bugün

entry'ler (283)

radyomukavemet blogspot com

güzel müzikler çalıp her duyguda program yapan pek bir amatör internet radyosu şeysi. arkadaşlarla aynı odada otururken birlikte müzik dinler gibi. her telden müziği mide bulandırmadan yediren gıda sanayi, radyo mukavemet.

radyomukavemet.blogspot.com akşam - sabah arası yayında, herkesi bekleriz.

sevmek zamanı

(bkz: ceci n est pas une pipe)

Meral'e değil, Meral'in resmine aşık olan bir adamın hikâyesi -en azından filmin ilk yarısı için- Erksan'ın kadraja titizlikle ve birçok sahnede simetrik olarak yerleştirdiği karakterleriyle, müthiş istanbul görüntüleriyle ve bitmeyen yağmuruyla takdiri hak eden bir film. Klişelerle dolu değildir, bilhassa klişeleri yaratan filmdir, Yeşilçam'ın melodramlarının ayak seslerini bu filmde duyabilirsiniz:
--spoiler--
Zengin kız - fakir oğlan
Kavuşup da birlikte ölenler
Zengin kızın zengin babası
Zengin kızı seven kötü adam
--spoiler--
Sonlara doğru melodrama kayan senaryosu ve zaten az olan diyalogların da kötü yazılmış olması yüzünden eleştirilebilir, ama çekim kalitesi, sembolik anlatım gücü, yakın plan çekimler ve yakalanan görüntüler açısından Türk sinemasında bir milad olduğu yadsınamaz. Keşke, "Meral idesi" üzerine daha çok yoğunlaşsaydı.

çiçek abbas

teknik yetersizlikten dolayı bir sahnesinde, slow motion efektinin oyuncuların bizzat kendilerinin yavaşlatılmasıyla sağlandığı, filmde mekân kavramının ustalıkla kullanıldığı pek şahane film.
--spoiler--
ne diyem? meselaaaa... mahmut mu diyem?
--spoiler--

nestor carbonell

Gözleri sürmeli değildir, doğuştandır. Dalga geçmeyiniz, geçenleri uyarınız.

radyosol net

konformist ile yayında olan radyo. bekleriz.

radyosol net

konformist adlı arkadaşla kafasına göre yayındadır.

gece vakti çete halinde gezen köpekler

türlü metaforlara açık olan bir cümlenin öznesi olan köpeklerdir.

insanda buyu ya da cin oldugunu anlama yollari

kişi "bende cin var/bana büyü yapılmış" der, ve böylece anlamış olursunuz. Çok basit işte lan.

evrim teorisini tek entry ile çürütmek

"Evrimin aratürleri tükensin. Ve tükendi de..."

ermeni soykırımı vardır diyen türk

acilen tehcir edilmesi gereken türktür. yolda ölürse, susuzluktan öldü deriz, vurulursa biz vurmadık deriz, münferit vaka olduğu için kimsenin de dikkatini çekmez hem. Bir de kitap yazdık mı tamamdır, içine de "3 maymun" temalı bir şeyler karaladık mı, servise hazırdır.
(bkz: resmi tarih yazma rehberi)

ateistlerin kabul ettikleri acı gerçekler

bu gerçeklerden biri de "ateistse sataşılır be aabi" deyü deyü sığ ve temelsiz iddialarla ateiste sataşanların hep varolacağı gerçeğidir.
- Hem de nasıl sataşılır be aaabi.

radyosol net

an itibarıyla benden yazar olmaz'la yayındadır. bekleriz.
http://www.radyosol.org/canliyayin.php

ülkücü denince akla gelenler

akla gelmezler, aklını alırlar.

not: çok pis ülkücüyümdür, yaklaşanı yakarım.

radyosol net

benden yazar olmaz'la yayında olan radyo. çok kalabalığız, 30 ekim 2009 özel yayını var.*

sevan nişanyan ın kavanozu

dokunanların lanetlendiği, bir daha ömürleri boyunca katiyen ortaya argüman süremedikleri, sürdükleri zamansa ivedilikle "kavanoz," diye kendilerine hatırlatılıp argümanlarının bertaraf edildiği şanlı kavanozdur.

sevan nişanyan ın gençliğe hitabesi

(bkz: s nişanyan ı çürütmekte bok kavanozu eşiği)

yilbasinda taksim de mini etek giymek

niye dillendirildiğine anlam veremediğim eylemdir. sanane olm -olm diyorum özellikle- istediğini giyer, hele ki şu "hak eder" "tehlike geliyorum demez" minvalindeki yorumlar yok mu, pek şahaneler, ataerkil toplumun sizi gidi namus bekçileri sizi. Ama üşürsün ha, bari tavsiyede bulunayım.

taraf gazetesi nin finansmanı

sorostur, cia'dir, fbi'dir, feto'dur, amerika'dır. kim diyor? ben diyorum. kanıtım var mı? yok. Kanıta ne gerek var? tabii ki gerek yok. Niye yok? çünkü ben her şeyi bilirim. tamam abi.

atatürk ve kemalizm üstüne 51 soru

(bkz: s nişanyan ı çürütmekte bok kavanozu eşiği)

radyosol net

öteberi'nin çaldığı sımsıcak şarkılarla yayına devam eden radyo.