bugün

entry'ler (799)

fetih 1453

çekilmemiş olması daha iyi olacak filmdir.
--spoiler--
istanbul'un fethi ile ilgili bir film yapıyorsun ve mehteran kullanmıyor, mehter müziği çalmıyorsun! onu da geçtim, birader uöurttuğun kuş amerikan kartalı kokuyor, o kuş ta bir sonraki sahnede şahin oluyor. sakal ve saç oerukları bır iki sahnede hareket ediyor. beceremeyecekseniz çekmeyin.
--spoiler--

oyunları bağlayalım beyler

kıraathane ve kahvehane dediğimiz yerlerde kapanmaya yaklaşırken, ocakçı tarafından söylenen ikaz cümlesidir. bu cümle bağırılarak söylenir ve herkes mekanın kapanma saatinin geldiğini anlar.
- beyler oyunları bağlayalım!
- tamam abi iki el kaldı!

paralel evrendeki uludağ sözlük

akıllara soru işareti düşürecek sözlüktür. paralel evrende şakirt, troll ve ergenleri yine sözlüğe almışlarmıdır? diye düşündüren durumdur.

dayımlar filan tükenmiş lan

her okunduğunda düşünce balonlu ördekle empati kurulup yarılmaya sebep olan karikatürdür.

sözlükte türk kızı türk erkeği çatışması

" iki yiğit çıktı meydane, ikisi de birbirinden merdane, alta düştüm diye yerinme, üste çıktım diye sevinme" şeklinde nidalar atılması gereken çatışmadır.

sevgiliye sıkça söylenilenler

peçete getirdin mi?

kediler günü

(bkz: kedi ve nick)

bedenimde her gün acı var

Süpernova isimli fiziksel tiyatro oyununda tek kadın boksörü canlandıran pınar töre'nin gazetelere verdiği demeçten alıntı manşettir.

köpeğe taş atarak okuldan uzaklaştırma almak

ANKARA’da özel bir okulda meydana gelen olaydır. Pi Okulları Müdürü Ahu Kılıç hanımefendinin verdiği cezadır. 7 öğrenci okulun bahçesinde beslenen " kral" isimli köpeği taşladıkları için 3 gün uzaklaştırma cezası almışlardır.

en başarılı kurmaca evren

fringe dizisinde bulunan paralel evren'in örnek gösterilebileceği durumdur.

türk erkeğine başlık açmayan bayan yazar

sol frame iç acıtırken bile hanımefendiliğini koruyan yazarlardır. aslında türk kadınları şeklinde açılan her başlığın boş olduğunun kanıtı kişilerdir.

götü bok kokan kadın

yaşlılıktan rahmi sarkmış, buruşuk götlü, sarkık memeli büyük ihtimal gaziosmanpaşa, kağıthane veya dolapdere'de ikamet eden kadınların göt kokusunu bilen ergenlerin çıkardığı sonuçtur.

beni gece arama diyen sevgili

gece bekçisidir ve mesai saatinde konuşamıyordur.

köpek düdüğü ile sevgili eğitmek

ikili ilişkilerde taraflardan birisinin kontrolü ele geçirmesi durumudur.

sözlüğe ukraynalı bayan yazar alınması

türk kadınlarına ve bayan yazarlara bu kadar bok atılması durumunda, moderasyonun düşünmesi gereken durumdur. ne bileyim hem yazarlık, hem ergenlere mürebbiyelik ile ilgilenirler.

kafayı türk kadınlarıyla bozmuş yazarlar

kızgınlıklarını yolladıkları mesajlar ile belli edecek olan türk kadınlarını avlama yöntemini çözmüş yazarlardır.
- başka bir şey bulmalıyız dostum!

kültürsüz çirkin bir şeye sap olamamış türk erkeği

kültürsüz, çirkin ve bir şeye sap olamamış türk kadını ile evlendirilmesi gereken kişidir. çocuklar ise devşirme ile alınmalı ve eğitilmelidir ki, ana babaya çekmesin.

epik müzik ile çalışmak

her ne iş ile uğraşıyorsanız gaza gelmeniz ve işi abartarak bitirmenize sebebiyet verecek olan durumdur. epik müziğin verdiği gaz ile ders ise ders, iş ise iş sonuna kadar devam. hatta kız arkadaş ayrılık mesajı için mesajdan önce dinlemeli ve mesaj öyle yazılmalıdır.

http://www.youtube.com/watch?v=46tS09yBc9I

kötü haberi bir müjdem var diyerek getiren arkadaş

gelişine vurulması gereken arkadaştır.

six against one

Spartacus isimli dizinin Blood and Sand sezonunda bulunan soundtrack bir parça.

http://www.youtube.com/watch?v=1Bv7T317g1k