bugün

yine ağlatan diziydi.şimdi olay çok enteresanlaşmaya başladı vessealam.

lan oğlumm hayalet sen nerden nereye gelmişsin inşallah küçükken inşaata topun kaçmamıştır * o çocuktan nasıl hayalet oldun enteresan. bu arada sürekli giydiği sembol yeşil parka yı çözmüş bulunuyoruz babasının bıyıklarından. içindeki isyanın genetik olduğuda çözümleniyor bu bölümde babası sol görüşlü bir karakteri canlandırıyor.

şevket ç. akıllı ol o kadında bir iş var kesin , ben o kadının oynadığı rollerde hep ajan olduğunu gördüm tecrübeyle sabit bence değmez o kadına seni tuzağa çekiyor kafanı kullan diyesim geliyorda dizi işte. ama o psikolog karı da var bir iş.

behzat saçmalamaya devam ediyor da ben anlamıyorum biri el atsın şu senaryoya !

not: bu bölüm ağır şiddet içerir

"ulan hödükler şule bernayı attığında ki o mu attı hala belli değil bu kızlar aynı yaşta gibi değil miydi şimdi halisülasyonlarda ufak kız eşşek kadar şule oluyomu aq . sırf hazal kaya ya çok para vermemek için bu kadar basitleşmeye ne gerek var o zaman halisülasyonun şiddetini düşür sadece ufak kızı koy yada şuleyi koy.sen türkiyenin en iyi kurgusuna sahip dizisisin basit işlerle uğraşma."

bu arada aklıma takılan iki detay var yazarlar bir el atıverirse sevinirim.

1- geçen hafta herkes tören kıyafeti giydi hayalet neden giymedi

2- bu vodafone a cep telefonları için çekilmiş bölümler senaryo bütününü mü ilgilendiriyor yoksa kısa trailer tarzı mı.

not: beğenerek izliyoruz !

edit: bilardo salon sahibi oyuncu emret komutanımdaki trakyalı karakterdi sanırım mükemmel oynadı keşke kalsa.
kral dizi.
ercüment çözer'in bir an önce dahil olmasını beklediğim dizi.
yeni sezonunda cinayet büronun çekim açısını değiştirerek dengemi bozmuş dizi. ya da masaların falan yerini değiştirmişler. emin olamıyorum, çıldırmak üzereyim. bürodaki bütün sahnelerde açı değiştikçe açı değiştikçe kafam bulanıyo, önceki sezona göre oturma planını canlandırıyorum kafamda. olmuyor olmuyor, sakallar da uzadı iş yerinde karışan da yok. iyice behzat amirimin yolunda ilerliyorum, bi votka içmediğim kaldı işte.

ekleme: sorgu odaları da değişmiş. hiç olmamış bu değişiklikler.
Türkiye de son zamanlarda oyunculuğun üst seviyede ortaya konulduğu , oyuncuların repliklerindeki doğallıklarıyla kendimizden çok şey bulduğumuz , buram buram kalite kokan bir dizidir.
Rating ölçümünde ab grubunda 8. liğe yerleşmiştir. Hem gece 10 da başlaması hem de karşısındaki kaypak programlara üstelik sadece 2000 kişinin izleme alışkanlıklarının ölçümlendiği düşünülürse, aldığı bu sonuç herşeye rağmen başarı olduğunu düşünüyorum. Yine de behzat amir iyice konuşmaya başladıktan sonra ilk 5 e yerleşeceğine inancım tam.
Şevketin işi pişirdiği,behzatın konuşmaya başladığı bölümdür.
o kadar uzun süre tatilin ardından 5-6 bölüm süper geçer diye düşündük ama 1 bölüm sürmüş o süperlik. bundan sonraki bölümde mutlaka bir şeyler bekliyoruz. bu arada psikolog evet ercümentle alakadar kesin.

la bu arada son sahnede şule sallanırken arkadan birisi geçiyor pencere önünden, behzat ç de bir şey diyor ne diyor arkadaş ?

kafayı yiyorum yardım edin. 100 kere dinledim anlamadım arkadaş.

http://www.youtube.com/watch?v=d-f8eze2KCU

21:12'de tam.

edit: "abi yardım et" diyomuş.
sigara gibi bu dizi.. en büyük alışkanlığım.. bırakamıyor insan başladığı zaman.
her bölümde bikaç kere kahkaha attırmasa olmayan dizi.

--spoiler--

bi önceki bölümdeki sniperlı cinayeti araştırırken amirim kullanılan çöp kamyonunun izini sürerken bilgi aldığı şişko herifle amirimin muhabbeti yaran cinsten.

amirim: bana o şoförün adı lazım.
şişko: başım derde girmez di mi?

şoförün adının yazdığı kağıdı alınca:

a: yarraa yedin.
ş: yandık desene...

--spoiler--
reytingi az gösteriyomuş falan gibi hikayelere kanmamak lazım. zira reyting ölçümlerinin sağlıklı yapıldığı vaki değil bu ülkede 5 dakka ölçüp 12 yle falan çarpıyo ibneler. konuyla ilgili bayağı soruşturma yediler. bilara bikaç kanal çıktı ölçümlerden. ol sebepten reklam işleri de pek öyle reyting oranlarıyla görülmez en nihayetinde bok gibi para dönüyo gerzek değil bu herifler de heralde. siktir edin bir bilemedin 2 sezon daha gider dizi sonra da bitsin zaten boku çıkıp ta allah muhafaza kavak yellerine neyim dönüşmesin.
zevkle takip ettiğim polisiye dizisidir.
özellikle ilk sezonu mükemmeldir.
2. sezonun ilk bölümü de iyiydi ama son bölümü beğenmedim ne yazık ki.

--spoiler--
ama dizi bu kadar dram, rüyalar falan çok uzattı gibi geliyor bana.
hele o küçük berna "babacıkkk" diye köşeden fırladı mı uyuz oluyorum iyice.
berna öldükten sonraki gelen bölümlerde bile bu kadar rüya, halüsinasyon yoktu.
bir de her cinayet artık ercüment'e bağlanmaya başladı, ercüment'in harunun deyimiyle "amuğa goymak" lazım artık.
--spoiler--

şevket ç ise çok müthiş bir adam. replikleri komik olmadığında bile ifade ediş şekli, hareketlerinden dolayı güldürüyor.
özel güvenliğin biri hakkında suç duyurusunda bulunmuş. amirim gerçekten doğru söylemiş.
(bkz: bütün malları da güvenlik yapıyorlar)
türk dizi tarihinde en iyi arka fon müziğini çalmış dizi;
http://www.youtube.com/watch?v=vSfdfb-nazY&feature=related
--spoiler--
şevket'e leyla ile mecnunun ismail abisinden gelsin

-yaban çakalı mısın sen şevket abi?
--spoiler--
an itibariyle son bölümün tekrarı yayınlanan dizi.
30. ve 38. bölümü tekrar izledim de neden hastayım buna anladım.

--spoiler--
hayatın mına koymasak mı ?
--spoiler--
yeni fragman gelmiştir efenim. 41. bölüm çok hareketli geçecek.

http://www.startv.com.tr/...nkara-polisiyesi-108.html
içme sahneleri olmasa bu kadar beğenilmeyecek olan dizi.
ilaçlar, kabuslar müzikler derken sanki max payne oynuyormuşum izlenimi vermeye başladı iyiden iyiye.
ahmet uğurlu'nun diziye dahil olması memnuniyet vermiştir.
behzatimli pazarlara donmekten aldigim mutlulukla pantolonun cebinden beklemedigim bi anda cikan paranin verdigi mutluluk ayni ya la.
Reytinglerinin düşük olmasına rağmen neden bu kadar çok sevilmesine ilişkin yapılan bir araştırmaya göre Behzat Ç. severlerin diziyi daha çok internetten online olarak izlediği anlaşılmıştır.
pazar günlerini bekleten yegane dizi.
başlamadan önce tekele uğrayıp nevale aldığım yegane dizim.