bugün

entry'ler (526)

sözlük yazarlarından aforizmalar

Otobüste en önden en arkadaki boş koltuğa fırlayan kişiye atmaca teyze, yer boşalacağını anlayıp olay yerine götüm götüm ilerleyip insanın başında bekleyene akbaba teyze, yaz sıcağında ''şöför bey klimayı kapatır mısınız?'', ''yavrım o camı bi kapat hele'' diyene de tropikal teyze denir.

gezi parkı olaylarının arkasında kim var sorunsalı

manuel fernandes. başka açıklaması olamaz.

akpye gıcık olurken sırf gezi parkı için oy vermek

tanım: vatandaşın embesil olduğunu kabul ettiği sebeptir.

ayrıca yüce padişahın iddialarına göre 10 yılda 15 milyon genç değil de 2 milyar küsürlerde ağaç dikilmiştir. hatta 2 milyar 800 bin denmiştir. hadi attık küsüratı, 2 milyar olsun direk. 10 yılda 2 milyar ağaç dikmek demek, günde 500 küsür bin civarı ağaç dikmek demek. dur sevim abartıyorum galiba. sevim koş hesap makinesi kullandım 547.000 ağaç demek. hem de günde. günde 547.000 ağaç. oha.. yuuuhh. yedik mi? yiyen vardır illa ki. ulan içki içen herkes ayyaş da bu akp'nin padişahı ne içiyor allasen? O'na ,nananlarda zannımca aynı maddeyi kullanıyor. valla diyorum bak bırakıcam birayı rakıyı filan. tekila da içmeyeceğim söz. ama söyleyin bu adam ve yandaş insanlar ne kullanıyor bilmem lazım. o madde her ne ise çok kıyak kafa yapıyor olmalı. o nasıl bir maddedir ki tayyip bile göze hoş gelir. söyleyin lütfen bende o maddeyi kullanmak istiyorum. tayyip gözüme güzel görünsün istiyorum.

12 mart 2013 schalke 04 galatasaray maçı

schalkemizin turu geçmesini temenni ettiğimiz maç. daha ğ.saray'ı destekleyecek kadar karaktersizleşmedik evelallah.

the hobbit an unexpected journey

3 saatimin boşa gittiğini düşündüğüm film. yani yüzüklerin efendileride uzun sürüyordu da sıkmıyordu. bi bildiğin sıkıyor.

--spoiler--
ilk 45 dakikası filan hobbit amcanın evinde geçiyor zaten. bi yarım saat de hobbit amcayla gollumcan bilmece oynuyorlar, bu sahnelerde beni sıktı baya.
--spoiler--

velhasılı 1,5 saate rahat sığacak filmi 3 saate yayarak canıma ot tıkadılar. Birde fantastikliği sanki çok abartmışlar gibi geldi bana.

ben beğenmedim, izlemeyin filan da demem ama torrent, korsan vs. bunlardan edinip izleyin bence.

türk ırkının gerçekten üstün olması

kesinlikle yanlış tespittir.

bütün dünya halkları kardeştir. din, kültür, renk değil emek yücedir.

otobüsten nefret etme sebepleri

özelllikle iş saati tıklım rıklım olmasından mütevellit, durakta beklerken otobüsün o durağa uğramadan transit geçmesi ve benim arkasından melül melül bakmam.

gs gibi geçmiş bjk gibi taraftar fb gibi sağlam

gs gibi geçmiş? geçmişini s.kiyim afedersin. şhangi geçmişe bakacağız, şikeye mi, şaibeye mi?

tanım: bildiğin anlamsız.

barcelona da banko oynayabilecek beşiktaşlılar

ben oynayabilirim mesela. hiç sırıtmam.

ayağı kırılsa üzülünmeyecek futbolcu

şüphesiz burak yılmaz'dır.

sigara zammı

üniversiteye başladığımda 500 bin lira (50 kuruş) olan sigaramla gün iyibarıyla vedalaşmamın sebebidir. allah bu zamları yapanlarada onları alkışlayanlarada gün yüzü göstermesin işallahtır.

burak yılmaz ın oscarlık performansı

tipik g.saray karakteridir. yakıştığı camiayı sonunda bulmuştur.

35

rakının ufağı.

yılbaşında sevgililerin sevişeceği gerçeği

ya ne yapsın, eşşekle mi sevişsin bu insanlar?

efes mi tuborg mu sorunsalı

kesinlikle tuborgdur. zaten 2 çeşit bira vardır. biri şişedeki tuborg öbürü de kutudaki tuborgdur.

buranın en büyüğü o bir başka bugs bunny çok yaşa

itfaiye itfaiye şiş bomba bugs bunny bugs bunny çok yaşa diye hatırlıyorum nedense.

behzat ç

bu gün öyle bir geçer zaman ki dizimsini izledikten sonra kesinlikle iyiki var dediğim süpersonik dizi.

öyle bir geçer zaman ki

uzun bir aradan sonra bu akşam izlediğim dizi.

arkadaş insan biraz merak uyandırmaya filan çalışır. sahne aynen şöyledir;

--spoiler--
osman öldürmek istediği elemanın karşısına çıkar. ikisi birbirine ağlamaklı bakar. eleman gözünü kapatır, osman silahı atar gider. sonra sakallı bi amca gelir, o düşen silahı eldivenli eliyle alır, elemanı öldürür, sonra o da silahı atar. sonra silah sesini duyan osman olay yerine koşar ve tekrar silahı alır. silahı aldığında sanırsam oğlanın kardeşi olan kız görür ve bütün mevzuu osman'ın üstüne kalır.
--spoiler--

yani bu kadar mı belli olur herşey? ulan beykoz kunduranın yarısını plato yapıyorsunuz, dünyanın masrafını ediyorsunuz, senarisrleriniz bu kadar mı angut olur arkadaş. yani mevzuu bu kadar mı basit kalır osman'ın üstüne?

mini tanım: acilen yayından kalkması gereken dizi.

aşırı alkol tüketiminin getirdiği sıkıntılar

yoktur oyle bir sikinti. asiri alkol demek guzel kafa demektir.

türklerin halk oyuyla seçilmiş ilk lideri

sadece adnan menderes'i yüceltme çabasıdır. toprak reformu sonucu büyük zarara uğrayacak olan toprak ağası menderes, zamanında ''din elden gidiyor'' diyerekten zamanın akp'lileri tarafından seçilmeyi başarmıştır. çok talihsiz bir gündür. zira o gün bu gündür türkiye cumhuriyeti'ni akıl değil din yönetiyordur.