bbc.co.uk
  1 ... basketbol asigi