1. 1.
  silmarillion'da anlatılan büyük aşk destanının kahramanlarındandır. luthien'i ilk gördüğü gün aşık olur. Ancak insandır ve luthien gibi mucizevi bir elfe layık görülmez.. Onun aşkı için gidip sauron ile karşılaşmayı bile göze alır..
  3 -1 ... janis joplin
 2. 2.
  tolkien'in orta dünya'sında bu ismi ta$ıyan iki ayrı karakterden en önemli olanının adı.
  yani; beren erchamion!
  beren erchamion'un oğlu dior bilinen ilk yarı elftir.
  1 ... ceviz agaci
 3. 3.
  (bkz: beren saat)
  1 ... wtasyh
 4. 4.
  kuzu, tanınmış, güçlü anlamlarına gelen isim.
  1 -1 ... pyndemonium
 5. 5.
  Uludağ Üniversitesi'nin bitişiğindeki güsel köyümüz Görükle'deki, sevgilisi olan ya da abazan her türlü gencin takıldığı cafe.
  2 -1 ... honour
 6. 6.
  hem bayanların hem erkeklerin kullandığı bir isim.
  -1 ... delgado
 7. 7.
  silmarillion'da barahir oğlu beren olarak geçer. yiğit bir delikanlıdır, nice badireler atlattıktan sonra silmarillerden birini morgoth*'tan çalar. luthien kendisi için sonsuz yaşamdan vazgeçerek bir ölümlü olmayı kabul eder. soyu orta dünya için çok önemlidir, luthienle olan birlikteliği sayesinde oğlu dior'da maiar, elf ve insan soyları birleşir.

  bu karaktere hiçbir zaman pek ısınamadım nedense. acaba kitapta itici olarak gösterilen, fakat benim hep sempatiyle baktığım feanor oğullarından celegorm ve caranthir ile kapışmasından dolayı sevmiyor olabilir miyim bu zatı? finrod da bunu korumaya çalışırken sauronla dövüşerek öldü. bir de bu elemanın silmarili alması yüzünden elfler çok acılar çekti, feanor oğulları yeminlerine bağlı kalmaları gerektiğinden ikinci ve üçüncü kardeş kıyımını yaptı.
  ... melkor
 8. 8.
  4. nesil yeni bir yazar. *
  ... aura
 9. 9.
  4. nesil bir yazar kardeşimizmiş. klişe olarak kendisine, " hoşgeldin diyor ve nice iyi, kaliteli entrylere diye ekliyoruz" *
  ... unique270
 10. 10.
  benim için çok özel olan bir tolkien karakteri. (bkz: silmarillion)

  ayrıca 4. nesil yazarmış efendim kendileri. hoşgelmiş.
  2 ... luthien