bugün

ARGO'da yakisikli güzel anlamlarinda olan kelime
(bkz: cillop)
uzun boylu, hafif yapılı, dışardan güzel görünen erkeklere denir.
(bkz: filinta gibi)
(bkz: filinta gibi delikanlı)
bir youtube vidiosu.http://www.youtube.com/watch?v=wiFj4kc3Bwc
argoda genç, ince uzun ve yakışıklı.
yüksek sadakat kurulmadan önceki grubun adıdır kendileri.
(bkz: yüksek sadakat)
küçükken hep sahibi olmak istediğim motorlar. kendileri de filinta gibi, incecik ve çekici dururlardı.
ahmed arif'in oglunun adidir.
fiyakalı biçimde kazandığı buca belediye başkanlığı koşusu ile dikkatleri üzerine çekmiştir. henüz grup yarış kazanamamış olmasına rağmen pekçok açık yarış atını geride bırakma becerisini göstermiştir kariyeri boyunca. mesafe ayırdetmeksizin kum pistte etkili yarışlarına devam edecek gibi duruyor. kısa zamanda grup yarış kazanması da sürpriz sayılmamalı. unaccounted for yavruları kuma gider..
sekizinci nesil yazar *
yeni yılını en içten dileklerimle kutladığım,

kendisine sevgi, dostluk ve huzur dolu sağlıklı bir yıl dilediğim uludağ sözlük yazarı.
galatasaraylı takımdaş yazar. hoş gelmiş.
(bkz: afili filintalar)
(#14144444) entrysine hak verdiğim ve entry numarasını beğendiğim yazar.
kısa namlulu bir tüfek. eskiden kullanılmıştır.
namlusu kısa, bir tür küçük tüfek. güzel, yakışıklı.
çok yakında trt 1'de başlayacak osmanlı polisiyesi. güzel bir dizi olacağa benziyor bakalım göreceğiz.
tüfek türüdür. kısa menzillidir. filintanın tüfek olduğunu 20 yaşında öğrendim ya la...

not: yaş şimdi 25.
süvarilerin kullanması için tasarlanmış kısa namlulu tüfenk.

Ekleme: italyan yahut ispanyol menşeili.
(bkz: kudret sabancı) imzalı polisiye dizi.
inta'sını at, aynı ben..
yeni bir dizi.
trt 1'in sık sık reklamını verdiği aralık ayında başlayacak dizi.
(bkz: bir osmanlı polisiyesi) diye fragmanı yayınlanan dizi.

behsat ç ekibi mi?
osmanlı sevdalılarının parlattığı dizi. osmalı ile kafayı iyece bozdu adamlar.
trt'nin yeni tırt dizisi adayı.
zayıf noktası senaryo olan dizi.

bire kardeşim böyle bir kumpas filimde bile olmaz...
an itibariyle padişahın (padişahın diyorum) affettiği esas oğlana, hamam bahanesiyle hapisten çıkarırken 10 kişi filan saldırıyor.
bizim esas oğlan hepsini dövüyor... kibarlık yapmayacağım bu kadar emek harcanmış, güzelim diziye sıçmışsınız...
ne kadar güzel olursa olsun benim 1. bölümü(temel) saçmalıkla başlayan dizileri seyretmemek gibi bir huyum var...
olmuş lan, bu da olmuş...

aferin trt.

ayrıca;
boris zacharias--->basil zaharoff.
iddialı dizinin yarın alacağı reytingle ilgili az çok fikir verecek total izleyici görüşü: http://www.nefessenaryo.com
trt'nin yaptığı güzel dizilerden biri olmuş.
ulan bu da olmuş dedirtmiş dizidir.
şimdi bazı dangalaklar "yok osmanlı empoze ediyöörreee yeaaa" diyen ergen beyinlerin anlayamayacağı dizidir. sherlock izlerken ağzının suyu akan ingiliz sömürgesine hayran kalan, kıçından uydurma kahramanların oyuncak bebeklerini alan bu zihniyetin anlayamayacağı dizi olmuştur. bu dizi tutar.

ekşide sırf dizinin başında ayet ile açıldığından sevilmeyip 3-4 bölüm sonra biteceğini de beyan etmiştir. bu demek ki dizi tutacak. kendinizi kandırmayın.

bir kültürü empoze etmek için önce o kültürün bir parçası olmaman gerekir. zeka konusuna hiç girmiyorum.

özellikle oyuncu kadrosu olmuş diyebilirim. Boris'i kim oynuyor bilmiyorum ama adam bildiğin rol kesmiş. elf hislerim yanılmıyorsa tiyatrocu olsa gerek. o karizma bakış, o içindeki sosyopat duruş, piikopatça ritüelleri gerçekten olmuş dedirtti.
hele hele yemek masası hadisesinde ki güvercin yemeği konusunda yazanında oynayınında ellerine sağlık.

görüntü konusuna gelince. yalan yok ilk sahnede filinta mustafa'nın yakalanıp getirldiği yer hiç osmanlı dönemine uygun değildi. özellikle uzun saçlı adamın(!) kıyafetleri de olmamış lakin sonrasında toparlamışlar...

hayatında movie maker ile düğün fotolarını birleştiremeyen dangalakların gelip burada "empoze o hacı hep bunlar empoze" demesi ciddi olarak demir eksikliği...

dur bakalım muhteşem yüzyıldan sonra adam akılı dönem dizileri gelecek.
malumunuz aşçı uşağa, uşak bahçıvana durumu olmadığında da sevilmeyeceğini söyleye bilirim.

şurada hep derim ramboya, john wick lere gerek yok. koy bizim bordo bereden 2 tane adamı yap adam gibi karakter; kahramana gerek yok. zaten onlar gerçek kahramandı... ama bizim ergen güruh sanmam ki bunlarıda beğensin. zira onlar nedense hayali kahramanları seviyorlar...
şu diziyi ingilizce çekip türkçe alt yazılı oynatsan herkes ağzını ayıra ayıra izler. gavur değil ya kimse öyle kahramanlıkları yakıştıramıyor. halbuki dizi demeye bin şahit ister alenen film..
Tutacak olan dizidir bir osmanlı polisiyesidir.

(bkz: Gideri var)
bol bol fönlü saç bulunduran dizi.
yaşlıların yakışıklı çirkin farketmeden erkeklere kullandığı nasihat sözlerindendir.
Kostümleriyle ve mekanlarıyla göz dolduran dizi. TRT bu işi kaptı gibi, güzel işler yapıyorlar. Paraya kıyılmış belli. Gelecek adına ümit veriyor. Ufak tefek hatalar da yok değil hani. Olur o kadar, desteklemek lazım. Hemen yerden yere vurmamak lazim. Bir eşik var ki o eşiği atlayabilirse ne ala, aksi halde o kadar para, emek boşa gider alimallah.
Son zamanlarda gördüğüm en iyi yerli dizilerden. Gerçek şu ki artık açık ara en iyi dizileri trt yapıyor. Umarım sıçıp batırmazlar.
Güzel giden dizi ama anlamadığım yer isimlerini hem latin hem Arap harfleri ile yazmaları . serhat tutumluer zaten tip olarak avrupai bir herif sürüklüyor bayağı.
Kumpas falan diyerek iktidar propagandası yapan diğer bir dizi. Bir de naz elmas yaşlanmış biraz. Canım benim.
türkiyedeki değil dünyadaki en iyi prodüksiyonlardan biridir. bu kadar iyi bir dizinin türkiyeden çıkabileceğini tahmin edemezdim. ama gel gör ki reytinglerde akasya durağının tekrarının gerisinde arka sokakların özetinin bir basamak altında kalmıştır. yapılır mı lan bu? çok şükür trt'de. trt bunu kolay kolay reyting için harcamaz. izleyin dostlar gerçekten çook çok iyi.
trt 1'de yayınlanıyor olması bile izlenmemesi için bir neden olan dizinin adıdır.

malumunuz tek kanallı dönem biteli 30 seneyi geçti.

ayrıca bölüm başına 5 milyon dolar bütçesi olduğunu duyunca dumura uğratan dizidir. 5 milyon dolara sinema çekilen ülkemizde birilerini semirtmek şart olmuş sanki.
asla izlemeyeceğim; bölüm başı 5 milyon dolar olması ve trt tarafından verdiğimiz vergilerle oynatılan ve o çarçur edilen paralarda ailecek hakkımız olduğundan dolayı verdiğim vergileri zehir zıkkım etmeme vesile olan dizi.

yaptıkları diziye bak filintaymış osmanlı polisiyesiymişmiş bölüm başı 5 milyon harşırrtttt siz izlemesenizde olur zatan amaç izlemek değil birilerine oluk oluk para akıtmak..
edit: (bkz: 5 milyon dolar bütçeli diziyi izlemeyen türkiye) 5 milyon derken tl de değil. dolar...
gereksiz reklamasyondur, gerekli farkındalığa sahip kişiler izlemez zaten, çünkü farkındadır uyutulduğunun farkındadır dizinin gereksiz uzun ve sıkıcı olduğunun, ilk giriş bölümleri özenilmiş olabilir tadında olabilir ama nereye kadar belli bi yerden sonra sıkılacaksınız neden gerkesiz uzun olduğundan!
izlemem isterse 100 milyon dolar olsun izlemem arkadaş, ne zaman 40-50 dk uzunluğunda tadında dizi yaptılar o zaman izlerim
50 dk lık diziler varken niye vaktimi boşa harcıyayım, yoldan mı buluyorum ben bu zamanı 10 dk değil 20 dk değil aralarında tam tamına 40 dk var minimum,
davinci demons, marco polo, game of thrones, sons of anarchy, breaking bad, house md, flash, arrow, gotham, walking dead, homeland, dexter, true detective, fargo, hannibal, gibi diziler varken(dahası bile var)
milletimizin koyunluğuna şaşmamak gerekir, nasıl uyutuyorlar sanıyorsunuz milletimizi,
1,5-2 saat süren diziler ile(reklamsız süre),
oysa yabancı diziler 40-50 dk, tadında her bölüm özenilerek yapılıyor, ama biz napıyoruz özenmeden çekilen diziler gereksiz diyaloglarla bezenmiş 2 saat , sonra övünüyoruz türk dizileri şu ülkeye ihraç ediliyor yok bu ülkeye ihraç ediliyor, demekki o ülke insanlarınında koyunlaşmaya eğilimi var ki izliyor dizilerimizi,
kafanızı biraz kaldırında dışarıya bi bakın, breaking bad yada game of thrones gibi diziler yapamayaccak kadar acizmiyiz?
yoksa 2 saatlık dizileri izleyecek kadar koyunmuyuz?
ayrıca lost'un yönetmeni olan Bobby Roth'da dizi çekimi için türkiye'ye gelmiş ve danışman yönetmen olarak görev yapmaktadır.
3 bölümü izledikten sonra dedim ki

- artık senede 3 bölüm sherlock beklemeye gerek yok.
genel itibari ile başarılı fakat saçma salak iki tane gereksiz zabit karakterini barındırması ve paşayı iki dakikada uçkuruna düşkün yolsuzluk yapan biri olarak göstermeleri çok dandkik tabi bunun dışında içinde bi çok tutarsızlık barındıran dizi.
görüntü kalitesi, çekim kalitesi on numero. bir türk dizisi klasiği olarak süre yine çok uzun. karakterler çok güzel tasarlanmış. kötü adamımız fazlasıyla karizmatik ve rolün hakkını veriyor. kadı amca tam osmanlı erkeği olmuş çok başarılı normal hayatta da osmanlıca konuşsa yadırgamazsın yani öyle başarılı *
mustafa kardeşimizde rolün hakkını veriyor fakat biraz daha mütevazi olsa daha iyi olur hani, manitaya iş koyarken çok abartıyo işi hani değil osmanlı halis mulis türk plaboyu havasında *
türk mucitte fena değil ama sanki dünyada ki tüm icatları biz yaptıkta bizden çaldılar mesajı falan mı veriyosunuz la köftehorlar. ama herif arkadaşında iyi yardım ediyo sonuç olarak. bide böyle sanki olayları fazla hızlı çözüyolar sanki ama olsun o kadar dizide olay sirkülasyonu genişliyor.

bu dizi böyle devam etsin, bozmayın.
Koskoca nitro giliserenlinin püfflediği dizi.

Yyine de güzel dizi.
setleri çok yorucu olan dizi. 2 saat bölümler olunca yetişmek için gerçekten yırtınıyoruz. hadi benii ve diğer oyuncuları geç set emekçileri gerçekten hiç duramıyor. 2 vardiya var ve bu yetersiz. normalde 1 vardiya olur aslında gene trt işe önem verdiği için şanslıyız. senaristimiz gerçekten başarılı. hollywood teknikleri efektler sonuna kadar kullanılıyor. ben şaşkın şekilde severek gidiyorum sete. çünkü türkiye'de yapılmamış ve birdaha da yapılamayacak kadar iyi bir dizide görev alıyorum. inşallah reytingler artar da halk eski bayağı konusuz kendini tekrar eden abuk dizileri izlemeyi bırakır. standardımız yukarı çıkar. yani arka sokakların tekrarı bu yapımdan daha fazla reyting alıyor.