bugün

entry'ler (901)

lgs

kasım ayı ingilizce örnek soruları ve çözümleri için:

http://www.youtube.com/watch?v=vrOy9UPCrNU

lgs 2020

2020 senesi, 7 haziran'da gerçekleştirilecek olan liselere giriş sınavı. bakanlık tarafından açıklanan örnek kitapçıktaki ingilizce sorular ve analizlerine şuradan ulaşılabilir:

https://www.youtube.com/watch?v=uQCVbNrXguU

morning star gazetesinin terörist erdoğan manşeti

Bunu bir ingiliz gazetesi yazdığında fikir hürriyeti denir. Bir Türk gazetesi, ingiltere'in savaş suçları sebebiyle, kraliçe hakkında aynı başlığı attığında hakaret olur, tu kaka olur. Biz buna kısaca 'batı iki yüzlülüğü' diyoruz.

anın görüntüsü

görsel

fenerbahçe beko

4 ve 5 numara pozisyonuna oyuncu araya takım. kulislerde luis scola'nın real ya da milano ile anlaşacağı yönünde söylentiler olsa da, fenerbahçe'nin araya girmesi sürpriz olmaz. umarım yine nba'den dışlanmış bir uzunu getirmezler. gelecek oyuncunun muhakkak avrupa'yı tanıyan birisi olması, uyum sürecinin kısalması anlamında daha iyi olur.

darko milicic

basketbola 7 yıl aradan sonra dönmüş oyuncu.

luis alberto scola

real madrid'in ilgilendiği söylenilen arjantinli basketbolcu.

ben moore

galatasaray'la anlaşmış eski pacers ve spurs oyuncusu. geçen yılı g lig'te 12,7 sayı ortalamasıyla bitirdi.

dynamic belgrade

bu sezon ilginç transferler yapan sırp basketbol takımı.

angelo caloiaro

anadolu efes'in ilgilendiği forvet.

oğuz savaş

fenerbahçe ile tekrar yolları kesişmiş pivot.

ivan buva

fenerbahçe'nin sezon öncesi hazırlık kampına katılmış basketbolcu.

vladimir stimac

fenerbahçe'nin sezon öncesi antrenman kampına katılmış basketbolcu. anlaşılabilirse çok iyi bir rotasyon oyuncusu olur.

elektronik sigara

sigarayı bırakarak geçmeyi planladığım hede. yalnız tabii herkes gibi bu işin acemiliğini yaşıyorum. terimlere ve jargona hakim değilim. neyse benim derdim başka. e sigara kullanıcılarından, kullanıp da memnun kaldıkları, artık kullanmadıkları setleri varsa talip olabilirim. dediğim gibi, yeni başlayacağım, çok büyük bir bütçem yok bunun için. başlangıçta tatmin eden bir set yeterli olur sanırım. ya da herhangi bir güvenilir mecradan sipariş verebileceğim bir site tavsiyesine de açığım.

marko todorovic

çin'e giden oyuncular kervanına katılmış basketbolcu. sırada jeremy lin var.

tyler dorsey

maccabi ile anlaşmış basketbolcu. bu transferle f4 yapma yolunda önemli bir adım atmış oldular.

mert akay

darüşşafaka'nın sözleşmeli basketbolcusu. kendisi, kulüpten izin almadan, sözleşmesi devam ettiği halde dynamic belgrade takımıyla anlaşarak, tbf ve fiba kurallarını açıkça ihlal etmiştir. konuyla ilgili, daçka da bir açıklama yaparak, gerekli hukuki adımların atılacağını belirtmiş. ilginç bir olay. bakalım neler olacak.

anın görüntüsü

görsel

cenk tosun

Başıma bir iş gelmeyecekse, bir fenerbahçe'li olarak beğendiğim topçu. Uyum sürecini geride bıraktığını düşünüyorum. Ülke değiştirmek kolay iş değildir. Bambaşka bir dil, apayrı bir kültür, tanımadığın insanlar, farklı bir iş ve disiplin ortamı... iklim bile çok değişken. Üzerindeki yüksek bonservis baskısını da hesaba kattığımızda, ilk sezonundaki aksaklıkları daha iyi yorumlayabiliriz. Ancak bu sezon, 12-15 gol ve 5+ asist değerlerine çıkabilecek bir oyuncu cenk. Premier ligte ortalama bir takım için fena bir istatistik değil. Bütün mesele şu: artık kafaca bu maratona hazır olması gerekiyor.

thomas huertel

Sakatlığı dolayısıyla 5 ay forma giyemeyecek barcelona oyuncusu.