1. 1.
  isengarddaikamet eden büyücü başı o yüden ak sarumandır. zamanla sauronun dünyayı ele geçireceğini anlayıp saf değiştirmiştir. amacı aslında köle olmak değildir. birlikte dünyaya hükmetmektir. asası gandalf tarafından kırılmış, çıkınçıkmazı savaşından sora vbir daha kendisinden haber alınamamıştır. bilenlerin 0 555 55 55 nolu telefona bilgi vermeleri insaniyet namına rica olunur
  imza: lurtz

  not:buçuklukların kaçırılmasının sebebi yüzüğü ele geçirip dünyaya hakim olmaktır.
  3 -2 ... karga
 2. 2.
  (bkz: curunir)

  ak büyücüdür.valar tarafından orta dünyaya gönderilen beş istari den biridir.onları karşılayan cirdan olorin i daha bilge ve güçlü görünce narya yı buna vermekten vazgeçmiştir.
  1 ... disco inferno
 3. 3.
  (bkz: OLORiN DE BiLDiĞiMiZ GANDALF)
  4 ... karga
 4. 4.
  Uruk-Haileri Orta Dünya'ya kazandırmış kişi.
  ... doruk
 5. 5.
  en ünlü repliği -gördüm de ondan.. olan hasan mezarcı kılıklı büyücü.
  7 ... eqin
 6. 6.
  kadir inanırdan ayar alıp saruhan ismini alan şahıs.
  6 -1 ... insatiable love
 7. 7.
  ilk filmde tenor yanını da bizlere gösteren orthanc ın tepesinden kükreyerek dağları deviren kişidir.
  4 -1 ... isildur
 8. 8.
  yuzuklerin efendisi filmindeki ibne buyucudur.
  2 ... thomas robert malthus
 9. 9.
  Miğfer dibi muharebesinden sonra ne oldu diye merak edilen adam *.
  ... kolcu
 10. 10.
  filmde akıbeti anlatılmamaktadır. kitabı okuyacağım ben diyenler okumasın bundan sonrasını, saruman'a ne olduğunu yazıyor.

  --spoiler--
  saruman uzun süren işkencelerden sonra, tehlikeli olmadığı gerekçesi ile serbest bırakılır, birkaç uruk-hai ile beraber batıya giderek, shire'ı zapt eder. bizim çocukların shire'a dönmesi ile işler kızışır. hobbitlere göre çok iri boyutlara ulaşmış, merry ve pippin önderliğinde shire savaşı verilir. sonucunda saruman bir evde kıstırılır. frodo, imkan varken saruman'ı öldürmez ve affeder. saruman, hem arifleşmiş hem zalimleşmişsin, der frodo'ya, giderken, bir takım olaylar olur ve grima solucandil tarafından sırtından bıçaklanarak öldürülür. grima aynı anda atılan bir ok ile öldürülür.
  --spoiler--
  3 ... regulus